Shrnovací dveře do sádrokartonové stěny?

Od: Datum: 02.07.14 14:29 odpovědí: 6 změna: 10.08.14 07:49

Dobrý den, prosím o radu. V bytě je vstupní chodbička oddělena od obytného prostoru příčkou pouze ze sádrokartonu. Je zde pouze průchozí otvor bez futra, bez dveří. Ráda bych prostor alespoň trochu oddělila. Z důvodu nedostatku místa bych zde chtěla osadit alespoň shrnovací koženkové dveře (běžné dveře nepřipadají v úvahu kvůli prostoru, ty zasouvací do pouzdra také ne a posuvné na stěnu by mi zase zabraly místo pro věšák a botník). Je možno namontovat ty posuvné dveře nějak rovnou do toho sádrokartonu? Jaký je pak postup osazení? Nebo tam musí být nejprve namontované nějaké futro?

Také si nejsem zcela jista, zda to mohu zvládnout sama? Sice běžně jsem schopna vzít do ruky např. vrtačku, něco si vyvrtat, přiříznou a přišroubovat, smontovat nábytek, ale s tímhle se trochu bojím, abych akorát neudělala nějaké díry do sádroše a nějak to nezprznila Předem Díky za rady Luca


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.14 14:39

Osadit obyčejné shrnovací dveře není žádný problém.

Žádné futro k tomu potřeba není, a pokud umíte držet šroubovák za správnou stranu, tak to zvládnete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 16:17
avatar

Shrnovací dveře vyžadují také pevné futro,vodicí lišty je potřeba přišroubovat k pevnému podkladu.Vyhoví rámeček z dřevěného hranolku,nebo ocelového profilu.Je potřeba myslet na to,že průchozí otvor bude zmenšen asi o 15 cm při otevřených dveřích.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 16:24
avatar

Proč nepřichází v úvahu posuvky do zdi? Pravda, trochu by se muselo sáhnout do sádry, ale bezpečně nejlepší řešení.

Shrnovačky je nejzoufalejší ze zoufalých možností. To tam snad radši dát céčka. Nebo nějakej lajntuch.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luciefrydrych
Datum: 02.07.14 19:09

Jsou shrnovačky asi opravdu to nejslabší řešení, ale pro mne také nejlevnější. No zasouvací do pouzdra by zúžily chodbu, již tak úzkou a malou , těch potřebných min. 80 cm na odsunutí tam ke zdi také není celých a ještě navíc pořizovací cena zasouvacích dveří do pouzdra (v mém případě i s nutnou montáží, to bych fakt nedala sama) je oproti shrnovačkám zcela někde jinde. Proto se snažím najít alespoň nějaké řešení. Šlo mi spíš o to, zda je to možné instalovat do čistého stavebního otvoru bez futer.

Datum: 02.07.14 21:05
avatar

Zabudovat do do otvoru bez futer jde. Ale musí se na něco přišroubovat vodící kolejnice, v případě nouze by šla přidělat přímo do sádry. Taktéž se musí na ty pevný straně nějak přidělat ke špaletě. Nejjednodušší to je přišroubovat k nějakýmu futru, ale zase by to jistě šlo přišroubovat napřímo do sádry.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlada33
Datum: 10.08.14 07:49

Já jsem do těch sádronových profilů dol devěné latě ( třeba střešní lať ) a pak jednoduše ten rámec dveří přišroubuješ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.