Kontrolní prohlídka

Od: Datum: 20.07.14 22:37 odpovědí: 10 změna: 17.08.14 23:27
avatar

Dobrý večer

Od městského úřadu mě přišla výzva k účasti na kontrolní prohlídce. Jedná se o objekt gáráže v garážové kolonii za městem . Je na ní opadaná omítka a vypadá dost zašle ale střecha je opravená a nezatéká dovnitř. Objekt funguje jako skladiště a je v mém osobním vlastnictví , společně se mnou je pozváno dalších asi 10 majitelů okolních objektů. Co mohu od takové kontroly očekávat? je lepší to vyklidit nebo nechat jak to je a at mě řeknou závady samy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 20.07.14 22:48
avatar

Dobrý den, pokud jste vlastník té nemovitosti a nemáte uvnitř nic nelegálního, tak tam nic nevyklízejte. Proč? Je to Váš majetek a městu není nic po tom, co máte uvnitř. Pokud je tam nějaký problém, tak bude asi venku - možná ta stavba nějak ohrožuje kolemjdoucí lidi. Ale, možná jde o úplně něco jiného a může se to týkat nějaké jiné stavby nebo připravované stavby. Zatím buďte v klidu a nechte si vše vysvětlit. Zdravím!

doplněno 20.07.14 23:12:

No, já si hlavně myslím, že když zvou asi 10 majitelů nemovitostí, tak nejde jen o tu Vaši garáž.

Tam půjde o něco, co se týká vícero vlastníků a tak uvidíte až po té prohlídce. Možná jde o pobyt bezdomovců nebo nějaké znečištění či stížnosti občanů - ale, to jen spekuluji.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.07.14 23:04
avatar

děkuju

Od: uska®
Datum: 20.07.14 23:41

Také jsem to zažila. Řadové garáže, předvoláni byli všichni majitelé. V zápise bylo, že dva vlastníci skladovali v garážích větší množství hořlavých látek . Nikdy jsme se nedozvěděli, proč a za jakým účelem byla kontrola provedena.

Takže z garáže odstraňte případné hořlaviny a buďte v klidu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gjh
Datum: 21.07.14 00:24

Jde o kontrolu, nejspíše na podnět všímavého souseda. Dalším důvodem může být donutit stávající vlastníky šikanou příslušného úřadu k odprodeji pozemku konkrétní společnosti, která má o to zájem. Obecně platí, že stavebnímu úřadu není nic do vašeho majetku, pokud není podezření z trestného činu. Za další jde o to, který odbor a jakou výzvu poslal. Pokud to je Výzva státního stavebního dohledu (ten je při stavebních úřadech) pak ano, a těm jde jen o technický stav. Jelikož je pozváno dalších 10 vlastníků okolních objektů, půjde o něco většího. Na druhou stranu pokud s vámi chce někdo luvit, pak je jeho povinností napsat předmět jednání. Být vámi - bych se na místě k ničemu nevyjadrřoval a nic neříkal jen to, že se k věci vyjádříte písemně do 14 dnů. A koneckonců, není od věci si na příslušný den zapomenout klíče od vašeho skladu - tedy pokud je zamčený. Aby se vám do něho "vloupali", musí mít už povolení soudce a asistenci policie. Počítejte s tím, že dalším 10 zúčastněných lidí bude vykládat třeba i nesmysly a hlavně je jich tolik, že se s nimi už není moc šance dohodnout na jednotném postupu. Schůzku bych ale neignoroval a účastnil se.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.07.14 08:20
avatar

zřejmě někdo podal na úřad nějaký podnět. čím se bude konkrétně úřad zabývat by měl být možná napsáno v dopise a nebo se dozvíte podrobnosti na místě. Stavba by měla být úživána v souladu s jejím účelem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 21.07.14 09:05

A to chtějí něco kontrolovat a ani nepíší podle čeho? Na to se ptejte. A kdo to bude kontrolovat, odbor? Stav. úřad?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.07.14 17:46
avatar

Kontrolovat to má městský úřad odbor stavební a územní plánování. Kontrolní prohlídka dle paragrafu 133 A134 stavebního zákona. Chtějí zjištovat stavebně technický stav stavby , zda není ohrožován život , bezpečnost anebo životní prostředí. To nejnutnější odvezu na zběrnej dvůr . Do metru je vevnitř otlučená omítka kvůly vlhkosti která tam už téměř neni a zvenku je to na cihlu mírně zamechované. Původně jsem to chtěl aspon našpricovat ale nevím jestly to má vůbec smysl?

Datum: 17.08.14 23:14
avatar
Dobry večer . Kontrolní prohlídka je za mnou zrejme by se nic nestalo pokud bych tam nepřišel ale co uz za dobrotu na zebrotu. V garáži mam sundany podhled původní byl zrejme z nehorlaveho heraklitu protože dreveny zaklop s vyditelnymi trámy je totiž problém a musí tam byt protipožární sadrokarton vysvetlovani o protipozarni odolnosti nemelo smysl. Další problém je ze jsem koupil garaz a v Te musí byt vozidlo a neexistuje tam mít skrin a cokoliv jiného mimo vozidla nebo vleku. Statika nikde narušena není a opravu predni steny momentálně bez omitky je pouze na me . Tak a co teď zacit ignorovat urad nebo to nechat byt a nebo to udělat tak jak to chce pani ze stavebního? Předem dekuji za odpovědi kolegové
Od: ben®
Datum: 17.08.14 23:22
avatar

Dobrý den, a dostal jste nějaký protokol s termínem, do kdy se mají závady odstranit? Bude následovat další kontrola? To, že má být v garáži jen vozidlo je zřejmě poznatek hasičů, ne?

Jinak nevím, proč bych nemohl svůj prostor využívat i bez vozidla. Je nějaká pohrůžka pokutou?

Zdravím!

doplněno 17.08.14 23:37:

No, tak to asi musíte vyklidit a opravit, resp. odstranit ty závady. Ale, ta garáž je snad Váš majetek, tak tam teoreticky nemusíte nikoho cizího pouštět. Záleží na Vás, jestli to chcete mít v pořádku nebo se budete nějak bránit. Stejně nevím, proč se město zajímá o cizí majetek. Jak dopadli ti ostatní majitelé?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.14 23:27
avatar
Daly ME tri mesice na opravu pošlou dopis s termínem další kontroly. Ano ten nábytek je kvuly hasicum. A o pokute zatím zadna rec nebyla ani v pripade kdybych se tam býval nedostavil

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.