Kdo platí dezinsekci...?

Od: Datum: 13.07.14 12:16 odpovědí: 3 změna: 13.07.14 20:37
avatar

Město Kopřivnice mi strhlo z přeplatku záloh poplatek za dezinsekci.V bytě nad námi město provedlo dezinsekci štěnic a nikoho neinformovali,takže za měsíc jsme je měli i my.(trvalo než jsme zjistili co to je a kde to je a nahlásili to)a až poté nám oznámili,že to v domě hubili.Odmítli jsme plati,protože zdroj nebyl u nás ani der.firma to neprokázala a tím,že nikoho neinformovali dovolili aby se to šířilo domem.I když se neptali ani neinformovali,město tvrdí,že výskyt byl málý a proto nemusí platit dle deratizačního zákona.Mi to strhli z přeplatku záloh dle 40/1964 a přitom mi zdroj neprokázali.Vyjádření hygieny i právní rada je v můj prospěch ovšem město na toto nereaguje.Poradí někdo co dál,kam se obrátit a kdo má vlastně pravdu?Děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.14 12:26

Jak je známo, když se objeví něco takového v jakémkoli bytě musí s provést deratizace v celém domě , tak zřejmě pochybili.

Kam se obrátit dál neporadím ,snad je tu někdo kdo se s tím setkal a poradí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dool
Datum: 13.07.14 12:57

Skutečně jste se obrátili na město nebo jen na správce? Pokud úřad nebude reagovat, sepiště stížnost na kraj. Oni to prošetří. Pokud zamítnou, pak už jen soud. Nejsem si jistý, že by zrovna občanský zákoník řešil přeplatek záloh a umožnil je použít na uvedené deratizační práce. Jde o ten princip zaúčtování. Jinak jsem názoru, že zasahující firma bude požádána, na základě čeho provedla deratizaci - jinými slovy, někdo musel stanovit, že je deratizace zapotřebí v konkrétním bytě (proč?) a ne v celém domě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.14 20:37
avatar

Obrátili jsme se na majitele domu-město.Z přeplatku záloh si to strhli protože jsme odmítli zaplatit a vedli jsme debaty,posílali stížnosti na dannou situaci místostarostce,starostovi,dotazy na hygienu a právně nám taky radili...město i nadále mluví svou a na naše argumenty ani neodpovídaj,jen svůj text dokola.Jsme už celkem utahaní z toho jak zjišťujeme fakta a stějně na to nikdo nereaguje.Der.firma sama vyhodnotila,že zdroj nebyl u nás,že to migruje po svislých teplovod,trubkách co nám vedou ložnicí,proto nás i naštvalo,že když to měla paní nad námi,nikdo nám to neřekl a pří dezinsekci to prchlo k nám.Ani nevím na jaký odbor na kraji se obrátit,zda v dnešní době má kraj nějaké možnosti kontrolovat města.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.