Zalehlý rohový ventil

Od: Datum: 09.07.14 12:45 odpovědí: 7 změna: 10.07.14 08:05

Zdravím. Potřebuji vyměnit rohové ventily pod umyvadlem a "zaboha" s nimi nemohu pohnout (vyšroubovat je z prodloužení ve zdi). Byly namontované před cca 20 lety a závit byl napakován konopím. Bojím se, že když použiju větší sílu (páku), že poškodím plastový rozvod vody ve zdi. Nevím, zda by pomohl nějaký nástřik zvenčí, který by se dostal do závitu a "promazal" ho, aby s tám šlo pohnout (WD, Konkor,...). Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.14 13:05

Rohové ventily měníte z jakého důvodu? Pokud netěsnily, tak stačí zakoupit nová vřetena s kuželkami a našroubovat je tam.Pokud jsou poškozena (vyžrána) sedla, tak se dají zabrousit malou frézkou a ventily budou fungovat dalších 20 let !

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.07.14 13:11

Obkládám znovu koupelnu a jaksi přes ty rohové ventily to je harakiri ! Omlouvám se, v původním příspěvku nemělo být "vyměnit", ale "dočasně demontovat".

Datum: 09.07.14 13:28

No asi to odsekám do hloubky tak, abych obnažil ve zdi to kovové prodloužení a podržím to hasákama proti sobě, nic lepšího mě nenapadá.

Datum: 09.07.14 13:52

Trčící koudel bych prostříkával raději pár hodin třeba WD-40 olejem. Problém je, že se koudel u plastové trubky s mosazným závitem nesmí používat. Jen teflonovápáska nebo provázek od Loctite, ale spíše páska. Mě takto nástěnka praskla. Respektive ten mosazný závit.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.07.14 14:12

jo to už jsem taky zažil, u sprchy takto praskla nástěnka a teklo to za obklady a zjistil jsem to až za několik měsíců, když byla mapa na zdi sousedící místnosti, tohle je ale celokovové prodloužení, plast s kovovým závitem je až zatím

Od: pcmani*
Datum: 10.07.14 00:35

prostříkávat vám to nepomůže ten kdo to pakoval to jistě napustil fermeží takže vám zbyde jen hrubá síla

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.07.14 08:05

fermeží ne, instalatér používal indulonu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.