Ošetření těsnění

Od: Datum: 03.07.14 22:08 odpovědí: 5 změna: 03.07.14 23:41

Dobrý večer, má někdo zkušenosti s tím, jak ošetřit těsnění u plastových oken. Je to vůbec třeba, pokud ano jak často údržbu provádět? Díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.14 22:18
avatar

Není třeba ošetřovat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ewo
Datum: 03.07.14 22:22

Těsnění není třeba nijak zvlášť ošetřovat. Lacinější je těsnění třeba po 10 letech vyměnit za nové. Doporučuji ale plast oken konzervovat a pravidelně čistit, zejména ty bílé. Mně se osvědčila leštěnka na auta se starým a zvětralým lakem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 22:22
avatar

Doporučení výrobců oken:

Údržba plastových oken

Důvodem proč jsme zařadili tento produkt do prodeje je fakt, že téměř 95 % zákazníků neudržuje plastová, dřevěná či hliníková okna.

Těsnění z moderních materiálů podléhá, jako všechny materiály, přirozenému stárnutí. Aby Vaše těsnění na oknech a dveřích těsnila proti vodě a větru delší dobu, tedy zůstala pružná a funkční, natřete je vícekrát do roka silikónovým olejem např. WES Silica 25 ml – prostředek na údržbu těsnění.

Vaše okna jsou vybavená technicky vysokohodnotným kováním. Všechny časti kování jsou schopné řádně fungovat když se vykonává jejich pravidelná údržba.

Pohyblivé časti je potřebné promazat, aby se lehce pohybovaly (např. WES Oilo 25 ml – mazivo na údržbu závěsů a kování). Tuto údržbu je potřebné vykonat nejméněně dvakrát za rok.

nebo tady:

Základ údržby plastových oken

Vlivem každodenního používání plastových oken, ať už jejich otevíráním a zavíráním nebo využíváním mikroventilace, dochází k zatížení jejich pohyblivých částí – tj. kování. Už běžnou kontrolou jejich funkčnosti a případným promazáním kovových dílů olejem na šicí stroje nebo vazelínou ve spreji docílíte jednoduchého odstranění problémů s dovíravostí nebo případným drhnutím.

Dalším krokem je kontrola těsnění mezi křídlem a rámem okna. Běžné odstranění nečistot z povrchu těsnění na rámu i na křídle, které je vhodné provádět zejména před začátkem zimního období, zvládnete sami. Stejně jednoduché, ale podstatné, je ošetření těsnění silikonovým olejem. Tento typ údržby zvyšuje životnost těsnění a je dobré jej provádět i dvakrát ročně. Pokud zjistíte, že je těsnění poškozeno, objednávku a výměnu zajistěte přímo u výrobce oken.

takže pravidelně čistit, pravidelně mazat ... používám silikonový olej

Ohodnoceno: 6x
 
Od: 2810®
Datum: 03.07.14 22:26

Děkuji za vyčerpávající radu.

Datum: 03.07.14 23:41

Koukám, že výrobci oken v univerzálních návodech na údržbu mají jasno. Já si jim dovolím hodit kámen do výkladní skříně. Bohužel jsou používány těsnění z více materiálů a doporučovaný silikonový olej není všelék. Je vhodný pro materiál EPDM, ale pokud má někdo těsnění silikonová, může nastat problém. Silikonový olej na silikonové těsnění působí jako rozpouštědlo, což asi není zrovna žádoucí. Jak od sebe oba materiály poznat? EPDM bývá černé, silikon mívá jiné barvy, hodně se používá bílá. Pokud tedy máte těsnění černé, měl by být uvedený silikonový olej bez problému. U jiných barev bych byl opatrný. Ta trocha oleje těsnění určitě nerozpustí, ale mohlo by se naleptat a přilepit k rámu. Doporučuji tedy vyzkoušet na kousku těsnění, než namažete celé...V případě neúspěchu "ošetřený" povrch odmastit a nechat zaschnout.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.