Pojistné plnění

Od: Datum: 09.07.14 09:27 odpovědí: 2 změna: 10.07.14 00:39

Chci se zeptat na nahlášení škody na majetku.Můžu škodu pojištovně nahlásit i po roce?

Je nějaká oznamovací lhůta?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.14 09:39

Lhůtu na nahlášení škodné události máte v pojistné smlouvě, je na Vás, abyste vznik škody prokázal, po roce to budete mít mnohem obtížnější, pochybuji, že něco vymůžete. Co se týče promlčecí lhůty, zde platí § 626 z.č.89/2012 Sb., občanský zákoník:

Dle § 626 Občanského zákoníku u práva na pojistné plnění počne promlčecí lhůta běžet za jeden rok od pojistné události. To platí i v případě, kdy poškozenému vzniklo přímé právo na pojistné plnění vůči pojistiteli, nebo v případě, kdy pojištěný uplatňuje vůči pojistiteli úhradu toho, co poškozenému poskytl při plnění povinnosti nahradit škodu nebo jinou újmu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pcmani*
Datum: 10.07.14 00:39

promlčecí lhuta je na životní 10 letna neživotní 5 let takže můžete žádat i zpětně

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.