Drenáž a odvodnění

Od: Datum: 02.07.14 18:44 odpovědí: 3 změna: 03.07.14 00:17

Dobrý den,

příští týden se chystám udělat drenáž a odvodnění okolu domu. Dům není nijak zvlášť vlhký, je to cihlová stavba s hydroizolací mezi cihlami a pod podlahou, ale celý pozemek včetně sousedních je vyspádován směrem k domu a při vydatném dešti se voda, které se nestihla vsáknout valí okolo zdí a toto opatření je pro jistotu, jelikož jsme se pustili do celkové rekonstrukce.
Mám v plánu okop, na zeď nopovku. Dále celkem tři trubky:

Číslo 1 - mezi zeď a nopovku - Drenážní trubka, která bude na každém rohu vyvedena nad povrch kvůli lepšímu dýchání.

Číslo 2 - Drenážní trubka nad nopovkou zcela dole ve štěrku a vyspádovaná do dešťového kanálu pro odvod vody.

Číslo 3 - Plná trubka na napojení okapů pro odvod dešťové vody.

Prosím o případné názory na toto řešení a o radu, jak drenážní trubku č. 1 dostat nad úroveň terénu, jelikož když bude pod nopovkou a nejsem si jist, zda udělat do nopovky díru pro průchod trubky je dobrý nápad. Děkuji všem za nápady a postřehy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 02.07.14 18:49

Dobrý den, asi je to v podstatě jedno, jak to uděláte, když to udělat chcete. O významu této investice se vedou diskuze - někdo to považuje za řešení vlhkosti a jiný v tom přínos nevidí. Já ten přínos nevidím. Zdravím!

doplněno 02.07.14 19:22:

Jak píše kolega, tak věnujte energii a finance zabránění přítoku té vody ze svahu - odtoková rýha nebo kanál. A pokud si budete odkopávat základy, tak to dělejte hlavně postupně, aby Vám barák neujel stranou (pokud Vám do výkopu pořádně naprší, tak se to může stát).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.07.14 18:57

Perda, zbytečná práce , vynaložené peníze, ohrožení statiky domu.

Dům není nijak zvlášť vlhký, je to cihlová stavba s hydroizolací mezi cihlami a pod podlahou...zde není důvod dělat jakákoliv opatření...
a při vydatném dešti se voda, které se nestihla vsáknout valí okolo zdí...neznám podrobnosti o Vašem pozemku, ale proč tu vodu nezadržíte dále od baráku, na hranici pozemku, a proč jí chcete přivést k baráku a ještě jí pustit do podloží a tam jí hromadit..

1) vy si maslíte ža tam bude proudit vzduch? To musíte změnit fyzikální vlastnosti. Udělejte si model, pak mi uvěříte. Nemůže tam proudit vzduch, jedině že ho budete honit ventilátorem. nevidím opět důvod, páč máte funkční hydroizolaci.

2) to si budete hromadit vodu v podloží. voda nateče do dírované trubky a co udělá? Proteče zase dírou pod trubku! Až se nasytí podloží vodou, (hladina1-2cm vody), pak začne odtékat trubkou.

3) OK, ano, trubka KG od okapu. Ale úproč těsně u baráku a ohrožovat statiku?

Perda, je mi jedno, že se budete dřít zbytečně, ale tento týden jsme podobné řešil on line po skype či ICQ s několika tazateli, rozebrali jsme různě možnosti a již nebudou kopat.

Chcete si o tom pokecat?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.07.14 00:17

Ahoj. Tak k tomu, co tu napsali oba pánové, není moc co dodávat. Tak jen malinko boduji. Hodně záleží na konkrétní místní situaci. Třeba, u prvního obrázku, příčného pohledu mi chybí, jak je to řešeno vlevo od té cihlové zdi? A je to zeď? Nebo už betonový základ? Nebo je ten základ ještě dole pod těma kostičkama?

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.