Jaký nátěr na silikonovou fasádní omítku?

Od: Datum: 12.07.14 14:31 odpovědí: 2 změna: 13.07.14 06:02
avatar

Máme barák u potoka a u lesa. Před 10-ti lety byla fasáda zateplena a finální vrstva byla provedena točená-silikonová fasádní omítka zrno 1,5.

Nyní se nám na fasádě tvoří fleky, jsou to spory plísní, které nevypadají hezky. Chtěli bychom celou fasádu převalečkovat nějakou dobrou fasádní silikonovou a hlavně protiplísňovou barvou. Co myslíte, šlo by to? Jaký by byl postup? Vím, že se fasády dají profesionálně umýt, ale to nás vyjde stejně jako nátěr a do roka je to stejné. Prosím poraďte, jak na to, jakou barvu použít a jak postupovat, děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: huoiu
Datum: 12.07.14 14:41

Za 2 tisíce si kupte někde v Horbachu, Globusu nebo na webu domácí wapku - stačí ta nejobyčejnější. S tou v pohodě umyjete fasádu za pár kaček. Pokud chcete investovat, kupte si k tomu ještě rotační kartáč - ten sice přijde lehce pod tisíc, ale výslek stojí za to. Dalším nátěrem nic moc nezískáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ola®
Datum: 13.07.14 06:02
avatar

Ano, vapkou jsme fasádu v minulém roce umyli, ale do roka se to objevilo znova a je to furt dokola, tak proto chceme fasádu natřít protiplísňovou barvou. Zdá se mi, že barva trochu zalije ty póry v točené omítce (zrno 1,5) a povrch tak bude hladší a voda bude lépe stékat a plísně, mechy se tak nebudou moci na fasádě udržet...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.