Červíci v bazénu

Od: Datum: 27.06.14 21:54 odpovědí: 5 změna: 28.06.14 15:07

Dobrý večer. Dnes jsme po týdnu otevřeli bazén a zjistili jsme na dně malé asi 1cm veliké červené hubené žížalky.Bazén máme 3,66 s výškou 91cm.Po napuštění jsem do něj dala podle návodu savo.Máme jen kartušovoi filtraci.Dnes jsme urputně lovili,filtrovali a dala jsem znovu savo. Doposud jsme měli bazén pouze obdélníkový, nafukovací.Nikdy jsem to v bazénu neviděla.Co to je a jak se to tam mohlo dostat?.Co udělat,aby to už nikdy nebylo?Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.06.14 22:17
avatar

Dobrý den, bude to nějaká příroda, která vleze všude. Ale, člověku to asi škodit nebude, tak to moc neřešte - v rybníku to bude horší. Mohou to být larvičky komárů, které mají bazény v oblibě. Jedovaté to nebude - snad je to nepříjemné jen esteticky. Možná je to známka toho, že máte čistou vodu. Zdravím!

doplněno 28.06.14 09:23:

totak - to s tím potápníkem mohu potvrdit. Kouše a bolí to. A když ho vyhodím síťkou až k sousedům, tak se vrátí - musím ho mrsknout hodně daleko. Naštěstí má při mé větší snaze i slušný dolet .

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.06.14 22:24
avatar

Jen to vylovte a neřešte. Pod horním nafukovacím okrajem z venku se nám normálně drží žížaly, většinou jsou tam mrtvé. Proč tam lezou nechápu. Letos jsme vodu poprvé přezimovali a po zimě jsme tam objevili mnoho života vč potápníků a něčeho co má spoustu noh a je poloprůhledné. Vypadá to jak malý škorpion bez klepet.

Vylovit a neřešit. Stejně s tím nic jiného neuděláte :)

doplněno 27.06.14 22:26:

zkoušet je zabít nebo vypudit chlorem/chemii nejde. Oni ji přežijí, možná jim ubližuje, ale ne tolik aby byť za týden umřeli.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.06.14 06:32
avatar
Jsou to larvy pakomára. Akvaristi je znají jako patentky a draze je kupují rybičkám jako krmení.
To že je máte v bazénu znamená nedostatečnou hladinu chlóru. Savo není špatné na udržení ale na počáteční prochlorování je lepší koupit chloršok. Jeho použití se doporučuje 1x za tři až čtyři týdny takže vám pixla vydrží minimálně na dvě sezóny.
Krom hladiny chlóru je potřeba sledovat kyselost. Když bude ph mimo normu tak chlór správně nefunguje. Vyváže se a pak není dostatečně toxický pro mikroorganismy.
doplněno 28.06.14 09:19: Mimochodem - potápník je sice zajímavý pro pozorování ale jen do chvíle než vás ta potvora kousne. Pěkně štípou a zbavit se jich je ještě horší než zničit patentky. Dýchá totiž vzduch takže chlór nevstřebává přes dýchací cesty jako ostatní vodní havěť. Pokud ho útlocitný majitel bazénu jen sloví do síťky a vyhodí do trávy tak ta potvora přiletí zpátky. Má totiž křídla :-D
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.06.14 10:24
avatar
To vysvětluje proč jsem jich vylovil tolik... Když se vrací *smich*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: myska*
Datum: 28.06.14 15:07

Děkuji všem za rady a přestanem být útlocitní.Budeme lovit.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.