Křivá výpověď

Od: Datum: 30.06.14 16:44 odpovědí: 2 změna: 30.06.14 17:15
Dobrý den , byl jsem u soudu jako obžalovaný , soud jsem vyhrál a žalobce se odvolal . U soudu jeho svědci vypovidali spíš v muj prospěch až na jeho dva syny kteří lhali , mám na to dukazi a fotodokumentaci . Jedná se o vydržení pozemku , který v roce 1984 prodali a mi rodiče na tomto pozemku hospodaří do dnes . Tvrdi že pozemek celý neprodali a že ho uzivali sami , což je nesmysl . Pozemek je celý oplocený a oni na něj nemaj přístup . Synové žalobce vypovidali u soudu že pozemek rozdělovalý ovocné stromy a že jim měl Můj dnes již zemřelí otec říkat že od stromů na horu je to jeho a dolů jejich otce . Otec toto nikdy neřekl a už se ho nelze zeptat , pred 3.5 lety zahynul . Mám fotky na kterých je vydět pozemek bez stromů . Dale mohou vypovídat ostatní sousedi . Tak jestli mi někdo muže poradit s tim křivým svědectvím . Děkuji duben milan.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jochanan
Datum: 30.06.14 17:11

Pokud máte pocit, že podali křivou výpověď, můžete na ně podat trestní oznámení na kterékoliv fízl stanici. Soudruzi zkorumpovaní fízlové to budou zřejmě pár měsíců chroupat a pak Vám asi pošlou, že nic nedokázali a věc odkládají. Prostě sovětská klasika.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 17:15

Pravděpodobně jste nebyl u soudu jako obžalovaný v trestní věci, nýbrž jako žalovaný v civilněprávní věci. Trestný čin křivá výpověď je obsažen v ust. § 346 z.č.40/2009, trestního zákoníku:

§ 346

Křivá výpověď a nepravdivý znalecký posudek

(1) Kdo jako znalec podá nepravdivý, hrubě zkreslený nebo neúplný znalecký posudek, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

(2) Kdo jako svědek nebo znalec před soudem nebo před mezinárodním soudním orgánem, před notářem jako soudním komisařem, státním zástupcem nebo před policejním orgánem, který koná přípravné řízení podle trestního řádu, anebo před vyšetřovací komisí Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

a) uvede nepravdu o okolnosti, která má podstatný význam pro rozhodnutí nebo pro zjištění vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, nebo

b) takovou okolnost zamlčí,

bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta nebo zákazem činnosti.

(3) Odnětím svobody na dvě léta až deset let bude pachatel potrestán,

a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 značnou škodu, nebo

b) spáchá-li takový čin v úmyslu jiného vážně poškodit v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.