Poplatek za TV a rozhlas

Od: Datum: 23.07.14 12:19 odpovědí: 3 změna: 23.07.14 13:01

Bydlím v domě své dcery, který jsem ji darovala před 6lety a mám tady trvalé bydliště.Veškeré zařízení v domě je její, Dcera má trvalé bydliště ve svém bytě ve městě. K odběru elektřiny a vody v domě a bytě má uzavřené smlouvy na sebe. Platí to přes svoje SIPO i s poplatky za TV a rozhlas. Mně zůstaly na sipu pouze poplatky za TV a rozhlas. Nemáme spolu uzavřenou žádnou smlouvu o bydlení. V podstatě žijeme ve společné domácnosti i když máme různé trvalé bydliště. Jak mám tyto poplatky odhlásit? Na poště mi neporadili.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.14 12:27

Otec řešil podobný problém. Dcera musí doložit doklad, že poplatky platí, dům kde bydlíte je pro Vaši dceru jako rekreační objekt a jí zaplacené poplatky se vztahují i na tento dům. Vy pouze dodáte čestné prohlášení, že nevlastníte žádný televizor, ani rozhlasový přijímač. Takto jsme to vyřešili my, ale úředníci, jsou úředníci.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.07.14 12:46

Na poště v tiskopise uvedete důvod zrušení koncesionářských poplatků a basta.Není o čem přemýšlet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 23.07.14 13:01

Je třeba si ujasnit pojmy, trvalé bydliště u nás neexistuje, ani přechodné, jen trvalý pobyt a jiný pobyt. Proto je spousta lidí nedohledatelných. Pokud je vlastníkem dcera, nechť platí poplatky ona, nebo se dohodnete. Příjemci je fuk odkud prachy přijdou. Na poště prostě poplatky odhlašte, že to hradí dcera, vy nejste na katastru jako vlastník, takže by stejně obesílali ji, jak píšete je na ni i elektřina.
Otázka je, co nepíšete, zda tam máte vlastní byt, zřejmě nejste ve společné domácnosti. Na poště dostanete Evidenční list, vyplňte a čekejte. Jinak pište sem poplatky@ceskatelevize.cz

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.