Jak prodloužit kabel na světlo?

Od: Datum: 11.07.14 19:29 odpovědí: 3 změna: 12.07.14 10:38

Zdravím rádci, potřeboval bych poradit následující. Ze stropu mi kouká kabel na světlo, to ale chci mít jinde. Vysekal bych drážku až k místu, kde by světlo mělo být. Jde mi o to, jak správně nastavit původní kabel. Čokoláda asi nebude to pravý že? Drážku pak samozřejmě zamáznu a přeštukuju. A druhá věc jak v místě kde bude světlo kabel rozdvojit pro dvojici samostatných světel?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.14 19:43

Ideálně vodiče nastavit lisovací spojkou a přetáhnout smršťovací bužírkou. V nejhorším případě lze i tou čokoládou, ale než zasádrujete, tak dokonale zaizolovat páskou.

Pro dvojici světel je nejlepší natáhnout kabel k prvnímu světlu a od něj pak k druhému. V prvním světle dáte vždy do svorkovnice dva vodiče.

Použijte kabel CYKY-J nebo CYKYlo-J 3x1,5

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fiser22*
Datum: 11.07.14 20:13

ještě doplnění - do spoje by nebylo marné dát krabičku, pokud se jedná o spoj Cu-Cu lze použít i WAGO svorky 2273 - mají přítlak což je rozhodně lepší jak čokoláda, ovšem opět platí zaizolovat pokud nebudou v krabici. Jen takový poznatek - pokud máte na stropě panel, lze kabel táhnout i dutinou v panelu pokud je ve směru případného sekání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 10:38
avatar

Nepíšeš,jestli je strop panelový.Pokud ano,vyplatí se protáhnout kabel dutinou ke stěně,podél stěny pak k další vhodné dutině.Jen bude potřeba více kabelu.Pokud je to v hurdis,nebo v klasickém dřevěném stropě,není co řešit.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.