Přehřívání podkroví

Od: Datum: 22.07.14 15:44 odpovědí: 11 změna: 20.10.14 19:57

Rád bych se zeptal, jestli má někdo zkušenost s venkovní roleto na střešním okně z hlediska zabránění vstupu tepla do podkroví? V letních dnech jako byly teď postupně teplota stoupá až k 31, teplo prostupuje přes okna. V ložnici jsou dvě okna, dvojsklo, předokenní markýza a vnitřní roleta. První možnost je investice do venkovních rolet, cca 20 tisíc. Pro je zabránění 95% teplu, nižší prostup tepla v zimě a nepatrné snížení hluku. Zatím nemám informaci, jako odolnost to má vůči krupobití a sněhu v zimě. Druhou možností je pořízení mobilní klimatizace a speciálních lišt do pootevřeného okna. Třetí možností, zatím jen myšlenka, zamezit vstupu tepla pomocí polystyrenové desky před oknem – nevýhodou estetika a způsob přidělání. Také by se asi přehříval prostor za deskou a mohl šířit po sdk dovnitř. Osobně se spíš přikláním pro mobilní klimatizaci a jejímu puštění večer před spaním. Zajímají mě vaše zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.14 16:02
avatar

asi 5 let máme na Veluxu okenní roletu, venkovní. Je důležité aby byla venkovní, aby to teplo zůstalo venku. Vnitřní nic neřeší, jen stíní, ale z hlediska tepla účinek nula (máme taky).

Je to jen kus plátna, ale funguje dobře. rozhodně poznáme pokles teploty a roleta je zatažená skoro celoročně. Přes zimu je na ní sníh. Jen dávám pozor, abych jí nenechal zarolovat pokud by byla v zimě mokrá.

takže markýza fakt funguje... kouknul bych se na izolaci podkroví, zda tam nějaká vata je... nebo to stavaři ošidili!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jirkapp
Datum: 22.07.14 16:09

Ano, jde o střešní okna. Já myslel venkovní roletu, Vy asi myslíte markýzu? To je kus plátna.

Datum: 22.07.14 17:46
avatar

ano markýzu, přiložím obrázek. Za začátku jsme to sledovali a myslím, že to bylo cca 5°C míň než když nebyla. Okna jsou na JV, svítí tam skoro celý den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: barrby
Datum: 22.07.14 16:43

Já nemám radu, jen vám chci sdělit, že mám úplně stejný problém a taky úplně stejné úvahy o řešení (teda až na ten polystyren ;o) )

Takže jen rozšířím dotaz: Pokud venkovní žaluzii, tak jakou? (mám plastová okna Velux)

A pokud mobilní klimatizaci, tak jakou? (máme 3 místnosti a nemůžu dělat díry do zdí domu, proto mobilní klimu ...)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirkapp
Datum: 22.07.14 18:00

Velux přímo prodává doplňky na okna. Ale kdybych se teď rozhodoval znovu, asi bych spíš šel do rolety. Markýza je také dobrá, ale zabrání pouze slunečnímu svitu jít dovnitř a ohřívat interiér. Druhá věc je teplo, tomu nezabrání

Od: rv
Datum: 22.07.14 17:14

Venkovní zastínění (rolety, okenice). Zaplatíte jednou a pak funguje zadarmo. Nebude-li stačit, normální split klimatizace. Prostě to, co se používá v teplejších oblastech. Pak ještě velký ventilátor vířící vzduch, který vás ovívá a ochlazuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirkapp
Datum: 22.07.14 18:01

Máte vyzkoušené? O kolik se snížila teplota? Co sníh, případně kroupy?

Od: rv
Datum: 22.07.14 21:09

V podkroví (100m2) používám split klimatizaci, nějakou samoinstalační s příkonem 1kW a v podkroví mám chladněji než v přízemí. Střešní okna v podkroví mám kvůli letnímu přehřívání pouze na sever. Oknem na jih prochází až 1kW/m2 a pouze externím zastíněním tomuto zabráníte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.14 14:56

Sníh a kroupy jsou bez problému. Co se týká snížení teploty, neměřil jsem to, máme je od začátku ale s jistotou mohu říci, že jsou účinější než vnitřní rolety, byť s reflexní vrstvou. Dalším přínosem je utlumení hluku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isabelakrasna
Datum: 20.10.14 10:45

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s e-shopem garol.cz? Budu ráda za jakékoli rady. Mají tam opravdu velké množství rolet na výběr. Dokonce jsem tam objevila i velmi užitečný článek, který se týká výběru správné rolety. Určitě by vám při výběru pomohl :).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.14 19:57
avatar

Nejúčinější je předokení roleta ale je to o penězích.

Pak je třeba kontaktní teploměr a měřit povrch stěn, oken a okolí..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.