Voda na parketách

Od: Datum: 21.07.14 08:26 odpovědí: 4 změna: 21.07.14 12:16

Dobrý den všem prosím o radu přes noc mě vy teklo 120 litru akvárko na podlaze mám staré parkety a koberec a vše mokré mám nechat parkety vyschnout nebo nechát aby vychly nebo se časem zvednou?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.07.14 08:47
avatar

Dobrý den, nevím, co by se teď dalo dělat kromě čekání, až to vše vyschne. Snad jedině ten koberec odstranit, nechat sušit např. venku a k parketám půjde lépe vzduch. Potom uvidíte, co to udělá - myslím, že to parkety vydrží, ale budou matné. Otázkou je, kam se ta voda dostala, resp. jestli protekla stropem nebo je stále pod podlahou. Zdravím!

doplněno 21.07.14 18:16:

Pokud by to bylo skutečně nutné, tak já bych raději, než řezat tvrdé parkety těsně u zdi, volil asi ruční odsekání omítky a vyškrábnutí materiálu z mezery mezi parketou a zdí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.07.14 11:11
avatar
Koberec pryč! vodu z parket utřít co nejlépe, ventilátorem foukat na parkety,intenzivně větrat. Doporučil bych nasypat na podlahu suché piliny, aby vypily co nejvíce vody.Často měnit.
Pokud parkety natáhly vodu, určitě nabudou na rozměrech a podlaha se bude zvedat. Pokud máte možnost, položte na parkety nejaké hranoly a celou podlahu něčím zatížte.
Další možností je podél stěn obřezat parkety o 1-2 cm, aby se měly kam roztahovat.Pokud nejsou přibité. Mezera se později zakryje lištou.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.07.14 11:45
avatar
Kdysi jsem nechale otevřené okno a napršelo mi do pokoje. Parkety se zdvihly snad o metr a na nich stojici skříň se vzepřela o strop. Tak jsem je rozebral, zatížil a nechal vyschnout. Vše pak bylo v pořádku.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.14 12:16
avatar
Jak zde již zaznělo, koberec dolů a větrat. Pokud se nezvednou parkety, je vyhráno. Aby se nevedly, tak musejí mít u zdi dilataci. Pokud jsou už na zdi tak hned centimetr uříznout. Je to blbá práce, ale není vyhnutí. Parkety vodu přežijí, to plovoučku bys už mohl klidně rozebírat, ta by tohle nepřežila.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.