Zamítnutí výměny radiátorů v panelovém domě

Od: Datum: 01.07.14 15:30 odpovědí: 16 změna: 02.07.14 20:55

Dobrý den,

plánujeme kompletní rekonstrukci panelového bytu a narazili jsme na zamítnutí vyměny radiátorů (jedná se o dost nevzhledné 50let staré radiátory) ze strany družstva. Odůvodnění je takové že prý by se museli ve všech bytech na všech radiátorech nechat přeměřit tlaky.

Poradíte někdo prosím co je na tom pravdy?

děkuji Martina


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.07.14 15:34
avatar

"Poradíte někdo prosím co je na tom pravdy?"

Inu, pravdy na tom mnoho není..

Pokud vyměnít stávající topná tělesa za jiná, se stejným výkonem a podobnými hydraulickými parametry (což je velmi pravděpodobné), pak není potřeba nic měřit, ani jinak přenastavovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: trtr
Datum: 01.07.14 15:48

Zdravím, taky si myslím, že problém není. Navíc dnes se nemusí ani radiátory vypouštět-příslušný okruh se zamrazí a voda může v okruhu zůstat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 01.07.14 19:20
avatar

Martine, nechci se s Vámi hádat, ale hyudraulické parametry starého kohoutu a nového termoventilu nebudou úplně totožné. Spíš se obávám, že tazateli může být trošku zima. Musel by tam dát Klasik s kohoutem, nikoli třeba VK...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 16:23
avatar

Pokud se jedná o družstvo a ne SVJ,pak družstvo se rozhoduje podle ekonomie organizace.Tedy pokud na to má.Peníze na takové rekonstrukce se dají získat buď přímo z kapes družstevníků,nebo po čase z fondu oprav.Takže se může stát,že dnes družstvo na výměnu radiátorů nemá.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: auto®
Datum: 01.07.14 18:18
Pokud nesezenete totozny typ radiatoru a mate na nich meraky, nedivil bych se tomu zamitnuti. Jinym typem radiatoru se zmeni prutok, plocha radiatoru a plno dalsich parametru, takze to pomerove mereni je pak k nicemu. Termodynamika rozvodu topeni je dost slozita, i kdy vsechno lze resit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 20:16

Ona ta topná soustava v paneláku zase není tak citlivá , že by nějak reagovala na výměnu jednoho popřípadě dvou radiátorů na stupačce , ještě když se ke všemu použije stejný nebo podobný typ ventilu. Záleží asi na tom kdo tu výměnu bude platit.

50 let staré radiátory - předpokládám litina. Nevzhledná , ale praktická.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pcmani*
Datum: 01.07.14 21:37

ono ani tak nejde o ty tlaky ale o ty měřáky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmartina*
Datum: 02.07.14 09:57

Měřáky na topení zatím žádné naistalované nejsou.

Datum: 02.07.14 10:14
avatar

tak to je docela fatální chyba . . .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 01.07.14 21:51

Pokud to je litina a jsou v pořádku, tak doporučuju nechat. Vzhled je hezká věc, ale vyhazovat kvalitní radiátor jen proto že není hezký je nesmysl. Technicky výměna samozřejmě vyřešit jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 10:13
avatar

SAMOZŘEJMĚ asd má pravdu ! Tazatelko neřešte "dům od střechy", až si přesně spočítáte co Vás bude tato "zbytečná sranda" stát, od záměru změny radiátoru za hezčí myslím upustíte. Opravdu obdivuju úvahy, kde jsou finance až na posledním místě. Vyměňujte jen z důvodů technických. Dnešní radiátory nemají co do kvality výroby s těmu původními zdaleka tak dobré srovnání. Mj. dnešní výrobky obecně šídí na kvalitě výroby všude.

doplněno 02.07.14 10:15:

. . . .pokud jde o jeden byt, tak by to asi šlo, ale je potřeba aby radiátory nad sebou měly jakš takš sovnatelné technické parametry z důvodu měření tepla (a to bude možná problém).

doplněno 02.07.14 20:47:

nebyl jsem pochopen. Tak ještě jednou . . . otopná soustava v bytovém domě není věcí jen vašeho bytu, ale fungování jako celku. Když si tam dáte esteticky vhodný radiátor, celé se to rozhodí a bude pozměněna funkčnost, ne nadarmo se u panelů dělá vyregulování otopné soustavy. Klidně se může stát to, že po výměně vám ty slabounké plechy nebudpu topit, ale vzhledově budou krásné. Váš pohled je technicky zcela špatný a je potřeba toto řešit. Mj. poměrové měřiče budou jistě v brzsku instalovány a nelze je instalovat na různé typy radiátorů . . . dokud neproniknete do technických zánonitostí (což se stane těžko) je tato celá dabata bezpředmětná. Zjednodušeně chete do určitého systému dát zcela jiný nesystémový otopný prvek a z hlediska techniky Vám to nepřipadá vůbec zvláštní. žít v představě je sice hezké ale nepraktické.

doplněno 02.07.14 20:59:

dne jsou nátěrové hmoty na takové úrovni že ze starého křápu udělají nový vzhled. Je to jen o informacích, co koupit. doma jsme natírali a apak se každý ptal . . . "to máte nové . . .?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmartina*
Datum: 02.07.14 11:16

Nejde o to že by finance nebyli důležité, vím že to bude stát vše cca 30tisíc, ale pokud dělám celkovou rekonstrukci bytu za 400tisíc, tak si v něm přeci dobrovolně nenechám staré zrezlé radiátory. V případě, že v budoucnu bude již nutná výměna, tak bude třeba znovu přeštukovávat stěny po předělání držáků na nové radiátory a bude poškozeno to co už bude rekonstruováno.

 

Datum: 02.07.14 20:52
avatar

je docela možné že výměnou radiátorů za jiný typ porušíte něktrá z obecných ustanovení platných u Vás v družstvu . . .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.07.14 10:44

Napřed si uvědomte, kdo to plánuje, u družstva byt není váš. U SVJ je třeba vědět, čí jsou radiátory, vizte Prohlášení vlastníka. Pak rozhoduje vlastník, či SVJ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 20:49
avatar

v prípadě že je byt zapsaný v KN na obyvatele vbytu (dřívě užívané OV) je radiátor fyzicky uživatele/obyvatele bytu. Výměny opravy hradí přímo uživatel. Obvykle u bytových družstev, kde je byt družstevní je radiátor majetkem družstva.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: njm
Datum: 02.07.14 20:55

Pokud jde o družstevní byt, tak s tím moc neuděláte. Do jisté míry mají pravdu. Zkuste se nějak domluvit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.