Oprava zdi

Od: Datum: 14.07.14 12:49 odpovědí: 2 změna: 14.07.14 17:21

Dobrý den,

jak nejlépe opravit zdi? Oškrábali jsme malbu, na omítce však zůstala vrstva po malování vápnem, kterou dolů nedostaneme (jedině s omítkou, ale to nechceme). Zedníci nám na to chtějí natáhnout lepidlo, ale to se nám moc nelíbí - jedná se o starý dům, máme obavu, aby zdi pak mohly dýchat.. Našla jsem např. JUBOLÍN -VYROVN.HM.NA ZDIVO - je to vhodné i v našem případě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.14 17:07
avatar

Zdi nemají plíce aby dýchali!

Jinak jsem taky zedník a na starou zeď ( úplně přesnou odpo bych musel na místě vidět!) bych lepidlo nedával (chtějí dát protože z Vás tím vytáhnou více peněz=více materiálu,více práce ).Použil bych jen a pouze klasické materiály,pkd možno -vápno písek a cement,pkd ne tak samozřejmě směs a dle potřeby vyrovnat-prohodit jádrovou na srovnání a pak štuk.Ale zase musel bych vidět abych mohl rozhodnout zda srovnat ale osobně-pověsím-li obraz a rám není na některých místech 3cm ode zdi tak bych to neřešil (ovšem taky dle stáří domu!)Nejvíce je to vidět vždy v koutech-proto staré domy mají "kulaté kouty"-fabiony.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.07.14 17:21
avatar

1) zdi nedýchají, je to mýtus

2) i lepidlo je difuzní. Nedávejte lepidlo a perlinku, dejte třeba jen nový štuk.

3) pokud jste oškrábali malbu, stačí lehce přebrousit a vymalovat. Pokud jsou větší nerovnosti, musí se postupovat individuelně dle stavu zdi.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.