Zaprané montérky a košile

Od: Datum: 30.06.14 12:02 odpovědí: 13 změna: 30.06.14 15:17
avatar

Dobré poledne milí rádcové.

Právě

peru a tak mě napadla tato otázka. Čím a prostě jak perete monterky od oleje, šmíru, aby se vám nezapraly.

Já je namacim nejprve v žabce a pak je peru v pracím prášku v automatce.Jenže, když je vytahnu jsou stejne flekaté. Kolikrát to vypadá skoro jako bych je nevyprala.Prozradi někdo svoje fígle? Děkuji čůča


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.14 12:07
avatar

Bude se Vám to zdát divné, ale já jsem je občas vyvářela, tedy ty klasické modré. U těch nových barev nevím, jestli to snesou. Před praním dříve jádrové mýdlo, nyní doporučuji marseillské, kartáč, zakleknout k vaně a ty největší skvrny vyrejžákovat. Žádná chemie, ale trochu té obyčejné práce.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cuca®
Datum: 30.06.14 12:22
avatar

Pohanko, divne se mi to nezdá, jen se mi nechce shanet velky hrnec a vyvaret. Ted to zkousim v te automatce, jenze tech udavanych 90 stupňů na to nebude asi stačit.

Nekdy tu automatku lituju. Jenze v takove te male romo pračce pereme na zabijacku střeva, jinak bych ji na tohle pouzivala :)

Datum: 30.06.14 12:34
avatar

Myslela jsem vyvařit jenom v té automatce. Já jsem prala montérky ze zámečnické dílny, od šmíru. I když byly některé fleky neodstranitelné, nedalo se nic dělat, však to byly pracovní věci. Přes díry velká záplata a nazdar. Do lesa to stačí. Když se jelo k zákazníkovi, tak byly lepší montérky, do dílny se dotrhaly ty už s prošlou záruční dobou. Také mě to rvalo srdce, když byla nová pračka a měly se tam prát ty montérky, ale co se dalo dělat. Jo a syn byl švec a používal zástěru, ale když si ji nevzal, tak zase bylo na kalhotech lepidlo a to nešlo už vůbec ničím, to jsem potom za sucha opatrně sloupávala. Takže když nechtěl mít moc montérky od lepidla, musel používat tu zástěru, nebo si dávat pozor, nebo používat ten níže uváděný hadr.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.06.14 12:12
avatar

Dobrý den, to namáčení je asi základ (já na to mám Namo) a hned se snažím ještě před praním v pračce skvrny vyprat rukou. Jinak jsou asi jen dvě rady - vyzvat "nositele" montérek, aby je sundal dříve a předal k vyprání. Ta druhá rada je - moc to neřešit, protože od toho to jsou montérky (doufám, že je nežehlíte). Zdravím!

doplněno 30.06.14 12:23:

cuca - tak to Vám nezávidím. A vyžehlené montérky do lesa? No nic . Naučte nositele montérek, že ruce se otírají do hadru nebo "pucvole" a budete mít o polovinu méně práce. Nebo ho nechte, aby si montérky pral sám - to by si pak dával určitě větší pozor a vážil si práce drahé polovičky. Takže - výchovou k čistým montérkám.

doplněno 30.06.14 13:12:

cuca - jo jo, chtělo to začít s výchovou dříve. No, případně vyměnit nositele montérek za jiného a hned vychovávat. Ale, zase když má nositel montérek jiné přednosti, tak zůstaňte u valchy a tiše tam trpte . Ale, zkuste k tomu voňavému a nažehlenému balíčku montérek přiložit vždy kus hadru (může byt v kapse) - i muž je schopen se dovtípit (někdy).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cuca®
Datum: 30.06.14 12:18
avatar

Bene, zehlim, pokud vím, ze žehlička prezije.

Nositel monterek pracuje v lese, to by ještě šlo, sice je pak sama díra. ...

Ale nositel si take otira ruce od barvy a silikonu do sebe, a nositel si též spravuje sve stroje sám, což znamena vazelinu a hlavně kolikrat cele rukavy od oleje i nafty.

Jde mi o to, ze když ho do toho obleknu :) vypadá jak nevypraný :-D

doplněno 30.06.14 13:03:

Bene, vychova po 15 letech manželství selhává, co jsem ho nenaučila doted, to už nenaucim. marný boj

Ale rozesmál jste me, diky za zlepšení nálady :)

Datum: 30.06.14 12:23

Také jsem měla kamaráda s takovými monterkami,,byly sice oranžové ,,ale vyprat to nešlo a vyvařit už vůbec ne,,byly hrubé. Pracoval v lese ,,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuca®
Datum: 30.06.14 12:26
avatar

Ano, Zavinac, taková smůla ze stromu je věčná, :)

Datum: 30.06.14 12:28

njo to je tak ,když se chlap nenaučí používat hadr na otření rukou - můj to taky dělal, podle toho ty jeho montérky vypadaly, prostě byly pracovní

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.06.14 12:34
avatar

A nemohl by si je nositel zkusit vyprat někdy sám? Třeba mu to napoví. I když chápu, že hadry na sobě jsou nejblíž. Při vaření taky zadělám tradičně tepláky i tričko (zástěry nesnáším).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuca®
Datum: 30.06.14 13:07
avatar

Tak tak, nikdo nejsme bez viny :)

Od: cipisek
Datum: 30.06.14 13:53

Chtěla bych přidat svou zkušenost. Na mastnotu je dobré JITRO,přidávám ho ke každému prádlu trošku.Montérky ještě namáčím do NAMO,Qvatro na monterky,nebo Jelena,podle toho co mam v zásobě. Je také přímo MONTÉRÁČEK,ale s tím zkušenost nemam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 14:04
avatar

Nevím,ale přijde mi ujeté takhle se párat s pracáky! Prostě je normálně hodím do AP nastavím teplotu na berevné 60°C a daný program u naší 2 nebo 3 -liší se délkou a nedělám s tím žádné štráfy! Zůstanou-li fleky,na ať je to přece ochranný pracovní oděv a ne oblek do společnosti!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuca®
Datum: 30.06.14 15:17
avatar

Ano diesel máte pravdu, je to pracovní, ale jelikož v tom muj muž chodí i doma, myslim po venku, tak jako jiní nosí tepláky :-D

, rada bych, aby ten úbor preci jen aspoň trochu vypadal.

Pokud to pokládáte za zbytečné , dobrá, já ne.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.