První vrstva ztraceného bednění - podklad

Od: Datum: 26.06.14 13:21 odpovědí: 4 změna: 27.06.14 16:34

Mám vykopáno cca 90cm pro položení zákldu ze ztraceného bednění 30x25x50.
Mohu nebo musím podsypat stěrkem a jaké hrubosti, abych řadu mohl dorovnávat? Díky Honza


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.14 16:05

Ahoj. Já to vidím tak, že stracené bednění je takové, které když použiješ k betonování, tak už nebude vidět a nebude se už vyndávat. Můžou ho tvořit nějaké staré plechy, prkna a vlastně cokoliv, co splní požadavky na to kladené. Může ho tvořit i přesně vykopaný základový výkop. Tak celou tu díru (vše co nebude vidět a je to pod zemí) můžeš vyplnit betonem. Až potom si můžeš srovnat tu horní rovinu a na to rovnat ty betonové tvarovky a propojit ten spodek armováním, třeba roxorem a vyplňovat dalším betonem. Jak za tou zdí bude řešena izolace proti vodě, je věcí konkrétních podmínek a toho, k čemu ta část stavby bude vlastně sloužit. To nejspíš napoví projekt. Nebo někdo znalý, když by šlo o nějakou partyzánštinu.

doplněno 26.06.14 16:13:

A zase ještě doplním. Na dno se nemusí nic zasypávat. Naopak se tam může svrhnout větší, neforemné a k ničemu se nehodící kameny. Měly by být očištěné od hlíny. Mezery mezi nimi by měly být aspoň 10cm pro beton. Zakopaná drenáž se použije zase podle místní situace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.14 16:39
avatar

To Humbucker-ztracené bednění jsou betonové tvárnice co se zalijí betonem,tvoří část základu a zároveň i bednění,proto ztracené! Al je fakt,že do země je zbytečné je dávat,pkd se vykopne přesně ani není spotřeba betonu větší!

To Tazatel-většinou jsme je usazovali rovnou do vrstvičky betonu (téměř suchého) aby se dali současně srovnat na výšku,což na kamenivi půjde obtížněji!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.06.14 16:44

Jasně, souhlasím s tebou Diesele. Když je ta stavbička už nad zemí a v nějaké stráni, tak ta zadní zahrabaná část té zdi je ta část ztraceného bednění a předek je skoro normální rovná zeď. To pro tazatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.14 16:34

...do suchého betonu - ano, to je pro mě odpověď. Díky.
(ztracené bednění použiji i do země, je to pro mě v současné době jednodušší práce, ale někdo to může chápat obráceně,
i tomu rozumím).

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.