Jak opravit dveře od skříně

Od: Datum: 14.07.14 20:26 odpovědí: 15 změna: 18.08.14 22:45

Dobrý den,

nejdou mi pořádně zavírat dveře od skříně. Všimnul jsem si že jsou celé prohlé.

Neporadil by mi někdo zda se dají nějak vyrovnat či jak je spravit?

Přikládám fotky, vlevo jsou dveře z venku, vpravo zevnitř.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 14.07.14 20:35

jak prohlé? nejsou odzhora zatížené příliš? foto z dálky a hranu dveří, na tom co jsi dal to není moc vidět..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.07.14 21:04

No, sice existuje kování na rovnání prohnutých dveří http://easylink.hafele.com/is…html/kovn_vyrovnn_dvench.html

ale osobně s tím nemám zkušenost.

Vždy se mě podařilo dveře srovnat vůči korpusu za pomocí NK pantů. A že jsem se nadělal skříní a podobných věcí.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 14.07.14 22:32

Já s tím kováním zkušenost mám, několikrát jsme jej instalovali zejména na posuvky. Jenže problém je v tom že pokud jsou ty dveře ohnuté nerovnoměrně - což evidentně jsou, tak se při rovnání vždy někam uhnou.

Datum: 14.07.14 21:04

Cesta nejmenšího odporu. Já bych vymontovala ty kovové zamykací pruty, nechala jen nefunkční klíč a namontovala nahoru a dolů na obě křídla dveří magnety. http://www.mat-nabytkove-kova…rce-magnety-magnety-c-363_362 A také bych smontovala tu destičku ze vnitřku druhých dveří. Dva magnety na každých dveřích je vpohodě udrží zavřené.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.07.14 21:11

babčo při vší úctě, magnety jsou už dávno překonaný. Stačí klasický NK pant, dnes už má každej dotah, takže samy dovírají a aby netloukly dveře o korpus může se dodat k pantu tlumič. Když se vše správně vyladí, bude to chodit.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.07.14 10:02

Jeníku, vycházela jsem z toho, že vidím skříň z minulého století, která má chybu. Člověk, který ji vlastní, není vůbec žádný kutil. Tedy jsem hledala cestu nejmenšího odporu, nejmenší nárok na zručnost. Tyhle magnety se mi zdály nejsnazším řešením. :-D Po úvaze bych tu dřevěnou lištu na protějších dveřích nechala a magnety bych mamontovala na dveře se zámkem. Nahoru a dolů.

Ohodnoceno: 2x

Od: vanno
Datum: 14.07.14 21:13

Jsou prohlé zvrchu dolů, vyrovnat nějak se nedají ručně? Když bych dal jak píšete nějaké ty magnety, udrží to ty prohlé dveře?

Děkuji

Datum: 14.07.14 21:15

Jsou prohlý prostředkem ven ze skříně a nebo prohnutý do skříně?

Jen se zeptám, čemu ti to vadí?

Datum: 14.07.14 21:55

Dveře jsou prohlé prostředkem ven ze skříně, vadí mi to v tom že jdou velice ale velice špatně zavírat, musím na ně moc tlačit zespod i zvrchu.

Datum: 14.07.14 22:03

Jdou špatně zavírat a nebo jde špatně skřín zamykat?

Ono to asi bude chtít skřín napřed řádně ustavit, nejlépe za pomoci vodováhy ji vyrovnat, vypodložit, at není do vrtule. Teprve pak zkoušet a štelovat co kde vadí a drhne. Podle fotky si tipnu, že ta skřín už má něco za sebou, tak bych jako první koupil nový NK panty a ty vyměnil. Pak to je už jen o vyštelování. To prohnutí dveří na špatný zavírání bude mít naprosto minimální vliv.

Datum: 15.07.14 12:36

hezký den, jak už bylo napsáno, prohnutí dveří nemá na zavírání až takový vliv. Jedná se o klasický "závorový" systém a tam stačí malinko přihnout plechy za které se "závora" kotví. Kleště "kombinačky" a opatrně vyhnout směrem ven. Druhé křídlo si nechte otevřené a pak krásně vidíte kde to drhne Pokud skříň druhé křídlo nemá, nezbyde než pokus - omyl.

doplněno 15.07.14 13:50:

Ještě doplním, pokud ovšem drhnou dveře o dno a půdu skříně (jako že se nevejdou, prohnutá půda a dno proti sobě) pak je řešením jedině hoblík a znovu ohranění křídel.

Datum: 15.07.14 15:53

Dovolím si opravit, to je ROZVOROVÝ zámek, ne závorový. Jinak i celá rada je tak trochu mimo...

Datum: 18.08.14 22:45

Ano, velice správně ROZVOROVÝ. Nevím proč ale těm plechům za které to nakonec "visí" jsme říkávali závory, proto ta chybka. Jinak všechny rady od patronky nejsou mimo ani trochu. Vím dobře že takhle se dveře od skříně opravují jen velice těžko, ale i tak se snažil vyloučit drhnutí závor o závorové plechy. Jestli jsem tím někoho rozčílil tak se omlouvám.

Datum: 17.07.14 10:35

Celé dveře jsem vymontoval, vše dotáhnul a dal zpět, zjistil jsem že vrchní část vždy vyskočí (pojezdová tyč) protože jsou dveře ohlé, kdyby byly rovně tak to pěkně zajede. Chtěl bych se zeptat, zda ty dveře by nešly nějak podomácku vyrovnat?

Děkuji

Od: 111®
Datum: 17.07.14 13:18

zkroucení dřevo má problém vyrovnat i stolař, natož po domácku

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.