Oprava podlahy a zdí

Od: Datum: 18.07.14 15:39 odpovědí: 3 změna: 21.07.14 08:57

Dobrý den i když jsem přečetl nekolik diskuzí i návodu na rekonstrukce podlah a omítek tak z toho nejsem

obzvášť moudrý. Dovolil bych si položit nekolik otázek.

Nejdřív popíšu situaci.

Začal jsem rekonstuovat jednu místnost v domě cca 60 let starém, který je postaven s OPUKY.

V zhledem k vlhkým zdím jsem se rozhodl pro navrtání zdí a provedení izolace Injektážním krémem Injektionscreme.

Teď řesím jak udělat beton co pak dál.

Kombinací nekolika článku si myslím že podlaha by měla vypadat :

1. Hlína

2. drenážní trubka (100mm?)

3 stěrk 100mm? velikost štěrku?

4. beton 70-100 mm

5. polystyren EPS100 2x50mm?

6.IPA?

7.beton 70-100mm (KARI síť)

Asi mi to trochu upravíte, ale v to doufám .Jak mám podlahu oddělit od zdi?

Mám dát na zeď polystyren (jakou sílu) již od hlíny?nebo má být štěrk až ke zdi a polystyren dát až u prvního betonu ( nebo finálního)?

Odvětrání podlahy jsem všude četl že musí mít vývod nad střechu. Nestačí "vstup" například na jižní straně a "vývod" na zápaní straně ve stejné výšce (asi z menším sklonem)?

Protože je to opuka tak se mi nechce experimentovat jaká omítka bude na ní držet a chci to obložit sadrokartonem.

Zase jsem někde četl,že se tam nedává izolace a sadrokarton se přišroubuje přímo na profil a tím bude zajištěné větrání

opukové zdi. Kolik otvorů (jaký rozměr) by se mělo udělat. Tak trochu mi připadá že tímto řešením si dobrovolně vyháním teplo z domova.

Tak a teď babo raď :-P

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.14 17:37

ao, nejsem baba, takže neporadím, ale sdělím co bych dělal já a jak to cítím.

Odvětrání vlhkosi v podlaze.

Zrovna dneska jsme byl na stavbě, kde podobně odvětrávali podlahu. Dali drenáž 125mm, jeden konec vyústili na severní straně asi 60cm nad terénem ze zdi. Drenáž vede šikmo dolu pod podlahy, pak podobně jako u Vás ve štěrku, vstoupí do zdi na jihu a ve zdi vede až ke střeše. Když jsme přiložili kouřící cigaretu 5 cm od středu drenážní trubky, kouř normálně stoupal nahoru a do trukbky nešel. Přibližováním ke zdi až na 1 cm se začal kouř částečně sát do trubky. Po zastrčení cigarety do trubky šel kouř jen do trubky. Ale to byl otvor otevřen průměrem 125 bez mřížky. Až dají mřížku, nebude tolika proudit vzduch.

Tím chci sdělit, že tato metoda je velmi málo účinná. Dále, koukněte na vlhkost vzduchu přes rok. Kolik je toprocent? 60-80% v létě, v zimě pochopitelně méně. Ve zdivu máte jakou vlhkost? Takže malinko proudící vzduch vlhký 60% má vysušit zeď 80%?

Ale to je jen na Vašem rozhodnutí.

bod 4. beton 3cm

bod 5. EPS 100Z o síle 120-150mm, aby Vám v zimě proudící vzduch neochlazoval podlahu v bytě.

bod 6. to bych vedl polemiku o vhodnosti, páč polyš je nepropustný, dole odvětráváno (mizerně)..takže lepenka zbytečná..

bod 7. beton max 5cm

Proč by měl být polyš u zdi v podloží? Stačí dilatace u zdi max 1cm.

Vámi navrhované vyústění výdechů trubky ve stejné výši, nezabezpečí průvan v trubce. Musí být převýšení atmosférického vzduch, takže asi 3 metry..

Sádroš na zdi na profily ano, ale jaké větrání myslíte za deskou? Odkud a kam bude vzduch proudit?

Pokud nebudete mít dodatečnou hydroizolaci pod celým domem, budete mít objekt stále vlhký..

Povedeme polemiku?

Ohodnoceno: 1x

Od: ao®
Datum: 21.07.14 08:57

Děkuji za upřesnění vrstev betonu a EPS. Co se týka lepenky jak o tom tak celkově o všem jsem se

dočetl na internetu. Je zajímavé to odvětrání podlahy, tak co s tím?

Diletaci u zdi mám udělat od kamene nebo až u poslední vrstvy betonu?

Sádroš na zeď - odvetrání? Někde jsem to opět jenom četl. A pochopil jsem to tak že by mělo

docházet k větrání prostoru za sadrokartonem, tak si myslím že v sadrokartonu udělám větraci otvory u podlahy

no a kam s tím vzduchem? myslím že přes zeď ven i když si myslím že si budu ochlazovat až moc prostor pokoje.

Datum: 19.07.14 22:48

Ahoj. Přátelé, my si toho Milana budeme muset nějak hýčkat. Protože za nás udělá spoustu dobré práce. Já, pak tu nemusím psát skoro, vůbec nic. Snad jen, že se mi nějak nepozdává jakékoliv navrtávání zdí za účelem izolací. Zvláště v případech, kdy se do podlah bude pokládat beton. Pro to napojování mezi tím.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.