Praskkla žárovka a nejde elektřina

Od: Datum: 15.07.14 09:18 odpovědí: 7 změna: 16.07.14 10:26

Před okamžikem praskla žárovka v koupelně, byla to bomba, až jsem se lekl. Elektřina přestala fungovat. Žárovku jsem vyměnil, spadlý jistič zvedl. Elektřina ale stále nefunguje. Všechny elektrospotřebiče jsem vytáhl ze zásuvky a zskuil to znovu. Taky nic, elektřina nejde. Poradíte mi, co dělám špatně?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.07.14 09:23

Dobrý den, já bych zkusil všechny jističe dolů a zase nahoru a také i hlavní jistič. Pokud ani to nepomůže, tak by to mohlo být až v té krabici na domě, kam může jen elektrikář - záleží na tom, jestli jde o byt v bytovém domě nebo jde o RD. Zdravím!

doplněno 15.07.14 09:30:

Pokud jde o bytový dům, tak někde na patře bude ještě hlavní jistič. Tu skříňku můžete otevřít a u jističe (asi podle čísla bytu) zkusit manipulaci - bude to někde, kde je i elektroměr pro Váš byt.

doplněno 15.07.14 09:37:

Nemáte zač.

Ohodnoceno: 2x

Od: chorche
Datum: 15.07.14 09:28

Děkuji za odpověď.

Zkusil jsem všechny jističe nahoru i dolů. Nepomohlo. Jsem v pronajatém bytě v domě (rok cca 2005) o asi 8 bytových jednotkách. Majitel je v zahraničí a nelze se s ním spojit. Nevím, jak ta krabice na domě vypadá, když zavolám elektrikáře, poradí si sám? Počítám, že asi bude potřebovat klíč, který také nemám.

Od: chorche
Datum: 15.07.14 09:35

Děkuji, vyřešeno. Opravdu na chodbě byla skřín, v ní trojice jističů pro 3 bytové jednotky a po zvednutí nahoru se elektřina rozběhla. Děkuji, pomohl jste mi.

Od: bgmaniac*
Datum: 16.07.14 10:26

Někdy se stane, že spadne jen jedna fáze z třífázového hlavního jističe a ten zůstane "naoko" normálně nahozený, ale ta jedna fáze nejede. Stačí shodit hlavní jistič a zase ho nahodit. Jak píšete, již jste to vyřešil. Občas zmate právě to, že na první pohled je vše v pořádku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.07.14 09:23

Co jistič na chodbě?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.07.14 09:24

Pravděpodobně neděláte špatně nic. Bude to "vypadlý" nadřazený jistič tomu o kterém mluvíte. Nemělo by, ale stává se to. To že by doško k jiné el. závadě je nepravděpodobné.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 15.07.14 09:34

Najděte hlavní jistič. Nevím, kde ho máte umístěný - v paneláku jsme ho měli v plechové skříňce u hodin - elektroměru a ten je třeba nahodit.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.