Je nutná topná zkouška?

Od: Datum: 21.07.14 23:36 odpovědí: 7 změna: 23.07.14 16:01

Dobrý den,

máme udělané nové podlahové topení, které jsme zalili před 4 týdny anhydridem. Máme na něm v plánu pokládat plovoucí podlahu a dlažbu. Chtěla bych se zeptat, zda je nutné, před položením plovoučky a dlažby udělat topnou zkoušku. Setkala jsem se s tím teď poprvé od známého, který mi tvrdi,že topná zkouška musí být udělaná. Jinak mi o tom neřekli nic anhydridáři, topenář, ani obkladač. Budu vděčná za všechny komentáře.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.14 23:53
avatar

"Musí být udělaná". No nemusí, pokud jste si jistá, že hadice nikdo z řemeslníků před zalitím nepoškodil a jsou nainstalované správným způsobem. Jde o to, že pokud to bude téct, budete rozbíjet dlažbu.
Těžko tady radit. Já si to dělal všechno sám a tak jsem topnou zkoušku nedělal, jen jsem okruhy natlakoval vodou na tlak vodovodního řádu, což jse sice asi málo ale aspoň něco.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sedmikraskaz*
Datum: 22.07.14 00:08

Okruhy máme natlakované vodou od toho, co je udělali. Jen nějak co mi bylo tvrzeno, tak hlavním smyslem tlakové zkoušky v tomto případě není otestování topení. Proto bych chtěla znát i jiné názory.

Od: kono
Datum: 22.07.14 00:49

Tlaková zkouška je o tlaku topného systému. (zda nepropouští)

Topná zkouška je proto, aby se odstranila vlhkost, ale hlavně se dozvíte, co udělá anhydrit. Už jsem viděl popraskaný i křivý anhydrit. Topenář řekl – normálně zatop a bude to OK. Výsledek? Podlaha popraskala.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kono
Datum: 21.07.14 23:58
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.14 20:04

Zdravím . Topnou zkoušku bych každopádně provedl. Bez toho já osobně udělané topení ani nepředávám zákazníkovi. Podlahové topení se musí postupně zabíhat a trvá to asi 5 dní . Má to přesná pravidla , které vám musí říci váš topenář a nebo firma co nalívala anhydrit. Tato topná zkouška vám také vysuší podlahu před pokládkou plovoučky. Tu ostatně nemůžete položit , aniž by jste změřili zbytkovou vlhost anhydritu.

Než začnete pokládat dlažbu , musíte anhydrit ještě zbrousit - ( strhnout povrchový šlem) a podlahu 3 x napenetrovat . Snažte se dodržovat přesně technologický postup , jinak to může dopadnout velice špatně. Taktéž nešetřete na lepidle . Používejte flexi + flexi spárovačku. Dlažba by se také neměla dotýkat stěny . (aspoň 5mm mezera - zakryjete soklem. )

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sedmikraskaz*
Datum: 23.07.14 12:38

Moc děkuji za odpověď. Můžu se ještě zeptat, jaký typ penetrace je dobré použít? A zda podahu musíme napenetrovat až po provedení topné zkoušky, nebo to můžeme udělat předem, či během ní? Podlahu máme již zbroušenou, to bylo jediné, co nám anhydridáři řekli, že máme udělat. Lepidlo máme již flexi taky koupené. Jinak mi bylo řečeno, že s plovoučkou ani tak problém není,ale průšvih je právě dlažba, která by se rozhodně neměla pokládat dřív, než bude po topné zkoušce.

Nám docela hoří čas, kvůli špatné práci vodaře máme zpoždění 1,5měsíce a musíme se do konce července přestěhovat. Topná zkouška znamená nečekanou komplikaci :( Se kterou jsme nepočítali,jelikož nám o ní nikdo neřekl .

Datum: 23.07.14 16:01

Zdravím . Já používám penetraci Morfico MFC Primer 620 . Jestli je dobrá nebo né - těžko říci. Nejsem na to odborník. Ale ta stejná firma vyrábí i anhydrit , tak že by to mělo být v pořádku a byla mi na tento účel doporučena. . Pozor přesně dodržet ředění . Nanáším to normálně malířským válečkem. Osobně si myslím , že by to mělo být jedno kdy penetraci provést , ale nechci nic tvrdit , když si nejsem jistý. Doptáte se na firmě co pokládala anhydrit.

Co se ještě týče topné zkoušky - hadice v zemi může být např. zlomená. Tlakovou zkoušku bez problému uděláte , ale nemusí vám to topit. U nás je to tak , že zákazník si nechává nějakou finanční pozastávku - asi 5-10 tis. kterou mi uvolní až po topné zkoušce. Pokud mi na vodě nebo topení neteče ani jeden spoj , tak zákazník dává litr slivovice.

Vlastní zkušenost - nespíchejte a raději dbejte na kvalitu. Ono se dá i nějaký týden vydržet bez kuchyně , ale potom se na to budete celý život koukat. Přeji hodně zdaru.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.