Jak pripevnit sadrokarton na umakart.jadro

Od: Datum: 22.07.14 19:21 odpovědí: 10 změna: 23.07.14 10:40

prosim o radu,jak a jest-li to lze vubec? Jde ototo: dostali jsme byt panelovy s klasickou umakart.koupelnou a nazdenou z ytongu a nasledne rozvody el.,plyn.,voda.,kanalizace.,vcetne obkladu a vany nemame dostatek penez,kamarad mi poradil ze lze prisroubovat sadrokartonovou desku primo na umakart bez pouziti profilu,ptam se zda je to mozne a prosim o jakoukoliv radu,mockrat dekuju za odpovedi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.14 19:40

Možný to je ale vždycky ti to bude praskat...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.07.14 19:54

úplně snadno běžnými šrouby na SDK, jen bych předvrtal díry 2-3kou vrtáčkem, aby UMK moc nepraskal. Ellemntarni je to, aby voda u stareho jadra nikam nezatekala, to ošetřete jako prvni tj. utěsnění okolo vany, jinka se SDK zničí brzo a lehce. M.

Datum: 22.07.14 20:12

myslite ze mi popraska sadrokaton nebo umakart?vim ze se na spary mezy sadros dava skelna paska a jakou mam udelat izolaci proti vode,chci misto vany sprchovy kout,za zminku stoji i ze koupelna ma 2,3 m2,mam tedy zatesnit nejprve umakart spary a pak tedy pripevni sadrokarton?dekuju

Datum: 22.07.14 21:03

a co umakart natřít kotvícím nátěrem a pak ten sádrokarton na něj nalepit

Datum: 22.07.14 22:01

při rekonstrukci stejné koupelny jsem použil kotvící můstek a na to flexi lepidlem obklad, třetím rokem bez závad; sádrokarton z jakého důvodu? snad jen na strop

Datum: 23.07.14 07:12

Přímo na umakart lze natáhnout lepidlo,perlinku a pak nalepit obklady.Jen je potřeba umakart zdrsnit hrubým smirkem či flexou.Je to reálnější řešení.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.07.14 09:33

ja jsem myslel že hcete SDK vně jádra kvůli vzhledu. Dovnitř jej nedávejte, to je mnohokráte lepší dát ty dlaždičky na lepidlo.

Datum: 23.07.14 09:48

taky jsem zkusil zdrsnit umakart na menší ploše a nalepil obklad; po zaschnutí lepidla zkouška, nic moc, nedrží dobře, není to ono - jedině s kontaktním můstkem

Datum: 23.07.14 10:13

podívejte u mě máme dlaždičky nalepené z 80. let min. století . . . a docela drží. Asi to máte mastné nebo nějaká chyba v postupu.

Datum: 23.07.14 10:40

tak bych to udělal.

doplněno 23.07.14 10:40:

k příspěvku Jabr.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.