Výklopná / sekční vrata

Od: Datum: 08.07.14 22:02 odpovědí: 6 změna: 09.07.14 18:12

Zdravím,

dnes jsem se nezávisle na sobě bavil s několika lidmi o garážových vratech. Většina znich preferuje sekční vrata, nikdo mi však nedokázal odpovědět proč.

V čem jsou dle Vašeho názoru sekční vrata lepší než výklopná?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.14 06:36
avatar

Tak vzhledem k tomu, že jsem před montáží vrat, tak moje volba byla jasná.

Sekční z důvodu pohonu a navíc jsem k návětrné straně, takže v zimě bývá na vratech i metrová závěj, což by znesnadňovalo otevírání v případě výklopných vrat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.14 11:01

Když nechám na vratech metr sněhu, tak jakmile se vrata otevřou, tak už je zase nezavřu.

Takže je asi jedno jestli ten sníh odházím před nebo potom.

Od: radimre*
Datum: 09.07.14 09:37

Dobrý den...pokud je před vraty závěj stejně je jí třeba odházet pro vyjetí... Mohu říci, že jsem mněl jak křídlové tak teď mám sekční vrata. Základem je pohon nemám pohon za 5 000Kč ale v roce 1998 mě stál 15 000kč a dodnes jsem lepší neviděl umí jak sekční vrata tak křídlové.Konstrukčně bitelný (žádný motorek ze stěračů uvnitř) podle typu vrat se naprogramuje smysl otáčení ve výbavě má koncové spínače a nastavení síly přítlaku v kg při zavírání,což je dobrá věc pri vzpříčení dveří nebo pokud by auto zůstalo stát ve vratech,aby se nepoškodilo skřípnutím.A na křídlové vrata je zapotřebí mechanického komponentu který zabezpečuje že se nejdříve otevře o pár centimetrů křídlo se zámkem a pak druhé a při zavírání naopak.Uložení pohonu je stejné jako u sekčních vrat (pod stropem) jen stím rozdílem že jsou použité jeklové tyče které spolu s oním mechanizmem tlačí v horním mistě vrat do křídel a při zavírání je tahají zpět.Křídlové vrata byly v mém případě dosti velké a těžlé...Bez problému fungovaly...Po odstěhování jsem přešel na sekční protože křídla by zasahovaly do obecní cesty. a Díky montáži sekčních vrat jsem přišel o cca 35 cm vnitřní plochy takže oktávka vy se už do garáže nevlezla.

Přikládám foto motoru a mechanického komponentu pro křídlové vrara (nic složitého vše bylo ve výbyvě pohonu)

doplněno 09.07.14 09:42:

Já osobně bych šel do sekčních jelikož tato konstrukce je propracovanější ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.14 11:00

počítám že ale píšete o vratech dvoukřídlých...

doplněno 09.07.14 11:03:

Ještě k té propracovanější konstrukci. Zase čím více součástí a složitých dílů, tak tím je větší šance že se něco rozbije.

doplněno 09.07.14 12:17:

Tak oproti výklopným mají sekční vrata mnohem více dílů (panty, více vodících kladek, více těsnění, mnohem těžší, atd...)

Pořád mi tedy uniká ten obrovský rozdíl proč je lidi tak masivně preferují.

Od: radimre*
Datum: 09.07.14 11:19

ano sekl jsem se s těma křídlama...nevím jaké díly máte na mysli mohu říci, že sekční vrata mám ve funkci již 11 let a bez jediné poruchy (rodinný dům kde je cvrkot) a na firmě kde pracuji již 24 let a vrata jsou namontovány 18 let není poznat problému ani opotřebování.(sekční vrata)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radimre*
Datum: 09.07.14 18:12

Ano více dílů mají,ale stále na tom bazírujete... dám příklad Škoda 120 měla taky polovinu dílů než dnešní auta.A lidi je dali do šrotu a koupili si mnohem složitější... a možná i vy jste to tak udělal a pozastavil jste se nad tím?

Jde spíše o to, že si můžete u sekčních, pokud já vim vybrat vzory jaké se vám líbí...Součástí sekčních vrat je i posilovač(přesně vastavená pružina na váhu vrat) která umožňuje při zdvihu čí tlačení dolů po celé dráze vrat, stejnou sílu,tudíž zcela jistě vhodnější pro pohon.Pokud mi je známo toto výklopné vrata jsouí v jistých bodech mrtvé a tudíž se hodí spíše pro manuální otevírání.

Prostě sekční vrata je móda a výklopáky všem připomínají dobu socialismu... Já osobně proti výklopným nic nemám,ale šel jsem do toho co se mi líbilo a nebyl problém tyto vrata objednat na daný otvor který jsem vyzdil.Jak je to u výklopáků nevím,ale nedovedu si představit jak manuálně zdvihám třímetrové dveře dvadvacet vysoké...nehledě že u nich nemůžete využít boky stěn kvůli mechanizmu...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.