Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 22.07.14 13:33

no A1-A2 je vinutí u obou prvků 11- 14 je spínací kontak, (11-12 je rozpínací kontaktt) na novém,

Ohodnoceno: 0x

Od: lloydbanks110
Datum: 22.07.14 13:45
Dekuji za odpoved. Komponenty tedy lze zamenit? Jen jeden dotaz A1 a A2 zapojeni je mi jasne jen ne to jak zapojit t hnede kabely v pozadi nahore a dole.
Dekuji za upresneni
Datum: 22.07.14 13:51

bez fotka to nedám dohromady, pošlete třeba každou stranu zvlášť

zaměnit to jde bez problému, možná tam bude nutná někde Wago svorka

doplněno 22.07.14 14:00:

myslím, že ten nový spínač má kontakt jen na 16A. Nespíná to ještě něco jiného jek boiler?

Datum: 22.07.14 13:57
Dekuji
Datum: 22.07.14 14:03
Ano i bojler
Datum: 22.07.14 14:05

není co řešit. Spíná to fázi do spotřebiče. Takže na každé straně je jeden hnědý vodič. Ty přijdou do 11 a druhý do 14.
Pokud nejsou dost dlouhé vodiče nadstavit pomoví Wago svorek. Obdobně se to provede s připojením A1 a A2. Konstrukkčne je to jiné . Na jedné straně je vinutí a druhé pak kontaklty.

Snad stačí

doplněno 22.07.14 14:09:

jo na vinutí to vede z 2A jističe tak ten bych natáhl nový

Datum: 22.07.14 14:07
Super, jdu to udělat. Děkuji vám ! Dám vědět až to zapojím.
Datum: 22.07.14 14:34
Super funguje ! Děkuji za váš čas !
Datum: 22.07.14 14:45

není zač, jsem v důchodu..

Datum: 22.07.14 18:41
Dobry den, tak bzuci i ten novy a zacne to delat tehdy, vypne-li se nizky tarif. Boiler nejde nahrat, coz je spravne, ale rele bzuci a tento typ i porad sviti. Jakmile se nocni proud zapnul rele bzucet prestalo a boiler lze vesele nahrivat. Tady uz asi bude nutny zasah elektrikare.
Datum: 22.07.14 20:29

Máte to špatně zapojené i když to funguje.

A1 dejte hnědý vodič

A2 je modrý vodič.

Spínací nulu dejte na 11 a vodič k bojleru dejte na kontakt 14.

Přepojte A1 a A2 správně a pak jednu otázku. Když schodíte jistič kterým přivádíte fázi, tak vám ledka prosvěcuje (poloviční svit), nebo je zhaslá?

Datum: 22.07.14 20:44
Dobry den, udelal jsem to tak uvidime. Jinak kdyz vypnu jistic pro rele tak to nesviti.
Dam vedet az zas budu mit vysoky tarif a zkusim to shodit a nahodit.
Datum: 23.07.14 08:17
Tak nepomohlo ani to. Porad to sviti a to nocni proud ted nemam. Kdyz shodim jistic a nahodim zacalo by to jeste bzucet dokud nesepne nocni proud.
Datum: 23.07.14 09:34

by mne tedy zajímalo, čemu pomůže přehodit přívody u střídavého relé? Pěkná blbost!
Tady je datashit zapojení http://www.ostrovni-elektrarny.cz/docs/vs116k.pdf hned první sloupek..

Pravděpodobně nezbude než relé jít vyměnit...ale jestli to prodejce uzná netuším..

doplněno 23.07.14 09:39:

To že to svítí signalizuje rozepnutý kontakt, myslím, že signalizace je paralelně ke kontaktu, takže když sepne=zhasne, což je OK. Nebo to svítí jinak?

Datum: 23.07.14 12:27
Funguje to takhle po vsech kombinaci :
Vysoky tarif : sviti, nebzuci
Nizky tarif : sviti, nebzuci
Pokud shodim jistic a mam vysoky tarif. Po nahozeni opet sviti a jeste k tomu bzuci dokud nesepne nizky tarif. Pokud jistic neshodim tak jen sviti. Nicmene vysoky a nizky tarif funguje spravne to poznam na boileru. Na hodinach take vidim, ze se toci tarif ||. Mozna ze nejaky problem dela ten hdo spinac fakt netusim nejsem z oboru. Zkusil jsem elektrikare tak ve ctvrtek uvidim jak to vyresim.
Nicmene vsem dekuji za rady !
Datum: 23.07.14 15:30

HDO to nedělá, to přivede jen po modré N aby spínač sepnul (i když jeden nikdy neví, že?). Dotaz: je to všechno připojeno na tutéž fázi? Boiler i fáze do stykače ovláfání?

Datum: 23.07.14 20:33

Ono se říká, "nejdříve posadíme mašinku na kolečka a potom se můžeme vydat na cestu".

Z toho co jste napsal přivádíte po některém vodiči falešnou fázi z bojleru a teprve po sepnutí HDO přestane relé bzučet. Měl by jste ještě zaznamenat rozdíl svitu mezi nízkým a vysokým tarifem.

Při NT relé svítí - je sepnuto HDO.

Při VT relé nesvítí - není sepnuta nula. Jak píšete, v tomto stavu vám relé svítí.

S takovýmto stavem jsem se už setkat a z ovládaného zařízení šla stejná fáze v protisměru. Jednalo se tehdy o elektrický kotel, který měl vlastní signalizaci HDO. Je to spíše práce pro elektrikáře.

Rady se snažím poskytovat v souladu s montážními podmínkami výrobce, takže bych to blbostí neoznačoval. To by mohlo pohoršit především výrobce.

Datum: 25.07.14 11:00
Dekuji. Zkusim to rict elektrikari, ktery prijde znovu v utery. Elektricky kotel mam, ale chtel jsem ho mit dostupny 24/7 takze mam napsano na necem co vypada jako wago hdo kotel a vede tam modry a hnedy kabel.
Akce, ktery probehli, ale problem stejne neni vyresen
-Vymena HDO CEZem
-Vymena rele za 3ti kus znacky OEZ. Signalizuje zelenym svetelkem zapnuti/ vypnuti. Nicmene pri NT sviti 100% a pri VT sviti tak na 20% ... Myslel jsem si, ze mame vyhrano ale ono prd. Ted mohu boiler nahrivat pri V i T tarifu. Zkusil jsem tedy vratit zpet elko. Nebzuci, ale taky mohu nahrivat pri obou tarifech. Jsem z toho jelen opravdu.
Datum: 25.07.14 17:26

no to vypadá, že to nové HDO chodí divně. Zkontrolujte jestli správně přepíná elektroměr. To že LEd svítí při vypnuto málo by nemělo vadit...na funkci. A pokud není jasné jsestli to spíná správně, připojte si kontrolní žárovku na modrej co jde do spínače a na nějakou fázi. Jestli to svítí stále je to špatně.

Datum: 25.07.14 19:43
Dekuji za odpoved. Na elektromeru se nacitani prepina spravne to jsem dnes sledoval. Proste tohle jestli se vyresi :D jsem zkousel i postupne shazovat jistice jestli to nedela neco doma a porad to vesele sviti. To vytrhnu a bude pokoj :D mam stejne d45d Takze 20 hodin NT ale ja nemam rad nevyresene veci :(

Datum: 25.07.14 19:43

Vypadá to na menší zmatek ve výstupu z elektroměrné skříně a připojení spotřebičů na NT. Sice váš rozvaděč vypadá, že je nově osazený, ale je otázkou kdo to drátoval a co tam vše provedl. Takto na dálku je to těžké odhadnout, jsem z Ústí nad Labem.

doplněno 25.07.14 19:52:

Mě na první pohled zaujalo, že tam máte zbytečně řadu PL7, když se pro domovní instalace dává PL6. Je to pak otázkou peněz, že zbytečně přeplácíte.

Datum: 25.07.14 19:45
Chapu vas. Je to 10 mesicu stara prace v novem dome. A do ted to fungovalo :(
Datum: 26.07.14 10:13

tady jsou řešena některé problémy, doporučuji pročíst... http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,11133.0.html

problém bývá,když HDO spíná více spínačů (kotel, bojler) a ty nejsou napájeny ze stejné fáze, pak zůstávají relé viset, protože jsou zapojena v serii a mezi 2 fáze!

doplněno 26.07.14 14:21:

doplním o obrázek, všimněte si rudě zarámovaných částí:

Datum: 27.07.14 13:26

Ten problém není tak jednoznačně černobílý. Na obrázku schází nakreslená PEN šína, ze které se bere vlastní spínaná nula (viz. nové připojovací podmínky). Strana str. 15 schéma 6.

http://www.cezdistribuce.cz/e…vacipodminky_20110401_web.pdf

Pokud mám samostatné stykače pro spínání spotřebičů, tak se nic neděje a mohu mít vše řádně rozfázováno. Jiná situce nastává (a tu právě tazatel má), kdy vlastní spínaný spotřebič má vlastní hlídání HDO a vlastní relé a vrací přes vlastní cívku napájecí fázi. Pak je důležité vlastní zapojení A to může být i stejná fáze. Možná jste něco na kotli či bojleru přepnul a nastal problém.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.