Uchycení zásuvkové krabice v polystyrenu

Od: Datum: 07.07.14 11:31 odpovědí: 12 změna: 07.07.14 20:51

Pěkný den,

na domě mám venkovní zásuvku, s nějakou měkkou zelenou "krabicí" uchycenou ve fasádě/zateplení. Problém je, že se celá krabice docela hýbe, což není zrovna dobře.

Uvažoval jsem i o výměně celé krabice, ale nevím zda je to vůbec možné udělat ex-post bez poškození zateplení.

Jak tedy lépe zafixovat existující krabici v polystyrenu, bez toho aniž by se vyndávala?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.14 11:34
Já bych to udělal dlouhým šroubem přímo do zdiva.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.07.14 11:39

Nevime jake tam je zdivo a obavam se, ze ani toto nebude moc drzet bez hnozdinky. Navic pri takove sile zatepleni nejspis tazatel hlida tepelne mosty. Mozna by to drzelo tak v Itongu.

Datum: 07.07.14 11:37

Obavam se, ze bez vyndani to bohuzel nepujde. Existuji specialni krabice pro dodatecnou montaz, ale osobni zkusenost s nima nemam

http://www.bbelektro.cz/krabi…po-zatepleni/d-187046-c-4032/

treba kolegove budou mit lepsi napady.

Jinak idealne se pouziva toto:

http://www.bbelektro.cz/krabi…tky-50-200mm/d-186443-c-4032/

Ale to je uz zasah do zatepleni, ale kdyz ejste nemate fasadu, tak si myslim, ze je stale cas to udelat. Jsem ve stejne situaci a budu to tak resit.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.07.14 12:12

Pokud se krabice viklá,je možno ji zafixovat nástřikem chemického tmelu,který se běžně používá k fixaci držáků v nepevných stavebních prvcích.

JABRAKA

Datum: 07.07.14 13:01

Současnou krabici bych opatrně vytáhl, díru naplnil montážní pěnou a krabici vrátil zpět.

Datum: 07.07.14 13:03

Co zkusit PU pěnu? Ale nízkoexpanzní a postupně v malých dávkách. Mimochodem kromě síly zateplení, hloubky krabice a materiálu zdiva netušíme ani jestli je zatepleno polystyrenem (pravděpodobně) nebo vatou. V každém případě pokud jde o polystyren, potom při použití chemie (pěna, tmel, lepidlo) pozor na chemickou odolnost polystyrenu!

Jo sem blbej a nečtu nadpisy, jasně že je to polystyren!

Od: rv
Datum: 07.07.14 13:29

Já si je fixuji PUR pěnou. Ale na druhou stranu dovedu zástrčky nejen zastrkávat, ale i vytahovat.

Datum: 07.07.14 13:56

PU by jsem se bal, nejde o me, ja si tu zasuvku rukou pridrzim, ale spis o deti. Jak mate vymyslenou fasadu tak, aby do krabice nezatekala voda? Ja jsem premyslel o doladeni silikonem, ale hodne lidi me od toho odrazuje, ze mam pouzit zasuvku na venkovni montaz s pruchodkou, ne interierovou.

Datum: 07.07.14 16:57

Já bych s tou pěnou opatrně,je silně hořlavý a to by okolí krabice nemělo být.

Datum: 07.07.14 17:10

zato EPS je zcela nehořlavý materiál...

Datum: 07.07.14 20:51

To Jhmd a required- pěna i polystyren jsou samozhášlivé!

Zkuste si někdy dnešní polystyren zapálit a uvidíte!

Datum: 07.07.14 18:41

Nevím jak se hodně vyklá, jak je okolí fasády. Osobne bych demontoval zásuvku, krabičku provrtal, ošrábal trošku polyš, použil lepící pěnu. Pak to musí držet...

(lze vyndat krabičku?)

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.