Vanový odpad zasmrdí

Od: Datum: 05.07.14 16:43 odpovědí: 6 změna: 08.07.14 00:26

Po rekonstrukci koupelny - mimo jiné nová sprchová baterie a vanový sifon - při otevření páky, byť na chviličku, krátce zasmrdí z odpadu. Důležité je upozornit, že WC má svůj solo odpad. Může proud vody odpláchnout vodní zátku ze sifonu? Už jsem snížil tlak vody přiškrcením ventilů za vodoměrem. Nepomohlo. Existuje řešení? Přikládám foto pod vanou.

DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.14 17:35

Pro mě tak trochu záhada. Vytlačení vodní zátky ze sifonu si nedovedu představit. Zkuste se podívat na přepad. Mohlo by něco hnít v něm. Počáteční přetlak vytlačí vzduchový sloupec z přepadového potrubí a je to... Možná je to kravina, za ale za zkoušku to stojí.

doplněno 05.07.14 17:42:

Mimochodem, je to na přepad, nebo odpad z pračky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.14 18:32
avatar

Měl jsem podobný problém. Odstranil jsem jej propláchnutím odvětrání odpadového potrubí. Za zkoušku to stojí. Zdavím !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pcmani*
Datum: 05.07.14 19:26

může být zaseklý přivzdušňovací ventil

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.14 19:49

Zdravím . Přiškrcení ventilu jak píšeš na to nemá žádný vliv. Musel bych vidět jak jsou odpady napojené a co je do nich zaůstěno. Pokud můžeš tak napiš jestli se jedná o RD , panelový dům a nebo nějaký starý cihláč. To by trošku napovědělo. S velmi velkou pravděpodobností je problém v přivzdušnění vzduchu do odpadového potrubí , který způsobí , že při vypouštění vany ti to vycucne i částečně vodu ze sifonu. Když vypustíš vanu slyšíš na konci takové to kloktání?

Začni tím , že prvně spravíš tu redukci do které je zaůstěn sifon . Máš ji vzhůru nohama a to beru v úvahu že i ta fotečka je trošku převrácená

Při předěláni odpadu pročistili jste to zelené potrubí od nánosu? ( ze zkušenosti může být i ze 2/3 ucpané. Pokud ne , tak to udělej třeba pérem , jak budeš opravovat tu redukci . V nejhorším případě jestli máš plechovou vanu - vypadá to tak . Tak napusť do vany tu nejteplejší vodu co můžeš ( pokud máš bojler dej ho na termostatu naplno) a při jejim odtečení tam ještě nalij velký hrnec vařící vody. To by mohlo pomoci uvolnit potrubí od nánosu. S chemií velice opatrně . Tyto sifony by ji sice měly vydržet , ale zdvihací kolíček asi dělají z jiného matrošu a ten je na chemii háklivý. Viděl jsem jich už několik rozpuštěných - těch kolíčků.

Představ si pet láhev plnou vody , kterou otočíš dnem vzhůru. Ze začátku voda vytéká a pak tam vznikne podtlak , který ji drží ( to klokání v sifonu) Když do dna láhve uděláš díru a přisaješ vzduch , tak už ti voda pěkně vyteče - to je to přivzdušnění odpadního potrubí. Přeji hodně zdaru.

doplněno 05.07.14 19:57:

Jsem si to po sobě přečetl .- při té vařící vodě jsem zapomněl že máš automat sifon. Ten by se mohl taky poškodit. Tak jenom tu max. teplou vodu a použít hajzlzvon. Vařící vodu používám hlavně na dřezy . Nikdy to nesmíš zkoušet nalít do keramiky .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: gevara
Datum: 06.07.14 14:36

Několik podrobnějších vysvětlení a poznámek. Dům je čtyřpatrový, cihlový, nosné stěny a stropy z panelů. Rok s koncem výstavby a nastěhování 1979. Na střechu jsou vyvedena odvětrávání, pro každé litinové vertikální roury extra.
Při vypuštění vany klokotání neslyším.
Fotku jsem posílal v orientaci jak je ve skutečnosti, takže během přenosu si zřejmě únavou lehla na záda.
Vanu mám plechovou smaltovanou. V jakém stavu je zelená trubka nemohu sloužit - přístup je děsivý. Pérem a horkou vodou - připojeno na teplárnu - přihřeju na plotně.
K čištění jsem u původního sifonu používal na vlasy a chlupy Krtka (což je vlastně NaOH) a teď se právě nových UH bojím - stejně se odpad loudal oproti chalupě...
A konečně jak upravím přivzdušnění?
Jinak moc děkuji za rady.A zdravím. Netušil jsem, že existují ještě dobré duše...
Gevara

Datum: 08.07.14 00:26

Jak upravit přivzdušnění těžko říci a litina je na zanášení sviňa. Pokud ti to vytahuje vodu z vanového sifonu , tak bych mezi redukci a sifon vrazil téčko a z něho vytáhl odbočku vedle vany a do ní vsadil přivzdušňovací hlavici. Ta by měla být víš než přepad . Tak že vršek hlavice by měl být těsně pod lemem vany . Ale prvně zkus otočit tu redukci a místo redukce PVC tam dej redukci HT ( s těsnícími kroužky. ) Půjde ti potom lépe manipulovat s odpadem a sifonem.

Tak že prvně po vykoupání a vypuštění vany oddělej špunt a podívej se , jakou máš víšku hladiny vody. A v případě že bude nízká můžeš dělat další opatření.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.