Jak dostat televizní signál k TV?

Od: Datum: 22.07.14 23:51 odpovědí: 5 změna: 23.07.14 13:23
avatar

V rodinném domě máme momentálně v kuchyni televizi. Nyní ji potřebujeme dát do jiné místnosti (obýváku), ale zde není přivedena anténa. Pouze je zde přívod k internetu, přičemž tento "kábl" je veden v kusím krku. Ten je bohužel stočen do tvaru S (tzn. skrz zeď ven, zde po zdi nahoru a skrz polystyren - zateplení).

Jak mohu tedy anténu k televizi přitáhnout? Není zde ani příliš silný televizní signál, proto jsme uvažovali i o satelitu - jenže zde měli jsme např. nabídku od Skylink a museli bychom jim měsíčně platit. Přitom nám stačí bohatě klasické programy, nepotřebujeme nic navíc. Poradíte, jak přitáhnout anténní kabel k TV, popř. jak sehnat satelit s tím, abychom zaplatili pouze montáž atd., ale neměli již další platby? Nebo je ještě jiná možnost, jak získat televizní signál k TV?

Moc díky:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.14 00:26

Nějak tomu nerozumím. Vývod DVB-T antény máte v kuchyni. To je tak velký problém ze stávající zásuvky v kuchyni táhnout koaxiál do nové zásuvky v kuchyni? Je to tak velký problém, že uvažujete o zavedení satelitu, což bude investice minimálně 5000 Kč? Jak dostanete satelitní signál do obýváku, když teď máte problém dostat tam DVB-T signál?

Nebo jsem něco špatně pochopil?

O bezplatném příjmu satelitu ve zdejších krajích nevím, kromě počátečních nákladů musíte platit minimálně servisní poplatek, v řádu desetikorun měsíčně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.14 01:08
avatar

No v současnosti je DVB-T kabel k TV veden z druhé strany domu s tím, že kabel je volně položen u zdi na podlaze, tzn. není přiveden do žádné zásuvky. Bylo to prostě provizorní řešení. Nyní se TV natrvalo přesune do obýváku, kam potřebuji přitáhnout kabel, tentokrát však z opačné strany domu, než kde byl předtím. Pořád přemýšlím, zda by nebylo nejlepší nějak připevnit na domě anténu a kabel od ní přivést skrz husí krk, v němž je nyní kabel od netu. Jenže jak tam kabel nacpat, když je husí krk zahnut do S?

Od: lmgify
Datum: 23.07.14 04:14

Take nejak nechapu problem. Mate do obyvaku natazen husi krk a v nem uz je protazeny kabel (sice Cat5e, ale to je jedno). Na konec toho Cat5e pridelat izolackou koaxialni kabel, protahnout ho az na druhy konec husiho krku (nepisete, kam to vede) a odtamtud ho dotahnout do mista, odkud normalne berete TV signal (asi antena, nebo nejaky rozbocovac apod.)

Jestli chcete mit i nadale v zasuvce ten puvodni internet, tak proste krome toho koaxialu prilepite na ten stary Cat5e i novy Cat5e a budete to tahnout spolecne. Nebo nejdrive protahnete koax + provazek a pak protahnete zpatky ten puvodni Cat5e privazany na ten provazek.

Nebo muzete nejdrive privazat provazek na ten Cat5e, protahnout ho krkem a pak protahnout soucasne a spolecne Cat5e + koax z te venkovni strany.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.07.14 09:53

Vezměte provázek a vysavač. Vysavač zapněte a přiložte hubici na jednom konci husího krku a z druhé strany odmotávejte provázek. Podtlak v trubce vám provázek protáhne. Následně přivažte na provázek koaxiál a protáhněte jej husím krkem. Koaxiál volte tenčí a tím pádem ohebnější. Pokud máte UTP, koaxiál se tam vejde taky. Problém by byl, pokud by byl husí krk někde ve zdi deformován, případně by v něm byly kusy omítky. Zatáčky do "S" nejsou problém.

Výše uvedené řešení je lepší než protahovací péro. Snese ostřejší zatáčky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.07.14 13:23
avatar

Díky moc:) Tohle přesně jsem potřeboval:) Teď už jen budu doufat, že zde na druhé straně domu bude o trochu lepší TV signál.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.