Jak bojovat proti družstvu

Od: Datum: 20.07.14 13:24 odpovědí: 3 změna: 20.07.14 16:43

Dobrý den, potřebuji poradit. Máme bytové družstvo, rodinné domky. Počáteční stav bylo 32 členů, nyní jen 16 - ostatní domky převedli do OV. A to přestože ve smouvě s bankou je podmínka, že členů musí být minimálně 20 - bývalý předseda uvolnil 4 navíc a odstoupil. Dosadil nového předsedu. Ze 16 členů je 9 neplatičů - banka zbývajícím členům zvyšuje anuitu i poplatky. Neplatiči neplatí i rok - předseda, přetsože podle stanvov má poslat výpovědi toto nedělá a stále vše odkládá. Domky jsou nehotové, jsou zde reklamace - ale situace stejná - dodavatel nekomunikuje. Máme pocit, že předseda se snaží dosáhnout situace, kdy členové nedokážou poplatky uhradit, banka pak uloží pokutu 500.000 Kč, což se rozúčtuje mezi členy a pokud nedokážeme zapaltit, banka si domky vezme - podle zástavního práva. Můžeme vúbec něco dělat? Díky zvýšeným polplatkům i anuitě nemáme na dobrého právníka ani na uhrazení auditu. Díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jdp
Datum: 20.07.14 13:59

Ano, o družstevní podíl (o domy) nejspíše přijdete. Trochu nechápu, jak můžete investovat do družstva... to trochu zní, jako by tam od začátku byl nějaký nekalý záměr.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.14 14:13

To, co píšete je jednak na podání trestního oznámení na bývalého předsedu. Jednoznačně porušil povinnosti člena statutárního orgánu, jednak na vyvolání revoluce v družstvu, protože své povinnosti neplní ani současné vedení. Máte na vybranou: Buď budete dál trpět a doplácet na jiné nebo se pokusíte převzít aktivitu a dát věci do pořádku. Na pořadu dne je svolání členské schůze, ať už ji svolá současné vedení na žádost členů nebo z důvodu nečinnosti vedení skupina členů družstva. Postupovat musíte v souladu se stanovami a zákonem o obchodních korporacích 90/2012. Čemu nerozumím je, jak mohla banka dopustit porušení smlouvy a mechanismu převodu do OV, to neváznou na domcích nebo pozemcích zástavní práva ve prospěch banky? Mimochodem dlouhodobé nehrazení závazků ze strany členů neplatičů je hrubým porušením členských povinností a důvodem k vyloučení, s povinností pro družstvo uhradit vyloučenému pouze členský podíl, který bude určitě nižší, než tržní hodnota domků. Víc asi neporadím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.14 16:43

Dobrý den.Váš povedený předseda dostane jistě tučnou provizi od banky,když "dostane" družstvo do bankrotu.Vyměnit předsedu za jiného a poslat ho tam,kam patří.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.