Sprostý soused

Od: Datum: 12.07.14 23:22 odpovědí: 25 změna: 12.08.14 15:57

Dobrý večer všem, prosím Vás o radu. Už delší dobu máme s přítelem malého pejska maltézáčka je to hodný pejsek. Kdykoliv jdu venčit našeho pejska, tak soused hned otevře dveře a hlasitě sprostě volá na pejska, že je to uštěkaný parchant že ho s prominutím, náš pejsek už dlouho sere apod. Přitom pejsek soudedovi neškodí, akorát občas na souseda vrčí protože soused ho provokuje tím, že hází po něm kamínky a potom se soused diví, že pejsek na něho vrčí a také je vystresovaný nechce chodit strachy ani ven. Bojím se, že nám jednoho dne soused otráví pejska, protože ho čím dál víc bezdůvodně nenávidí. Poradíte mi prosím, co s takovým sousedem, když je tak sprostý a nedá se s ním normálně dohodnout aby neházel kamínky a neprovokoval zbytečně pejska. Mockrát děkuji předem za Vaše odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.14 23:27
avatar

Hodit mi soused něco po psovi, tak po něm taky něčím hodím.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: moula*
Datum: 13.07.14 09:38

Připravil bych si pár krátkých k pejskovi, které bych mu před zlobrem říkal. Jako: To je zlej pán, on ti chce ublížit, ale já tě nedám. Chce tě ranit kamenem, hned bych zavolala policii. Pán Bůh to všechno vidí, co zlobr dělá ! Atd. Ovšem nesmíte připustit, aby pejsek směrem k pánovi s ječením vystartoval a udělal k němu dva kroky. Raději ho snášejte na ulici v náručí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: betunka
Datum: 13.07.14 17:19

V každém případě jsem vděčná za každou radu, nebo postřech díky.

Od: zztop*
Datum: 13.07.14 09:44

Já stejně nevím co lidi chcete za radu když si neumíte doma či u sousedů s takovouhle lehkou věcí udělat sami pořádek. To má řešit stát? Na souseda vyjedu, uzemním ho, sprdnu ho a je pokoj. Takovýhle jen držkují a případně stupňují když je necháte. Stačí je zklidnit a je klid.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: betunka
Datum: 14.07.14 23:55

Dobrý večer, dnes opět soused vystresoval pejska navádí svoje vnoučata, aby sříkali prudce vodou po pejskovi kdykoliv zaštěka pejsek. Byl celý mokrý a klepal se snad hodinu jak byl vylekaný. Když jsem to řekla sousedovi proč neustále provokuje, tak mi řekl že jsem debil že si mám pejska převychovat přitom mu to nikdy nevadilo až ted poslední dobou. On si myslí, že snad kvůli němu budu omezovat a křičet na pejska. Potom soused zašel do pergoly a smál tomu co provedli jeho vnoučata mému pejskovi.

Datum: 15.07.14 04:32
avatar
Jak se do lesa volá...
Ta vnoučata své nevhodné chování pochopí, až je při nejbližší příležitosti na oplátku postříkáte i Vy. Pokud možno důkladně. A s komentářem, že je pozdravuje Váš pes.
Podobně můžete pozdravit i souseda.
Ta trocha vody vyschne.
doplněno 15.07.14 05:22:

Zkuste souseda upozornit na zákon č. 246/1992 na ochranu zvířat proti týrání.

§1. Účelem zákona je chránit zvířata, jež jsou živými tvory schopnými pociťovat bolest a utrpení, před týráním, poškozováním jejich zdraví a jejich usmrcením bez důvodu, pokud byly způsobeny, byť i z nedbalosti, člověkem.

§ 2 (1) Zakazuje se týrání zvířat.

(2) Zakazují se všechny formy propagace týrání zvířat.

§4. Za týrání se považuje:

j) vyvolávat bezdůvodně nepřiměřené působení stresových vlivů biologické, fyzikální nebo chemické povahy, házení kamínků, polévání vodou, slovní a fyzické dráždění

§ 27 Přestupky

(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že

a) propaguje týrání zvířat, navádění vnoučat k házení kamínků, polévání vodou

b) týrá zvíře nebo utýrá zvíře,

c) jako zákonný zástupce nezletilé osoby nebo osoby, která byla rozhodnutím soudu zbavena způsobilosti k právním úkonům, nebo jejíž způsobilost k právním úkonům byla rozhodnutím soudu omezena, nepřekazí týrání zvířete, o němž se hodnověrně dozví, touto osobou, navádění vnoučat k házení kamínků, polévání vodou

Za přestupek lze uložit pokutu

a) do 500 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. b), c),...

b) do 200 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. a), ...

Já bych poslal sousedovi doporučený dopis ( s kopií na Obecní úřad) ve kterém bych popsal jeho nevhodné chování vůči psovi a Vám, jako majiteli psa, a vyzval ho, aby se podobného chování v budoucnosti zdržel. Odkázal bych ho na výše zmíněný zákon a paragrafy.

Dále bych pokaždé dokumentoval jeho chování například pomocí videa v mobilu, ovšem s upozorněním souseda, že jeho chování a vyhrůžky nahrávám, jako důkaz pro případné soudní řešení...

Ohodnoceno: 6x
 
Od: brablenec
Datum: 26.07.14 13:41

Ja bych si pripravil digitalni fotak (kazdy je schopen natacet obraz i zvuk) a bud drzel v ruce nebo postavil nekde na ram okna a natocil par filmovych šotů. Trochu bych souseda provokoval (ale slusne - jsem sam na zaznamu) aby byl co nejsprostejsi a nejhulvatnejsi. Aby to bylo legalni na pouziti, nekde bych vyvesil nenapadnou cedulku "usmivejte se na kameru" a pak bych navstivil advokata a dal souseda k soudu. Advokat uz by vedel nejlepe cim souseda uzemnit. Samozdrejme s pokutou a nahradou vsech vynaloznych vydaju (vcetne meho casu a advokata).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 26.07.14 14:28

Vemte ty fakany i se sousedem naplno vodním špricem a řekněte přes plot s nevinnou tváří promiňte, to nic není, se mi to smeklo ! A pokud to udělají zas, tak je postříkejte ještě víc a zásadně na hlavu, to je narese nejvíc !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.14 16:41
avatar

Možná bych vodu vyměnil za fekálie. Hnojit zahradu není trestné a nehoda se stát může, že? *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.14 04:48

Zdravím.Máte" dobrého" hulváta za souseda.Sama na něj nestačíte.Máte syna nebo někoho kdo by Vám pomohl a "tvrdě" souseda uzemnil?Přeju pevné nervy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: betunka
Datum: 15.07.14 07:24

Dobrý den, sousedovi jsem sdělila, že si nepřeji, aby nám nestresoval neustále pejska že si budeme na něho stěžovat on mi na to odpověděl, at si klidně jdu že stříkat vodou a házet kamínky bude pořád po pejskovi. Hlavně když mu příjde navštěva, tak nechce aby náš pejsek ho rušil a běda, když ho chytí u plotu tak bude opět celý mokrý. Dopis mu určitě pošlu i na obec. Díky všem.

Datum: 15.07.14 07:21

Možná vyslechnout druhou stranu, pokud to není psychopat, pravděpodobně by se řešení našlo, pokud na něho vyjedete může to mít problematické následky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sousedmagor
Datum: 15.07.14 08:43

Zdravím,

to je fakt těžké s takovým hulvátem, ale na hrubý pytel hrubá záplata. Stát se to u nás , tak si neumím představit co by s ním manžel udělal, to bych nechtěla vidět, asi bych musela krotit manžela, páč by to soused udělal jen jednou.

Kdybych byla sama, tak bych asi volila natvrdo za plot kousek velké cedule, nejlépe zalisované a velkýma písmenama, aby to viděla i jeho návštěva nápis---Jsem d...a polívám psa aby vyrostl, a podobně...Jo pejska hlídejte, to je člověk co je schopem Vám ho polít nejen vodou, podle jeho jednání. Prostě a jednoduše, až přijde k plotu soused škodit at´ si automaticky pročte co si o něm myslíte. Jo to bych udělala, kdybych měla zásahnout pouze já a předtím jsem dostatečně využila možnost domluvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: betunka
Datum: 15.07.14 23:34

Dobrý večer všem, a s tou cedulí to není vůbec špatnej nápad. Super dobré rady ode všech.

Datum: 26.07.14 16:38
avatar

Tento problém bych na vašem místě osobně se sousedem konzultoval. Bez svědků, mezi čtyřma očima a to velmi radikálně. Na hrubý pytel, hrubá záplata. Je až neuvěřitelné, jak moc léčivá dovede být facka, po které si dotyčný tyran sedne na pr.el. Ale zdůrazňuji BEZ SVĚDKŮ! Pak ať si plácá, co chce. Tvrzení, proti tvrzení... *andel* Není to sice fér, ale to co dělá on, taky fér není a bohužel, nikdo se vás proti němu nezastane, jestli půjdete úřední cestou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.14 19:28
avatar

Hlavně, než začnete něco podnikat, uvědomte si, jestli skutečně ten pes souseda neštve neustálým štěkáním. To si majitelé psů často neuvědomují, že štěkání jejich psa může být pro okolí doslova očistec. Znám to také - je fakt hrůza když člověk chce něco dělat a pořád musí poslouchat vyštěkávání psa. Pár minut štěkotu, pár minut klidu, prostě na zbláznění.

Pokud takto souseda štvete, nedivte se ničemu. Případnou při prohrajete také - pokud soused není hlupák, nahraje si štěkání vašeho psa a bude mít protiargument. Případně bude tvrdit, že Vás upozorňoval na obtěžující štěkot psa a Vy jste nezjednala nápravu. Pozice agresora a oběti se tak můžou velice rychle vyměnit.

Jestli je to nějaký blázen kterému vadí všechno, tak nahrávat jeho chování a doporučeným dopisem ho vyzvat aby zanechal svého jednání. Nezanechá - podat trestní oznámení na Policii.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: betunka
Datum: 27.07.14 08:58

Dobrý den, sousedův pes štěká mnohém víc a to je v pořádku. Náš pejsek štěká jen chvilku a už je zle soused vidí problém pouze na nás. Soused nás omezuje myslí si, že nám bude vládnout co máme a co nemáme dělat na vlastní zahradě atd. On totiž chce být zajímavý před ostatními sousedy tak se rád předvádí a vybírá si slabší ale věřím, že na prudkého souseda aby si s takovým chováním netroufnul. Už jsem podala stížnost na přestupkovou komisi tak vůbec netuším jak to dopadne soused mi sdělil, že neobstojim, že on tam má kontakty že to prý smetou ze stolu a začal se mi posmívat ten namýšlený nechtěný soused. Přeji všem hezký den.

Od: moula*
Datum: 27.07.14 09:58

Připadá mi, že by vám vše řešilo, kdybyste postavili aspoň 2,5 metru vysoký neprůhledný plot a nad sousedovo eventální pokřikování se povznesli.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 27.07.14 10:08
avatar

Vidím to, jako " megacruiser" a nakonec "moula". Takové vyřizování nebude mít konce. Pokuste se souseda ignorovat a psíka odvolejte od plotu k sobě a dejte mi pamlsek, pak ho odvoláte vždycky. Pokud soused vidí, že Vás to štve, tak s tím nepřestane. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anita*
Datum: 28.07.14 14:46

naprostý souhlas, někdy dělá sousedovic "milý, hodný" pejsek doslova peklo, zvláště v noci, kdy neustále svým ňafáním budí malé dítě, pak bych se tomu pánovi nedivil, že je agresivní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: betunka
Datum: 30.07.14 22:05

Náš pejsek neštěká 24 hodin zdržuje se na zahradě pouze necelou hodinu od 15hod. do 15-45 hod a za tu chvilku pejsek štěká maximálně necelých 5min a to sousedům vadí jinak přes noc nikoho neobtěžuje je hodný. Sousedé mají také psa a ten štěká i přes noc prostě každou chvíli ale to sousedům nevadí že jejich pes štěká ale druhé by omezovali.

 

Od: nikdo*
Datum: 04.08.14 00:31
Pokud nemá sám přítel dost páry, tak si sehnat nějakou hrubší partu, která sousedovi "domluví"... Máte-li ovšem pravdu v něškození a bezdůvodnosti.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirkajk*
Datum: 09.08.14 02:30

Taky máme problémové sousedy a na našeho 2,5kg Yorkšírka si občas sousedka dovolí, když se cpe kolem našeho plotu, aby vypnula vodu v nádrži na vodu, kterou mají nesmyslně otočenou k našemu plotu, aby si ji nevypouštěli do své zahrady před zimou, ale na naši podezdívku a Zidánek na ni vyjede a zaštěká. Naposledy mu řekla něco jako ticho ty zmetku a tak jsem na ni zařval atˇ si říká zmetku svému starému. Pak už byla ticho a ani nevylezla na zahradu. To měla štěstí, že je naše Alenka zrovna na Slovensku a né doma, já sem s ní zrovna telefonoval. Jinak bych jí asi řekl ještě něco dalšího, nebo ona. Neříkám, že občas někoho naše malá smečka nevyprovodí u plotu štěkotem, ale není to neustálé štěkání a od psa nečekám, že bude lidem za plotem recitovat básně a opravdu se je snažíme hodně krotit, někdy si říkáme, že již až moc. Když pak přes ulici sousedův Staford Teo štěká přes půl noci, protože jsou zas na dovolené a nechají ho samozřejmě doma, on má lítačky a může ven kdy chce, tak to jim nevadí. Asi to bude tím, že ji p. Cankář zaměstnává. Nějaké napadání kameny házené na psa a vodu, bych řešil rovnou zavoláním PČR, řešit ručně se taky dá, ale dnes je to lepší nechat na profíky a pokud možno taky HD videokamerou, když chodí ven jen tak krátce. Jinak bych pořídil kameru, kterou bych přidělal na dům a nasměroval ji potřebným směrem, ale to je zas věčí investice, kterou jinak nevyužijete.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: betunka
Datum: 10.08.14 01:02

Máte ve všem pravdu sousedské vztahy jsou někdy pěkný oříšek. Zvlášt, když hledá chybu jenom na druhé a myslí si, že ho bude každý poslouchat, buzerovat, a otravovat život ostatním jen proto, že vám chvíli zaštěká pes na vlastní zahradě. Když pes neštěká, tak sousedovi zase vadí něco jiného rád vyvolává konflikty, tak se mu radši snažím vyhnout, aby nevznikly nějaké zbytečné problémy. Děkuji Vám a mějte se hezky.

Od: mcgregor
Datum: 12.08.14 15:57

Co rada to eventualita ovšem podle mého názoru je správnou odpovědí na Vaši otázku "Co s tím mám dělat" - neuděláte s tím absolutně nic. To, že psa postříká vodou, takto jistě neprokážete týrání a pokud má vážně hubu jako meč tak si s ním prostě neporadíte. Musela byste někde namontovat kameru, aby vážně někdo (policie, soud..) mohl zhodnotit celý projev souseda jako vyloženě obtěžování vaší rodiny a za to jej také žalovat ale to že někdo ostříká psa v létě vodou nebo hodí kamínkem, tak za takové jednotlivosti souseda za koule nechytíte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.