Jaký kotel na tuhá paliva?

Od: Datum: 03.07.14 12:54 odpovědí: 2 změna: 03.07.14 20:59

Dobrý den všem. Předem moc děkuji za vaše zkušenosti. Chci letos přejít na topení dřevem a z nouze uhlím. Vybírám si nějaký kotel kombinovaný který mi umožní těmito palivy vytápět dům. V dnešní nabídce se těžko orientuje a proto píši sem,zda by mi někdo neporadil. Můj okruh se zůžil na značky atmos,dakon a viadrus. Budu z drtivé části zimy topit dřevem. Potřebuji výkon okolo 20 kw a všechny tyto značky to umožňují. Atmos se mi zdá dost dobrý ale je prý k němu potřeba kupovat hromada dalších věcí,prohořívací kotle dakon a viadrus zase nevím,jak fungují na dřevo neboť mají v popisu hlavní topidlo uhlí. Dakon se mi zdá poměrně jednoduchý a je i docela cenově přijatelný/dakon dor f 20/. Přivítám Vaše zkušenosti. S pozdravem lounaček.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.14 20:57

Za mě viadrus, mám litinový čtyřčlánkový 10 let, topím pouze dřevem a žádný problém

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 20:59

Soused měl Atmos kombinace za tři roky problém na problému, já měl tři Dakony ten první při budování komunismu a jeho roštování ušlo, ty dva nové při budování kapitalismu, spaluje uhlí, dřevo štěpky, koks, ale údržba a roštování problém, menší pohyb roštem polovička vypadne dolů, při vymetání otvor pro spad se vybírá a nasazuje jako při rybaření háčkem, po deviti letech kaput, možná již toto vyřešeno. Ale doporučuji Viadrus dlouhá životnost, jednoduchá obsluha.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.