Jakou izolační folii nad sklep v zahradě

Od: Datum: 15.07.14 20:34 odpovědí: 3 změna: 16.07.14 14:03

Zdravím

a prosím o radu jakou folii bych měla použít nad klenbový strop sklepů v zahradě pod násyp hlíny. Momentálně je nad sklepy přístřešek krytý taškami. Střecha již není v dobrém stavu a nechci investovat do nové, prostor přístřešku pro mne nemá využití. Ráda bych přístřešek zrušila . Původně byl sklep shora zasypán vrstvou hlíny. Nevím, zda zakrytí střechou bylo z důvodu zatékání nebo potřeby skladovacího místa. Jde o kvalitní sklepy, kde vše dlouho vydrží a nerada bych, aby do stropů zatékala voda a strop se zbortil. Děkuji za každou radu a zkušenost.

doplněno 16.07.14 20:25:

Děkuji za rady, asi zvolím folie (např. FATRAFOL? pro zelené střechy nebo jezírkovou), bude odspádováno ze tří stran,.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.14 20:49
avatar

Jano, z textu nepoznám podrobnosti, pokud potřebuejte, aby Vám netekla voda do sklepu, musíte použít hydroizolaci. Bez podrobností nelze dát přesné rady...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.14 10:03

Konkrétní případ neznám, tak napíšu jen obecně, že na hydroizolace vegetačních střech, což je podobný případ jako ten váš, se používají buď asfaltové pásy, nebo hydroizolační umělohmotné fólie. Obojí by mělo mít tu vlastnost, že budou odolné proti prorůstání kořínků, když si to takto zadáte do vyhledávače, vyjede vám několik takových výrobků.

U asfaltových pásů bych volil určitě souvrství ze 2 pásů, spodní pás s nosnou vložkou ze skelné tkaniny (rohože), horní pás s nosnou vložkou z PES (polyester) rohože.

Dále se u vegetačních střech provádí ještě drenážní a filtrační vrstva pro odvod vody, voda by neměla na hydroizolaci zůstávat, ale měla by po ní stékat pryč, ale nevím, jaké jsou možnosti ve vašem případě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.07.14 14:03
avatar

Strop sklepa lze překrýt PVC folií,(jezírková folie)Přikrýt polyesterovou geotextilií aby se lépe přichytila zeleň.Lze použít trávu,nebo řadu sukulentních rostlin.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.