Jak vyrobit hřeben na borůvky?

Od: Datum: 13.07.14 19:22 odpovědí: 16 změna: 22.11.14 12:53

Dobrý den,

chtěl bych si doma vyrobit hřeben na sbírání borůvek. Nemáte někdo nějaký návod jak to udělat?

Netuším vůbez z čeho je to dělané? Je to ze dřeva a pak z nějakých drátků nebo čeho?

Děkuji pěkně

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.14 19:28

Co je na tom složitého?

Pár prkýnek, vruty, dráty, pilka, vrtačka, šroubovák... a je to :)

doplněno 13.07.14 20:25:

no pokud se někdo ptá "jak vyrobit", tak počítám že nějaké to základní nářadí má...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.07.14 20:23

když nemáš nářadí a dílnu, tak je to docela oříšek. veř mi.

doplněno 14.07.14 07:44:

jethro.. souhlas

Datum: 13.07.14 20:25

Dá se koupit za cca dvě stovky, takže pokud nejsi zručný kutil, amatérská výroba na koleně se nevyplatí.

Datum: 13.07.14 20:52

Hřebenem češou jenom barbaři.Je za to tučná pokuta

Ohodnoceno: 6x

Datum: 14.07.14 12:14

Na mém pozemku se češe hřebenem už cca 50 roků a borůvčí to nijak nevadí, naopak bují čím dál tím víc. Ono totiž nezáleží na tom čím, ale jak. (Je pravda, že u cizích lidí vidím hřeben taky nerad, ale spíš z důvodu že mě připraví o borůvky než že tím významně poškodí porost.)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.07.14 12:54

V dobách, kdy Poláci střežili hranici se samopaly v rukou, takže nehrozily nájezdy polských kobylek na českou stranu Krkonoš a naši tmavší spoluobčané nevěděli, co to ta borůvka je, sklízel s hřebenem v ruce kde kdo. Borůvčí to nijak nevadilo, protože to lidi uměli. A protože dnešní lidi jsou prasata a nejradši by vyrvali borůvčí i s kořínky, je česání hřebenem zakázané. Není to tedy o tom, že borůvky hřebenem češou jen barbaři. Zkuste si zacuchané vlasy čestat hřebenem stylem: Nasadím hřeben u hlavy a trhnu a dojdete ke stejnému výsledku jako chudák borůvčí po nájezdu "barbarů". Naprostý souhlas s Jethrem.

Ohodnoceno: 1x

Od: vally
Datum: 13.07.14 22:26

Děkuji,

mám všechno kromě toho drátu, nevíte co je to za drát a kde ho koupit?

Ještě se chci zeptat jak tam ten drát v tom dřevě drží?

Děkuji

Datum: 13.07.14 23:25

Ten drát není nic extra speciálního - třeba svářecí drát pro autogen. Do dřeva jej není problém zalepit (epoxid. polyuretan)

Od: buss®
Datum: 14.07.14 00:04

Ze dřeva, plechu, hřebíků, drátů. Ale pak případný flastr...

Od: vally
Datum: 14.07.14 16:19

Chci se zeptat, takový drát 3mm doma nemám, kde bych pár metrů mohl koupit? Celou špulku kupovat nechci.

Nevíte někdo? Děkuji

Datum: 14.07.14 16:39

Minimálně vlastní "hřeben" bych nedělal z drátu, poněvadž rovný neseženete, rovná se to blbě a navíc bejvaj měkčí, než je záhodno. Zkuste taženou ocel v tyčích. V nějakém takovém obchodě http://www.obchodprodilnu.cz/…-s235jrc-bez-upravy-1015.html Jen upozorňuji, jako nejeden kolega přede mnou, že finančně se na úroveň kupovaného hřebene asi těžko dostanete.

doplněno 14.07.14 16:47:

Teď koukám, že hřeben dělají z hřebíků.

doplněno 14.07.14 16:52:

Na zbytek bych s ohledem na množství zkusil svářecí dráty. Prodávají se po kuse, v lepším železářství, průměr 3 mm je zbytečný. Až s tím budete máchat půl dne v ruce, každý gram dolů dobrý.

Ohodnoceno: 5x

Od: snehulak*
Datum: 04.09.14 13:45

Na svůj jsem použil dráty z výpletu starého kola a osvědčily se mi, jsou tvrdé a pružné. Použil jsem trochu jiný systém, nemám v druhé půlce dráty napříč, ale prostě na celé dráty jsem navlékl provrtanou laťku, uprostřed délky a na konci je upevnil do bočnic. Teď vyrábím podobně česač na mirabelky (špendlíky) z lednicové drátěné poličky. Přední část lemovacího drátu uříznu, opět navléknu provrtanou laťku a zbytek dotvaruji jako česáček, s tím, že bude upevněný na tyči a starou vysavačovou hadicí budou "téct" mirabelky až dolů do pytle nebo nádoby (kolem tyče).

Od: benjo
Datum: 22.11.14 10:23

za tolik let nebyla ceska hlava schopna vyrobit cesacek na boruvky s el.pohonem-baterie spalek.

v pricipu by se jednalo o stavajici dr.cesacek s upravou vredu s tim,ze by se tam namontoval kulaty valecek

s draty po cele sirce stavajiciho cesacku.draty by pak rotacne zapadaly do mezer cesacku

pohon by pak delal moturek na baterii

tento moturek s baterii se pouziva s hrideli na opekani vurtu

toto je muj nazor

ostatni si uz doladte sami

ahoj

Od: trtr
Datum: 22.11.14 12:18

Zdravím, není nad ruční sbírání s pocitem, že v lese navíc relaxuji, nikdo mě nehoní a jestli tam strávím celý den, čert to vem. Pokud je někdo takový, že chce mít co nejvíc, tak ať jezdí do lesa na borůvky rovnou bagrem. *cert*

Datum: 22.11.14 12:53

trtr. No, máš jistě pravdu. Ale...ale pro hodně lidí se stal sběr borůvek zdrojem příjmu. Teď mám na mysli takové ty lidi, co si fakt potřebují přivydělat nějakou kačku. Ne ty překupníky. No a ti lidé musí koukat na to, aby natrhali co nejvíce. I s hřebenem se dá trhat šetrně. Po sběračích nemusí zůstat spoušť v podobě vytrhaných keříčků. Nojo,no...Vše je v lidech a jejich přístupu k přírodě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.