Jak měřit odběr elektriky?

Od: Datum: 21.07.14 20:52 odpovědí: 7 změna: 22.07.14 23:23

Zdravim, brzy se u nás bude dělat nový chodník a dnes za mnou přišel starosta se zástupci firmy, jestli bych jim po dobu budovaní chodníku neposkytnul vodu a elektriku na míchačku, s tím že by mi to zaplatili. Nemam s tim problém a nepotřebuju na tom ani nijak vydělat a naopak bych od firmy potřeboval taky službičku. Otázka tedy zní, jak měřit odběr elektriky na míchačku a vodárnu, když mám v provozu celou domácnost? Kdyby to bylo na den tak to neřešim, ale bude to tak 6 týdnů a nerad bych jim to dotoval

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.14 20:56

existuje zařízení zvané staveništní rozvaděč, to se u Vás připojí do sítě. Některé mají elektroměr. Zapíše se počáteční a konečný stav a spotřeba je známa. Pak se s firmou srovnáte.

Ohodnoceno: 0x

Od: nicknick
Datum: 22.07.14 21:18

Ok a jakou částku pak mam firmě účtovat? V ročním vyúčtování ze el. mám několik položek, mam tedy vzít celkovou sumu/spotřebovaná elektrika?

Datum: 22.07.14 22:04

S tím, jak je dnes rozepsán účet za elektriku, je to skutečně oříšek. V tom vyúčtování aby se prase vyznalo. Nicméně cena za kWh, kterou budete účtovat firmě je na Vás, respektive na dohodě obou stran. Nejjednodušší řešení by asi bylo vzít celkovu částku, kterou jste zaplatil za elektřinu za poslední období a podělit počtem odebraných kWh. Takto získanou cenu za kWh potom účtovat firmě. jen by mě zajímalo, jakým způsobem to firma zúčtuje

Datum: 21.07.14 20:57

Staveništní(provizorní) rozvaděč... avšak je to investice, ale třeba budou mít vlastní...

Datum: 21.07.14 21:16

Být vámi, tak jsem se hnedle zeptal vašeho starosty, jak se vyrovnáte. Mohl jste dnes v noci klidně spát.

Datum: 21.07.14 21:36

Ahoj. Dobrý nápad. A třeba, budou mít možnost si ho i na chvíli půjčit. Drobná lapálie. Spaní by to nemělo vadit, a ani bránit. Dobrou.

Datum: 22.07.14 23:23

K přefakturaci el. energie je potřeba mít licenci. Jinak by to muselo být účtováno trochu jinak. Taky by mohlo dojít k překročení limitů spotřeby a výkonu s vlivem na položky faktury dodavatele energie nebo třeba i výši záloh dalších období. Nechal bych to na odborné připojení dodavatele el.energie (po stránce obchodní). Připojí je před Vašimi "hodinami" do stav. rozvaděče s vlastním měřením.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.