Napařovací žehlička

Od: Datum: 03.07.14 19:47 odpovědí: 14 změna: 03.07.14 22:04

Dobrý den.Mám dotaz,kde asi budu vypadat jak debil.Ale vůbec tomu nerozumím.Stará žehlička kterou mám, dosloužila, a byla to ta stará nenapařovací.Mám doma novou,kterou jsem kdysi koupil jako takový packet s vysavačem.Návod pochopitelně nemůžu najít.Tak jsem se chtěl zeptat-musí být v žehličce destilovaná voda,když nechci napařovat?Prostě jen žehlit jako s tou starou.Děkuji

doplněno 03.07.14 20:11:

A ještě prosím jeden dotaz:když tam tu destilku dám a nespotřebuji jí.může tam zůstat nebo se to musí vylít.Mám na mysli do příštího žehlení.Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jdi
Datum: 03.07.14 19:50

Pokud použijete jednou obyčejnou vodu, žehlička časem odejde. Berte to tak, že do žehličky patří VŽDY výhradně destilka.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.07.14 19:59

Špatně jsem to napsal.Já vím,že tam patří destilka ale jde mi o to když vůbec nechci napařovat(chci ji používat jako žehličku nenapařovací),jestli do ní nemusím lít žádnou vodu?

Datum: 03.07.14 19:58

Žehlit bez napařování si dneska už nějak neumím představit. A ty žehličky jsou na to stavěné, takže pokud výjimečně bez napařování, stejně bych tam vodu dal. Pokud nemáš nějakou extra tvrdou vodu, tak ji stačí převařit. Destilka je zbytečná.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.07.14 20:02

Mám tvrdou vodu.A mám i destilku.Jde mi o to jestli bude žehlička fungovat ,když tam žádná voda nebude.Aby se nějak nepoškodila.(I když nebudu napařovat)

Od: virus*
Datum: 03.07.14 20:02

Když nechcete napařovat,není potřeba tam lít vodu.Je to v podstatě normální žehlička-napařování umožňuje lepší a účinnější výsledek.Normální voda z vodovodu zas není tak ohrožující jak je v předchozí odpovědi. Záleží na tvrdosti vody u Vás ve vodovodu.Manželka žehlí skoro každodenně a nevím o tom,že by někdy kupovala destilku-max tam leje studenou převařenou vodu z varné konvice,ale ne kvůli tvrdosti,ale jen proto,že se jí to lépe z konvice nalévá a má ji po ruce.

Datum: 03.07.14 20:04

Ano,to jsem chtěl vědět.Děkuji za odpovědi.

Datum: 03.07.14 20:03

Dobrý večer.Napařovaví žehličku jedině s vodou.Jinak Vám "odejde".

Datum: 03.07.14 20:12

Prosím ještě dodatek k dotazu nahoře.

Od: virus*
Datum: 03.07.14 20:27

Ono tam zase tolik vody není a nic se nestane,když po žehlení trocha zbyde. Záleží na tom kdy budete znovu žehlit ,pokud bude mezera delší,asi bych jí raději vylil.

Datum: 03.07.14 20:52

Děkuji.

Datum: 03.07.14 21:07

Ahoj. Vážení přátelé. Musím Vám tu projevit jakýsi nesouhlas s vašimi názory. Protože si myslím, že klasická kovová žahlička má tu žehlící část ze železa a je proto těžká a tím žehlí. Ta napařovací je lehká, protože tam má místo toho kovu plast a žehlící efekt dosahuje tou přifukovanou párou. Bez toho efektu by byl žehlící výkon o dost slabší. Moje paní měla, má takovou lehkou plastovou žehličku o výkonu 2kW od WS Hodonín a lila do ní obyčejnou vodu a přidáváním drtku soli. Tak to psali v návodu Frantíci a tak fungovala bez nějakých potíží. Nespotřebovanou vodu vždy vylévala. Logicky, co by tam asi dělala. Nechávala ji vyschnout po vylití. Ahoj.

Od: isteron
Datum: 03.07.14 21:49

Vždy je lepšie vyliať, aby sa neusadzoval vodný kameň. Obsah je okolo 1,5 - 2 dcl, takže to nie je veľké množstvo. Po čase aj tak treba prepchávať výfukové dierky.

Datum: 03.07.14 21:47

Vodu používat nemusíte, ale je to škoda. Jinak destilka je lepší, voda z vodovoda způsobí, že za čas začne žehlička prskat vodní kámen a mazat prádlo.

Datum: 03.07.14 22:04

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.