Úprava vody

Od: Datum: 04.07.14 20:27 odpovědí: 12 změna: 06.07.14 10:55

Dobrý den potřeboval bych poradit jak změkčit studniční vodu pro běžné používaní.Zaujala mě magnetická úprava vody jaké máte stím zkušenosti? jaký výrobek poradíte. Děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.14 20:28
Kupte si změkčovací filtr..není drahý a na rozdíl od MUV zaručeně funguje.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.07.14 10:38

Tak stím počítam ale jaký no na trhu je jich hodne proto se ptam kdo ma s jakým zkušenosti a funguje mame velmi tvrdou vodu no a v pračce a konvici to děla paseku tak žádám o radu

Datum: 04.07.14 21:48
Proč ji chcete změkčit?
Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.07.14 10:40

Máme velmi tvrdou vodu no a v pračce a konvici to děla paseku tak žádám o radu

Datum: 05.07.14 11:16

Zdravím . V praxi jsem často montoval magnetické úpravy vody i elektromagnetické úpr. vody. Je tam výhoda , že třeba u toho permanentního magnetu není žádná údržba a energie.( asi 3 000,-) Když jsem to pak po čase prohlížel , tak jsem moc velký rozdíl v kvalitě vody nenašel. Podotýkám ovšem , že záleží na složení vody v konkrétním odběrném místě a nedělal jsem laboratorní rozbor vody . Co se týče změkčovačů vody ,(odstraňuje ionty hořčíku a vápníku) tak tam je nevýhoda pořizovací cena. Myslím se to pohybuje od těch nejjednodušších za asi 13 000,- a více a pravidelná údržba . Za jednu z nejlepších variant považuji reverzní osmózu .( ale tu znám spíše teoreticky v praxi jsem se s ní nesetkal.)

Pokud budete pořizovat nějaký změkčovač vody , tak se nezapomeňte zajímat o to jak častá a finančně náročná je jeho údržba a provoz.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.07.14 11:44

Dobrý den, taky mám velmi tvrdou vodu a podle hesla: "Věř a víra tvá tě uzdraví" jsem taky namontoval permanentní magnet na přívod vody do domu. Ovšem neočekávám, že to změkčí vodu. Dle nějakého vysvětlení tam pouze dochází k nabití částic rozpuštěných ve vodě a ty se tolik neusazují, ale mělo by to fungovat tak 24hod. To znamená, že častěji používané části rozvodu by měly bý dobré, ale ty néně používané budou po čase stejně problematické a bude se pak muset kopat.

Jak už jsem psal, tak mám velmi tvrdou vodu - 28 stupňů něm. tvrdosti. Je to voda z vlastní studny, ale v obecním rozvodu je obdobná neušlechtilá minerálka. Prostě jsme se zařili tak, že kupujeme tu nejlevnější pračku na trhu a pokud možno s prodlouženou zárukou. Do 4 let je po nějaké poravě na odpis apořídíme novou.

Datum: 05.07.14 12:34

Děkuji máme to tak asi stejně jak Vy no kde sjet pořídil magnety? případě typ Děkuji

Datum: 05.07.14 13:15

Už je to pár let, stál asi 800,- a už tehdy byl zrovna poslední na krámě, od té doby jsem ho na trhu neviděl.

Od: rv
Datum: 05.07.14 12:58

Levnější než změkčovat všechnu vodu v domácnosti je nedělat s tím nic a počítat s případnou nižší životností pračky, boileru. To malé množství na vaření upravit pomocí reversní osmózy (nejlevněji třeba něco z www.mangala.cz ) - obvykle studniční voda nevyhovuje na dusičnany a takto odstraníte všechny případné škodliviny (i tu tvrdost).

Datum: 05.07.14 13:20

Přesně tak to děláme, jen nemáme dusičnany, ale z minerálů je to železo, hořčík. Pitnost omezuje přítomnost bakterií, tak je pitná až po převaření a na přímé pití si kupujem vodu v PET lahvích. Pořád je to x násobně levnější, než platit vodné.

Datum: 05.07.14 21:59

Pokud chci odstranit nevhodné kationty,tedy Ca,Mg,Fe,Mn,pak je nejvhodnější katexové změkčování.Patrona s katexem odstraní kationty z asi 5000 l vody.Pak je ji nutno recyklovat.Výhodné je zařadit tyto katexy před tepelné spotřebiče,kotle,pračky,myčky.Pro pití používat vodu neupravenou.

Deionizátory odstraní i anionty.

Reverzní osmoza filtrací přes molekulární membránu udělá z minerální vody vodu jako destilovanou,což použití v domácnosti omezuje.

JABRAKA

Datum: 06.07.14 10:55

Může te mi poslat typ s kterým máte zkušenosti? (potřebuji to na 2x wc a pračku) Děkuji za radu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.