Vyříznutí nenosné příčky v paneláku

Od: Datum: 18.07.14 16:19 odpovědí: 9 změna: 19.07.14 22:31

Dobrý den,chci si nechat vyříznout nenosnou příčku mezi obývákem a ložnicí v šířce 2,5m a výšce 2,10m.Příčka má tloušťku 8cm.Jsem ve sdružení vlastníků jednotek (SVJ).Potřebuji posouzení statika?Jak je to?Snad to bylo tak,že pokud není příčka nosná,nepotřebuji statický posudek,změnilo se něco od ledna 2014?Byt mám v osobním vlastnictví.Prosím odpovězte mi někdo jak postupovat,pokud s tím máte zkušenost.Soused bydlící nade mnou tvrdí ,že musím mít statický posudek a že mne to bude stát kolem 15000kč a podobně.podle mne to je blbost.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.14 17:39
avatar

V paneláku je to poznat poklepem - jestli je to dřevotřískový, sádrokartonový, porobeton... tak to má jinej zvuk než železobeton. Jestli je to zděný byt, může to být složitější, ale 8cm by odpovídalo mimo zmíněných "štorcce" nebo porobetonu a taková zeď nosná nebude, musel by to být zase železobeton. Statika bych teda kvuli tomu neotravoval :) .Jiná věc je změna užívání bytu, změna půdorysu, to možná podléhá ohlášení nebo st.povolení. Někdo to neřeší, říká: kdo ví jak dlouho to tu je... Nikoho to nezajímá... I když to je asi pravda, já bych to nedělal a raději bych se informoval na příslušném st. úřadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 18.07.14 18:04

To bude stejně jednou prdel když si pomalu každý změní dispozici bez ohlášení, bez statika, bez čehokoli a jednou až to udělá dostatek lidí to udělá bum bác a bude mít někdo po bydleníčku. Díky tomu následně proběhne utahování šroubů (přísnost musí být!).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.07.14 19:13

Ano ta zeď není nosná.Posudek by tak drahý nebyl .Lepší se zeptat přímo statika,jestli je potřeba posudek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 18.07.14 19:17

U nás v paneláku, jsou stěny 8cm ze železobetonového panelu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.14 20:12

No ony ty příčky u mne v bytě jsou taky proloženy zřejmě jakousi drátěnou mřížkou,neboť jsem jednou navrtával otvor na hmoždinku a narazil jsem na drát.Ale myslím,že to nic nemění na tom ,že příčka nosná není.Každopádně statika se zeptám.Moc vám všem děkuji za odpovědi,Jirka Lekeš.

Datum: 18.07.14 20:12

můj názor-ten posudek si nechte udělat.není to špajzka,bouráte celkem dost a budete mít jakési krytí.zztop píše,že jednou něco spadne,já mám pocit,že se to už stalo,někde u ostravy,havířova? problém je v tom,že statici posuzují konkrétní byt,ale už ne byty nad a pod,pokud soused nad váma vyvádí,zajímal bych se proč? taky boural? no a pokud by barák spadl,bude se hledat viník! a vy budete mít posudek,že můžete! to samé v případě,že soused nad váma řekne,že mu praskají zdi (už to na mě zkoušeli,chtěli zdarma opravu)...ta cena za posudek u nás 1500-2500kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.14 20:21

Ach ty sousedský vztahy.*zed* Každopádně dík.

Datum: 18.07.14 20:19
avatar

statika bych raději kontaktoval a domluvil se s ním na posudku okolo 2-3t. Stěna nosná nebude díky své tloušťce a výšce t není možné, ale bude ze železobetonu jak už to v panelácích bývá. řežání bude celkem náročné jak na přípravu, průběh práce a úklid.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.14 22:31

Ahoj. Je zvláštní, možná až divné, že se tady, k takovéhle problematice, kde kdo vyjadřuje, jako by šlo o nějakou kůlničku, nebo chlívek. Ten panelák, je přece poskládán z těch betonových panelů, do takových dutých kvádrů, kde každá strana z těch panelů je součástí celku. Panelák časem stárne, železné posvářené součásti reznou a pak si někdo po letech vymyslí, že si jen tak mírnyx týrnyx odstraní nějakou příčku? To jako myslíte vážně? Právě pro takovéhle případy se oslovuje Stavební úřad a ten bude požadovat vyjádření S T A T I K A. Dnes je taky moderní, si vybourávat, ve více patrovém paneláku, ty papundeklové koupelny a záchody a nahrazovat to dalším, novým zdivem. Co se tak může časem stát, když to v deseti podlažích udělá každý a ve spodních třech patrech to nebude? Jaká váha, se tam tak dokáže naskládat? Třeba,

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.