Hydroizolace koupelny

Od: Datum: 18.07.14 16:27 odpovědí: 7 změna: 19.07.14 23:15

Dobrý den, chci se zeptat jaké máte zkušenosti s hydroizolací koupelny před lepením obkladů a dlažby. Mám ted v koupelně na stěnách hrubé omítky, které jsem si míchal sám a podlaha bude betonová. Jde mi o to, že ta hrubá omítka samozřejmě není hladká a obávám se, že hydroizolační nátěry budu muset dělat několikrát tak, aby to bylo celistvé. Tak se chci zeptat zda mi doporučíte nějakou hydroizolaci, která je ideální na hrubé omítky, nebo se dá použít jakákoliv a nevadí jim hodně hrubý podklad? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.14 16:49

Valdíku, nejdříve si řekněte, proč hydroizolační nátěr, když kachličky a dlažba jsou z keramiky a ta je voděodolná.

Vy budete mít v koupelně takové mokro (bazén), že tam bude plavat voda?

Kdo to bude utírat? nebo jen voda, která zkape z těla po koupání?

doplněno 19.07.14 06:46:

Vy máte pod sebou sousedy?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.07.14 12:16

Sousedy pod sebou nemám, je to přízemí rodinného domu, ja bych ji tam dal jen pro jistotu, samozrejme jen tam kde je největší styk s vodou, takže podlaha, sprchový kout a stěny do výšky pár centimetrů. Dřive pod dlažbou a obklady určitě hydroizolaci žádnou nedávali a taky to vydrželo:)

Datum: 18.07.14 20:00

to,co používám,se jmenuje,mslm,hydroseal,tmavá hmota ve žlutých kýblech,natahuje se hoblem ve dvou vrstvách. děláte zděný sprcháč bez vaničky,určitě bych tam hydroizolaci dal.obkladačky a spárovačka jsou sice nepropustné,ale už jsem viděl únik vody za obkladačkou a právě hydroizolace to zachytila...

Od: hop®
Datum: 18.07.14 20:22

Hrubý podklad Vám vždy sežere hodně drahé hydroizalce. Doporučuji omítku před izolací přetáhnout řídkým lepidlem, tím levně ucpete díry.

Izolace stěn je podle mne zcela zbytečná, izolace podlahy (a stěn do výšky cca 10cm) je jen pro případ třeba prasklé vody nebo vyteklé pračky, abyste nevyplavil sousedy pod Vámi. Jinak jsou to vyhozené peníze.

Co de týká kvality různých izolací, tak souhlasím s doporučením kolegy, používáme Hydroseal do zděných sprchových koutů...

Datum: 19.07.14 06:33

Izolace urcite neni zbytecna, az vam vytece pracka, budete sakra radi ze ji tam mate,ja ji tam bohuzel nemam,nejaky chytrak mi rekl ze je zbytecna,nepomohla ani nepropustna dlazba, urcite bych pouzil alespon tu tekutou izolaci.Hydroseal je dobry.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.07.14 10:07

Tekutá hydroizolace se běžně provádí v místech,hde se bude rozlévat voda.Tedy okolo vany,sprcháče a pod.Tam kde voda se objeví zřídka,není potřeba.Na podlaze je potřeba,nemůžeme totiž zajistit,že spárování dostatečně utěsní plochu dlažby.Na hrubých podkladech je vhodné povrch přebrousit.Nanášet válečkem,raději aspoň dvě vrstvy.

JABRAKA

Datum: 19.07.14 23:15

Ahoj. Už jsem tu jednou popsal, co jsem si na doporučení spřáteléného zedníka, spáchal v koupelně v patře já. A vlastně i v přízemí. Celou plochu koupelny jsem si extrémně kvalitně odizoloval IPOU. A ještě na víc, jsem si do správného místa podlahy, propojil do odpadu GULI. Samozřejmostí je, vzorné vyspádování dlažby. Párkrát se ten kanálek už hodil. Netřeba na tom šetřit, je to poněkud na dýl. Jen se musí ta Gule občas zavodnit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.