Kameninový hrnec a povidla

Od: Datum: 14.07.14 15:43 odpovědí: 6 změna: 14.07.14 21:51

Mám starý krásný kameninový džbán na asi 5 litrů a v něm asi 30 let tvrdá povidla. Poradí mi někdo, jak povidla dostat z nádoby ven. Aniž by se džbán nerozbil. Teplá voda nepomáhá. Vyškrabat povidla nelze. Tvoří s kameninou jakýsi celek. Chtěl bych nádobu bez povidel.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: isteron
Datum: 14.07.14 15:57

A zohriať vo vode vo väčšej nádobe?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.07.14 16:11

Nalít vodu a co se odmočí, vyškrábnout. Tak postupně až na dno.

Datum: 14.07.14 18:29

Mraveniště. Pokud nějaké máte na pozemku. Jinak voda a čas.

Datum: 14.07.14 18:43

Vzít vrtačku,nastavit správnou délku vrtáku a vrtat jednu díru vedle druhé,to by se pak mělo rozdrolit a ty zbytky ze stěn zkusit namočit a škrábat. Ale nevím,třeba je to blbost, nevím jak ten hrnec vypadá.

Od: ivik®
Datum: 14.07.14 20:58

Podobný problém jsem řešila s připečenou čokoládou,dala jsem do hrnce trochuasi 2% louhu sodného a nechala to reagovat a hrnec byl pak k nepoznání.Kamenině louh neublíží...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.07.14 21:51

Já bych spíš volil Krtka a postupoval podle návodu: http://cistice-odpadu.heureka…istic-odpadu-a-potrubi-450-g/

Nebo jak radí @ivik - hydroxid sodný. V každém případě velmi opatrně a s ochrannými pomůckami !

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.