Azbestové komíny?

Od: Datum: 07.07.14 20:38 odpovědí: 1 změna: 08.07.14 15:08

Zdravim všechny kutily.

S přítelkyní jsme se pustili do kompletní rekonstrukce cihlového bytu cca 50 let starého. Při vybourávání příček jsme narazili na roury(komíny?) z azbestu. 3 roury vedou na wc jako odvětrání, 3 roury vedou v koupelně také jako odvětrání. A 3 vedou v příčce mezi wc a koupelnou. Poslední tři jsou bezjakéhokoli otvoru na odvětrání. Sousedi pod námi( stejné byty ) příčku s rourami nechali, protože neví k čemu slouží :) . My jí ale potřebujeme dát pryč, popřípadě nastavit a stáhnout do stoupaček.

Přidáváme nějaké foto.

Děkujeme za každou radu ;)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.14 15:08

Po technické stánce: Nemůže to být odvod spalin? Dle radiátoru mám zhruba stejně starý byt. Kromě odvětrání WC a Koupelny tu může být i odvod spalin. Je v domě plyn? Pokud sousedi pod Vámi netuší, vydal bych se po svislici směrem dolů (kotelna ve sklepě apod.).

Po stránce bezpečnostní: Rekonstruujete. Vzhledem k rozsahu rekonstrukce z fotografií to odhaduji na totální rekonstrukci minimálně s ohlášením spíš se stavebním povolením, tak vám snad někdo aspoň dělal projekt a ten by měl vědět, co tu odkud a kam vede a která příčka může pryč.

Po stránce právní: Dům má nějakého vlastníka a ten musel dát k rekonstrukci tohoto rozsahu povolení. Pochybuji, že by někdo svolil k likvidaci jakéhokoliv svislého prostupu budovou, byť momentálně nepoužívaného.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.