Chladnička a těsnění

Od: Datum: 15.07.14 07:17 odpovědí: 8 změna: 15.07.14 08:45

Elektrolux 290 A+,stáří 3 roky v ceně pro obyčejné lidi 10 tisíc v neobyčejném státě. Netěsná dvířka, těsnění nelze vyměnit pouze celá dvířka okolo 8 tisíc. Umístěna v chladné místnosti, otvírána 3-5 denně, pravidelně čištěna. Má význam pro celkovou úsporu, vyřazovat často zboží, náklady na výrobu, materiál, spotřeba el. energie, likvidace a.t.d. možná převyšují kapitalistické bla bla A+++++. Jaký je názor obyčejných občanů.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 15.07.14 07:27
avatar

Mám také problém s těsněním u ledničky.Je asi 4 roky stará,u mrazáku je těsnění nějaké pochybné,okolo i černá místa,asi plíseň,což mi nikdy u žádné lednice nedělalo.Měla jsem před tím lednici vyrobenou v tehdy Jugoslávské licenci a ta byla naprosto dokonalá,vydržela 25 let.Dnešní výrobci to mají na háku,kvalita už není jak bývala...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.14 07:41
avatar

Mám Ruskou lednici s mrazákem Minsk. Funguje v podstatě nepřetržitě od roku 1987 a to bez jakékoli závady. Těsnění dveří je taky původní. Až mi odejde do "ledničkového nebíčka", tak ji budu těžce oplakávat.

Bývalka si před třemi lety pořídila velikou lednici A++ Whirlpool a už měla dvě opravy. 1. Únik média (nechladila) 2. Zadřený kompesor.

Dnes se dělají výrobky tak, aby přežily záruční dobu a nazdar.

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Kurv%EDtko

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 15.07.14 07:52

Dá se s vámi souhlasit a provozoval jsem Minsku taky 25 let, ale ... měl jsem velikou spotřebu elektřiny. Proměřil jsem si jednotlivé spotřebiče a Minsku jsem odstavil. Našel jsem někde na netu, že měla nová spotřebu 2,8 KW/den a ta moje starší brala určitě přes 3,5 KW/den a to jsem ji měl v chladné místnosti. Tak si na to dejte pozor a vynásobte si spotřebu s vaší sazbou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.14 08:03
avatar

Cena elektriky mě až tak nedráždí. Mám dvoutarif, noční/denní. Cena oprav na té Whirlpoolce už překročila cenu nové lednice.!

Takže co je úspornější.? Osobně dám přednost spotřebiči, který běží bez problémů, i když není tak úsporný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 15.07.14 07:45
avatar

Opraváře jsem se ptala, jaké ledničky jsou v dnešní době jakž takž bez závad a on mi řekl, že pořád ty ruské,prý se dají sehnat,jenom jsou prý zase vyráběné v cizí licenci...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.14 08:10
avatar

Mám dojem, že Zanussi. Ta moje Minska má taky kompresor Zanussi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.14 08:24
avatar

Zajimave, jeste jsem se nesetkla s lednici, kde by tesneni neslo sundat a vymenit. A co se tyce starych lednici, pak neni problem tesneni vyrobit na miru.

Pro celkovou usporu to urcite vyznam moc nema, presne jak pisete, nadruhou stranu to podporuje ty obrovske vyrobce. A jejich zisk je zisk i do pokladen statu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.14 08:45

Vaši otázku vnímám jako výkřik rozhořčeného člověka, který za své peníze nedostal produkt v očekávané kvalitě. Globální ekonomický dopad těžko posoudit. |Dopad na Vaši kapsu je jasný. Pořizovat po 3 letech nové zboží je na mlácení hlavou do zdi... S nefunkčním těsněním dveří jsem měl problém již v záruce. Po 3 letech těsnění jistě nebude zpuchřelé, spíš se stejně jako u mne bude jednat o netěsnost vlivem zkroucení těsnění, což pro opraváře byla práce na 10 minut. Těsnění v místech, kde nedoléhalo opatrně nahřál horkovzdušnou pistolí (za provozu lednice, vyndali jsme jen obsah dveří), těsnění rukama povytáhl a lednici zavřel (pryž těsnění obsahuje magnetický prach, takže se sama "přisaje"). Po vychladnutí těsnění začalo znovu fungovat a funguje již 10 let bez problému. Tolik k možnému technickému řešení, za které po Vás chtějí 8000 Kč.

doplněno 15.07.14 08:52:

Teď to po sobě čtu: Pryž těsnění obsahuje... Pryže nepatří mezi termoplasty, vzhledem k tomu, že uvedený způsob opravy zabral, asi se u těsnění dveří jako materiál již nepoužívá pryž. kdovíco je to za materiál.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.