Jak zabezpečit okna

Od: Datum: 22.07.14 19:06 odpovědí: 10 změna: 23.07.14 09:32

Zdravím,

nedávno jsme tu v ulici měli nějaké vykrádačky, kdy se do bytu zloději dostali otevřenými ventilačkami.
Bydlím v RD, máme plastová okna. Ráda bych v noci měla okna v ložnici otevřená, ale bojím se.
Jde to nějak zajistit?
Jakým způsobem se lze zvenčí dostat dovnitř přes ventilačku? (abych věděla, co udělat pro to, abych otevření zvenčí znemožnila).

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.14 19:31
avatar

Jak je okno pootevřené, tak si asi zloděj přinese "nástroj",kterým si nějak okno na vetilačku dokáže úplně otevřít,tomu se dá asi zabránit jen úplným zavřením,což teď moc nejde,nebo použít něco jako je zde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: x*
Datum: 22.07.14 19:40

A co kdybych třeba otevřela obě okna na venlitačku a kliky třeba slepila izolepu? (jsou pár cm od sebe)
To by určitě byl problém otevřít a i když se izolepa dá střihnout, je to určité zbždění vetřelce...A my v ložnici spíme, kyby v danou dobu začal něco dělat, víme o něm hned...

Datum: 22.07.14 19:45
avatar

Ono to je stejný jako s autama. Když to bude chtít někdo vykrást, tak to vykrade. A že spíš hned vedle? Nebyl by to první případ, kdy zloděj vesele kradl a domácí ještě veseleji spali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: x*
Datum: 22.07.14 20:33

Nespím vedle, spíme všichni přímo v tom pokoji...

Datum: 22.07.14 20:50

Ahoj. Popíšu drobné opatření, které jsem učinil na takové té vzpěře, co drží to okno při ventilování na tom zavěšené. Na křídle je ta vzpěrka nasazená očkem na malým trnu a zajištěna. Nebo ten trn má místo toho očka a zastrkává se to do otvoru v tom zámečku a POZOR, ta vzpěrka se v tomhle místě zajišťuje takovým otočným zajišťovátkem. A právě to otočné zajišťovátko se dá zajistit delším šroubkem do té dírky v něm, když se před tím vyšroubuje ten šroubek co je pod tím a drží to kování na rámu křídla. Je to jednoduché a nejde to z venčí rozdělat bez hodně malého křížáku. Každý to většinou takhle nemá posychrovaný.Já to takhle zajišťuji u oken zevnitř, aby nešly otvírat naplno a tak tropit nezbednosti. K tomu by třeba šlo ještě zavěsit malý zvoneček. Třeba vyplaší a ani neprobudí.

doplněno 22.07.14 22:17:

Koukám, že jsem popsal úpravu toho menšího, nižšího okna. To má jinou konstrukci toho horního rohového pantu. Prohlížel jsem ho, ale moc tam toho není při otevřeným okně vidět. A po hmatu to není o moc lepší. Netuším, jak by to mohl nějaký lumpík otevřít, bez toho, aby způsobil nějaký hluk. Ten zvoneček by asi nebyl marný. Možná, že bych uvažoval o nějakém laserovém strašítku na ostěnek okna. Aby to bylo trochu vidět a našlo na to dosáhnout z venčí. Někoho, by to mohlo odradit, od zájmu o vaše okno.

doplněno 22.07.14 23:42:

Pro trtr. Kliky na klíčky se běžně dodávají. Ale, neřeší problém útoku pachatele na ty vzpěrky co se vysouvají mezi rámem a okenicí okna při otevření na ventilaci. Otevřeným oknem na vent. s tou klikou ve vnitř nikdo nepootočí. Musel by ho zavřít. To, poněkud pro tu packu pachatelovu, poněkud nelze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 22.07.14 22:39

Zdravím, ja bych vyměnil kličky za kličky na zámek, ze kterého lze vyjmout klíč ve všech polohách kliky, pak by ventilačka měla být témeř nepřekonatelná (pokud nevyřeže sklo).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.14 22:49
avatar

Když si myslíš, že zamykací kličky ti udělají nepřekonatelnou ventilačku...klidně si to mysli, ale skutečnost je uplně jiná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.14 07:15
avatar

Vsechno lze prekonat, ale pokud narazime na zlodeje, ktery si proste vybral muj dum, tak nebude patrat cim to mam pak zabezpecene a pujde o dum dale, kde se pres tu ventilacku dostane snadneji. Jiste. Pokud to bude profik a muj dum bude mit vytipovany jako dobry kseft, nezastavi ho ani mrize.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.14 09:32
avatar

Ja by jsem klicky s klicem, nebo tlacitkem nezavrhoval, protoze nejcasteji, jestli to dobre chapu se otevre pres ventylacku okno nasunutim nejake hadice na klicku. Urcite to lze prekonat, ale zlodeji hledaji jednoduchou cestu, takze je pravdepodobne, ze pujdou o dum dal

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.14 07:16
avatar

Dají se koupit velmi jednoduché, ale nesmírně hlučné alarmy. Na jednu stranu se upevní tělo přístrojku a na druhou stranu šňůrka. Když se okno otevře, šňůrkou se vytáhne vložený jako kolíček a 96 decibelů musí probudit i mrtvého. Je to maličké a lehké jako zápalková krabička. V OBI a určitě i jinde. Několik typů.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.