Problem se zasuvkami

Od: Datum: 20.07.14 01:14 odpovědí: 7 změna: 21.07.14 12:47
Mohl by mi nekdo poradit?Mam problem v panelovem byte ve 4 1 problem s elektrickymi okruhy.jsou tu dva,jenze s jednim je neustaly problem.kdykoliv se zapne pracka a prepne se na zdimani vypne mi to cely okruh a minimalme par hodin tam nejde proud a pak zase fungujou!co vas napada?prosim rady
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nolj
Datum: 20.07.14 01:53

Vadný jistič, vadná pračka... vadná zásuvka, vadný kabel...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 20.07.14 06:17

Předchozí nájemník se načerno napojil na souseda. Ždímáním u souseda vyhodíte jistič a on to nahodí, až se vrátí z práce a vytře loužičku pod lednicí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: prog*
Datum: 20.07.14 08:25

Dobrý den,někde bude asi špatný spoj uvolněný šroubek v zásuvuvce,nebo přímo u jističe,vypněte hlavní jistič na chodbě a zkuste rozebrat dané zásuvky na tom okruhu a podotahovat všechny šroubky,můžete otevřít i tu krabici s jističema a dotáhnout šrouby i tam,někdy jsou i rozvodné krabice u stoupaček tam se taky podívejte.jinak jestli máte alspon obyčejnou zkoušečku(fázovku) tak zkuste jestli vám tam opravdu nejde elektrika,jestli opravdu nejste napojeny na souseda.je to ale divný že zrovna při ždímání.tam pračka moc proudu nebere,když ohřívá tak jde normálně.jěště zkuste tu pračku napojit do toho druhého okruku at vyloučíte že je to tou pračkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.14 08:36

Nepíšete, jak jsou okruhy rozděleny a není tedy patrné, co znamená "nejde okruh". V klasickém paneláku bývala pračka připojená na zásuvku v bytovém jádře. Tato zásuvka má separátní jištění, tzn. pokud nejde okruh, nefunguje pouze tato jedna zásuvka. Pokud je pračka mimo byt. jádro, pak nejde okruh s největší pravděpodobností znamená, že nejdou zásuvky minimálně v půlce bytu. Problémem zůstává ono mizení a objevování se funkce v závislosti na čase. V souladu s předchozími odpověďmi: Zkontrolovat jističe na zmiňovaném okruhu a poté další směrem k přívodu elektřiny. Může to být tak, že někde po cestě je vyhřátý jistič, který vydrží až do fáze ždímání a poté spadne. Tj. v pořadí jistič u vás v předsíni, bytový jistič v pojistkové skřini na chodbě a pokud je, tak další na přívodu do domu. ten by byl v suterénu. To by nasvědčovalo oné teorii s loužičkou před lednicí u souseda.

Jinnak se neobejdete bez měření. Pro začátek: Uvést zařízení do stavu poruchy a zkontrolovat přítomnost fáze ve zdířce zásuvky. Pokud není, provést to samé u kontaktů jističe v předsíni. Pokud ani zde není fáze, je závada mimo byt - kontaktovat správce či majitele objektu. Na předchozí stačí obyčejná fáztužka za pár kč. Pokud by byl přerušený nulový vodič, s fáztužkou nevystačíte, je nutno změřit napetí mezi oběma zdířkami zásuvky, případně mezi fází na jističi okruhu a nulovým můstkem pod krytem jističe v předsíni. Lze si pomoci i jinými způsoby, ale to už je na delší popis.

doplněno 20.07.14 08:38:

Samozřejmě začít podotahováním všech spojů po cestě. Přechodový odpor je sviňa.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.07.14 22:01
avatar

Hodně dobrých rad, ale stejně si myslím, že je to spíše práce pro elektrikáře. U takovéto závady není snadné zjistit příčinu a bez měřících přístrojů už vůber ne. Nejlépe změřit impedanci smyčky a to řekne hodně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.14 11:45
avatar

Především v panelácích se v koupelně nevyskytovala zásuvka,vhodná pro pračku.Všechny ostatní zásuvky jsou propojeny a porucha jedné znamená vypnutí ostatních.Ve 4+1 jsou zadní pokoje propojeny zvlášť.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.14 12:47

Poprosím o vysvětlení 1. věty. Jakou byste instaloval jinou zásuvku? Propojení je tuším napřímo z bytového rozvaděče, maximálně přes 1 svorkovnici, jištění separátní. Absenci 3-drátového rozvodu a proudového chrániče vzhledem k datu výroby pominu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.