Klíč Fab nejde vyndat ze zámku

Od: Datum: 03.07.14 21:50 odpovědí: 5 změna: 03.07.14 23:15

Mám na vchodových dveřích nad běžnou Fabkou ještě namontovaný takový ten přídavný zámek, který se zevnitř zavírá i otevírá jen otočením západky. Zvenku funguje na klíč. Normálně to šlo bez problémů až se mi stalo, že jsem dala klíč do zámku, normálně zamkla ale klíč už nešel vyndat ven. Jde s ním otáčet, zamkne, odemkne, ale nešel vyndat. Až po dlouhém úsilí se mi to podařilo. Zdál se mi klíč trochu jako přiohnutý, tak jsem si myslela, že je to tím a dala si udělat nový. Chtěla jsem zamknout a vyndat klíč a stalo se mi to samé i s novým klíčem. Čím by to mohlo být, že tam ten klíč uvízne a nejde vyndat? Po dlouhém zápolení a s pomocí souseda se nakonec podařilo klíč zase vyndat, tak uiž přídavný zámek raději nepoužívám, Nevíte někdo, co by s tím mohlo být? Myslíte, že je zámek na výhazov? Do teď normálně vše fungovalo dobře.. Dík za radu. Luca

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.14 22:05

Řekl bych, že drhne nějaké stavítko v zámku. Zkuste do zámku vstříknout trochu speciálního mazadla na zámky a pak párkrát zasunout a vyjmout klíč. http://oleje-vazeliny-cistice….cz/mazadlo-fab-plus-mazadla/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.07.14 22:11

Podle všeho prasklá nebo jinak poškozená spojka zámku,bvymontovat a nechat opravit u zámečníka. Oprava kolem 150,- Kč

Od: hop®
Datum: 03.07.14 22:25

Do zámku se preavděpodobně dostal nějaký nepořádek, který brání stavítkům v jejich správné funkci. Nedělali jste třeba rekonstrukci předsíně, nedostal se do zámku stavební prach? Zkusil bych prostříknout nějakým čistícím sprejem (třeba WD) a pokud to nepomůže, raději bych zámek vyměnil, není to zas tak velká investice - v porovnání s odměnou za pohotovostního zámečníka, kterého budete volat třeba o půlnoci, až se nebudete moci dostat domů...

doplněno 03.07.14 23:03:

@nonek souhlas, ale práškový grafit se tam blbě dostává, když už jsou stavítka kouslé. Kdysi byl grafitový sprej s rozpouštědlem nečistot, ten byl super, snad Revo nebo Reno, název už si nepamatuji. Rozpustilo a vyplavilo to bordel, pak to vyschlo a ten grafit uvnitř zůstal. Už jsem to léta neviděl...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.07.14 23:15

Datum: 03.07.14 22:45

tyto problémy s klíčem řeším už dlouhou dobu práškovým grafitem

http://www.officentrum.eu/gra…itovy-prasek-9756-80ml-p66010

stačí velmi malé množství dostat do otvoru pro klíč, stačí taky klíč párkrát "namočit" klíč do grafitu a pokaždé vsunout klíč do zámku a několikrát protočit (pokud máme sypaný grafit), používáním zámku se opotřebovávají stavěcí válečky a pokud má klíč hluboké zářezy, tím dříve dojde k zachycení klíče ve FAB (můžete vybírat i zámek FAB podle klíče, s mělčími zářezy)

používám tento

http://www.mepac-eshop.cz/pra…it-baleni-plechovka-650g#tb=1

ale tato balení (i 450g) jsou tak pro velké rozvětvené rodiny nebo majitele klíčové služby...

doplněno 03.07.14 22:46:

taky můžete použít tekutá mazadla dle předešlých rad, ale po zkušenostech zůstávám u grafitu...

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.