Dřevěný sud

Od: Datum: 01.07.14 07:52 odpovědí: 6 změna: 17.08.14 16:05

Dobrý den, mám dotaz na vás šikovné kutily, kteří si umíte opravit vše sami. Mám na zahrádce dřevěný sud s kovovými obručemi, který se občas rozesýchá( když není voda) a potom než se zase zatáhne uteče hodně vody. Nevíte jestli se dá něčím natřít, aby se udržel v původním nerozechnutém stavu?

Děkuji Fanča

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 01.07.14 08:15
Leda v nem drzet stale hladinu. Nebo dat dovnitr igelitovy vak. Sesychani je vlastnost dreva.
Ohodnoceno: 4x

Od: ben®
Datum: 01.07.14 08:23

Dobrý den, také si myslím, že nejlepší pro udržení pevnosti sudu je voda. Tak to funguje po staletí a nějaký nátěr není potřeba, resp. mohl by tu samosvornost spíše zhoršit. Nevím, jak by se ten sud choval, kdyby byly ty styčné plochy natřeny lepidlem - asi bych to ani nezkoušel a ctil přírodu - takže, voda (nebo pivo či víno - podle použití sudu a financí). Zdravím!

doplněno 01.07.14 09:03:

fanca - držme se zkušeností prověřených časem. Patrně to mistři přes sudy věděli, proč to jinak nejde. Ovšem, snad se používala i smola - pojem vysmolený sud znám.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.07.14 08:54

Děkuji vám všem za radu, myslela jsem si to. Jenom jsem se chtěla ujistit že asi jiný způsob není. Ještě jednou děkuji.

Fanča

Datum: 01.07.14 15:36

Jeden způsob utěsnění sudu je nalití vody,druhým způsobem,kterým se zvýší těsnost,je posunutí ocelových obručí.

JB

Ohodnoceno: 3x

Od: milanluhovy
Datum: 17.08.14 10:27

Dobrý den, já jsem si na zahrádku pořídil tento krásný sud také s kovovými obručemi http://www.pestuj.cz/kvetinac…/15/kvetinac-dreveny-sud.html , ale naštěstí podobný problém nemám. Dříve jsem ale četl (někde to i doporučovali) vystlat sud igelitem nebo něčím podobným. Hlavně ale nezapomenout na odtokový otvor a nepřekrýt i ten.

Posunutí kovových obručí ale nebude "jen tak".

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.08.14 16:05

dejte foto, řešením je opravdu posunutí obručí, jak radili rádcové výše; pokud teče jen tehdy, když do vyschlého nalejete vodu, posunutí obručí tečení vyřeší; dělal to tak děda, dělám to tak i já...a kdyby to u dna na 100% nepomohlo, je dalším krokem mírné zmenšení průměru dna po částečném rozebrání sudu, dobrý kutil i toto zvládne...ale doufejme, že tento krok už nebude třeba...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.