Sledování a neustále urážky od sousedů

Od: Datum: 26.06.14 08:32 odpovědí: 25 změna: 26.07.14 13:55

Dobrý den, prosím o radu. Před šesti roky jsem se nastěhoval s rodinou do rodinného domku ale nevěděl jsem že narazíme na takové sousedy jako jsou ty vedle nás. Už od první chvíle nám dali jasně znát, že tam nejsme vítáni jako nový sousedé.

Vždy jsme je slušně pozdravili a nic špatnýho jsme nedělali a neděláme. Jsme tichá a slušná rodina ale to se asi sousedům zřejmě nelíbí, protože oni rádi provokují a líbí se jím když jsou středem pozornosti. Jelikož ten domek co jsme si koupili, tak byl dost ve špatném stavu tak jsme si to začali pomalu sami opravovat a předělávat.

Tak jsme začali zateplovat strop a další úpravy které byli potřeba udělat. Rekonstrukci jsme dělali vloni vlétě když bylo dlouho vidět, a od té doby na nás sousedé neustále bouchali že děláme rámus aby jsme okamžitě s tím přestali že chtějí mít klid a dokonce na nás poslali i policii ale sousedé neuspěli protože noční klid je od 22 hodin do 6hod. do rána.

Sousedovi jsme pověděli, že on za nás rekonstrukci neudělá, že domek se musí dát do pořádku. Ale jeho to nezajímalo a nezajímá. Neustále nás slovně napadá uráží a navádí na nás i svojí rodinu aby nám také nadávali jako on. Neustále nás slovně provokuje, jen aby nás zatáhnul do konfliktů a problémů ale moje rodina se snaží ho ignorovat i jeho rodinu. Tento problém trvá už dlouho a já nechci aby moje rodina k vůli sousedům takhle trpěla.

Dokonce když moje manželka šla uklízet před domem, a já byl v práci, tak celá jeho rodina otevřeli okno a pokřikovali na manželku ty krávo, ty cikánko, a samé urážky jelikož zrovna manželka tam byla sama, tak si naní všichni dovolili takhle jí nadávat. Manželka není žadná cikánka ale pochazí z Jugoslavie je to slušná a pořádná ženská tak nevím, kde berou sousedé na manželku ty rasistické útoky. Mám pocit, že čím člověk je slušnější tím je to horší. Tak bych Vás poprosil, jak se proti takovým sousedům máme bránit a co se dá s tím dělat? Předem Vám děkuji za Vaše rady a názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.06.14 08:58
avatar

Dobrý den, toto asi nepůjde vyřešit bez konfliktu. Pokud jste si jistí svou "neagresivitou", tak snad si zkusit pořídit nějaký záznam (kamera nebo zvuk). Možná to nebude důkaz pro případný soud, ale pro doložení stížnosti na radnici by to mohlo postačit. Tedy, já bych zkusil tu stížnost na radnici (snad se to jmenuje přestupková komise). Zdravím!

doplněno 26.06.14 10:47:

olsik - ten Váš případný záznam koupit nejde. Ten si musíte pořídit kamerou nebo asi i mobilem.

A možná to udělat tak, aby to sousedé věděli. Mohlo by je to více zklidnit (nebo i podráždit=?).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.07.14 20:27
avatar

Velmi dobrý nápad, pořídit si kameru na zloděje, ve skutečnosti na nechutné sousedy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.14 09:05
avatar

V prvni rade si pripravte dukazy, jakekoliv, klidne zavolejte na ne v pripade takovych pokriku i policii. No a nasledne se obratte na obecni urad se stiznosti na dotycnou osobu. At si rodinku taky pozvou na urad. No a jako posledni, nicmene nejlepsi varianta, je ukazat sousedum ze si na hlavu s**t nenechate, a budte tvrdi.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lmgify
Datum: 26.06.14 09:07

To asi zalezi na tom, v jake oblasti ty rodinne domky jsou. Jestli to je nejaka ciste bytova zastavba, tak delat ramus do 22hodin to by vas asi nemeli radi nikde. Tady u nas to konci tak kolem osme (maximalne devate) vecer. Predstava, ze nekdo i takhle pozde vecer pouziva venku cirkularku, sbijecku, kompresor, michacku nebo kladivo, by mi take nesedela.

Jestli nejste z dane obce, tak se koukejte, jak se lide v dane obci chovaji. Konci s hlucnymi pracemi drive vecer? Neprovadeji hlucne prace ve vsedni dny treba po sedme vecer? Vsude to asi bude jine.

On se da prejit jeden vecer, kdy clovek dela dele do vecera, protoze potrebuje neco udelat, ale kdyz to trva kazdy den po dobu nekolika mesicu ...

Jestli jste cizinec, tak se opravdu koukejte pozorneji kolem sebe abyste pochopil, jak se lide v dane obci chovaji. Pravdepodobne se vam pokouseli vysvetlit, ze takhle to proste nejde a vy jste to bud nepochopil nebo jste je primo ignoroval. Vedle tech lidi budete zit desitky let a takhle blbe jste zacal vztah s nimi :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olsik
Datum: 26.06.14 10:28

Rekonsrukci jsme vždy dělali o víkendu od desáté dodiny dopoledne do 19 hodiny do večera mezi tím jsme dělali přestávky aby to nebylo v jednom vkuse. Většina lidi tady o víkendu jezdí relaxovat na chalupu atd. Ale ty naše sousedé jsou většinou doma a nikam se jím nechce protože co jsem se ptal jiných sousedů, tak oni rádi jenom prý každýho šmírují, prudí, a rádi druhému škodí nic jím prý nesmí ujít. Bydlíme v klidné lokalitě od města asi 1km je to sidliště jsou tam jak paneláky tak rodinné domky ale nejsme jediný které tady u nás blízko dělali a dělají rekonstrukci. Vedle nás ty sousedé co bydlí, tak je tam čtyřčlenná rodiná rodiče už jsou v důchodu a syn s manželkou celé dny jsou doma a jenom neustále chodí po zahradě a koukají co kdo dělá. Jejich syn podniká jako zedník, ale zdržuje se neustále doma aby mohl prudit a šikanovat ostatní. Prosím, poradíte mi kde se dá takový záznam koupit? Děkuji

Od: olsik
Datum: 26.06.14 10:31

Omlouvám se za případné chyby. Děkuji

Datum: 26.06.14 10:40
avatar

Olsiku, těžká rada.

Každý soudce musí slyšet obě strany, my čteme jen tu Vaší. Každopádně musíte vše nějakým způsobem dokumentovat, snad nadávání slyší i sousedi? Nebo kamarádi. Neznáte někoho kdo se se sousedy kamarádí, aby Vám udělal prostředníka?

Mám známého, který je nazloben na souseda, že mu kdysi před roky něco provedl. Na něm vidí problémy hned, ale u druhého souseda to považuje za normální.

Zkusil jste kontaktovat starostu, že máte nějaký problém s tou rodinou? Jiní sousedi nemají s nimi problém?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: olsik
Datum: 26.06.14 12:30

Oni si vždy počkají když ostatní sousedé odjedou na chalupy aby nám mohli nadávat to aby neměli svědky proti sobě. O dva baráky dál bydlí nějaký rozvedený soused a s ním se dál dohromady a vždy o víkendu si ho pozve na zahradu k sobě a schvalně nás hlasitě pomlouvá prý jaký tam má povedený sousedy apod. Manželce jsem řekl at si je nevšímá že ho to časem přejde ale místo aby chodil do práce když už má na vratech ceduli že podniká zednické práce, tak kdykoliv manželka jde ven pověsit prádlo, nebo něco, tak ho neustále vidí jak se courá po zahradě s rodiči a pokřikují na manželku že už zase je venku že čumí apod. Takové sousedy bych nikomu nepřál.

Od: pole
Datum: 26.06.14 11:54

No jo, to jsou ty rodinné domky postavené jeden vedle druhého. Ze začátku se všichni zdráví a jsou hrozně přátelští, a za nějaký čas už jen "hajzle", "debile" apod ...

avatar
Upozornění od sys ladinpraha 26. 06. 2014 13:02:26
!Pravidlo Z1: je zakázáno psát nesmyslné odpovědi a otázky nebo úmyslně poskytovat špatnou radu. Jak toto řeší danou otázku?
Toto je poradna a proto tazatel očekává radu a nikoli nic neříkající konstatování.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pole
Datum: 26.06.14 12:58

Omlouvám se za zvolený slovník, i když nebyl adresován nikomu z diskutujících, ale šlo jen o takové konstatování, jak se věci běžně mají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.14 12:48
avatar

Já z toho tvého dotazu cítím, že ty máš na souseda vypěstovanou alergii a že ta nesnášenlivost bude oboustranná. Jinak bys neřešil, že tenhle je zedník a proč není v práci, proč tohle a proč támhleto. Sousedovy aktivity ti přece nepřísluší hodnotit, pokud se tě přímo nedotýkají. Ale abych odpověděl na otázku. Řešit se dá všechno. Účinné bývá šikovné umístění kamery, u které se těžko posoudí, jestli hlídá tvůj pozemek nebo vidí ještě někam dál. Nikdo pak neví, co kamera vidí nebo slyší, jestli pořizuje záznam nebo ne a jestli je to vůbec funkční kamera nebo jenom atrapa. Ale lidé se před ní chovají úplně jinak, než když jsou si jistí, že je nikdo nepovolaný nevidí a neslyší.

doplněno 26.06.14 14:01:

Tady je přece nějaké domlouvání zbytečné. Chovám se tak, abych zbytečně sousedy neobtěžoval víc, než je nezbytně nutné. a totéž očekávám od nich. Pokud mě nějaké chování sousedů obtěžuje, tak je na mě, jaké opatření podle konkrétní situace zvolím. Někdy stačí domluva, jindy pohrůžka a v tvém případě to zřejmě bude vysoký neprůhledný plot nebo zeď. Ale nikdy by mě nenapadlo se zabývat tím, co a proč sousedi dělají.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: olsik
Datum: 26.06.14 13:37

S manželkou jsme byli ochotni se sousedy společně si sednout a rozumně se domluvit a probrat naše sousedské vztahy v klidu aby se to mezi námi vzájemně zlepšilo ale sousedé nemají zájem. Takže nemá cenu aby jedna strana se snažila a druhá ne nikam to nevede.

Ještě jednou děkuji všem za Vaše názory a rady.

Od: paveler
Datum: 10.07.14 11:46
Každý tu radí kamery, ale já bych si na to dal pozor. Aby pak soused nepodal žalobu kvůli zásahu do soukromí. V některých případech na to musí být povolení. Jinak osobně bych tuto záležitost řešil tak, že bych za sousedy zašel a naposledy se s nimi snažil domluvit - konkrétně v jakém časovém úseku by jim rekonstrukce nevadila. Pokud se s vámi nebudou chtít bavit, tak bych je ignoroval a dělal si vše po svém. V případě, že by na vás pak dělali nějaké útoky, obraťte se na policii. U přestupkové komise by pak mohli dostat pokutu, i opakovaně a pokud by ji nezaplatili, byla by vymáhána exekučně. Myslím, že to už by pro ně mohla být dostatečná motivace chovat se slušně.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 10.07.14 11:59
avatar

Pokud si nastavím kamery tak aby snímaly pouze můj pozemek tak by to nemělo ničemu vadit.

doplněno 10.07.14 12:23:

Jak píše pan Milan Cukrář: No vidíte !.!.!

doplněno 10.07.14 13:03:

Buss: Chránit si svůj majetek má být posvátný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.14 12:05
avatar

Moje kamera snímá i ulici a nic se neděje...

doplněno 10.07.14 13:43:

A když napráská, tak co se bude dít? Stačí položit jasnou otázku UOOU a oni rádi podrobně vysvětlí, jak je to s kamerou...a záznamem..

doplněno 10.07.14 15:10:

Jak je to někdy (ne)jednoduché..

http://zpravy.idnes.cz/soudy-…ium=richtext&utm_content=top6

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.07.14 13:01

Dokud to někdo nepráskne...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paveler
Datum: 10.07.14 14:11

Proto jsem uvedl, že v některých případech. Jenže podle popsaného problému si nemyslím, že by sousedé lezli na jejich pozemek - pochopil jsem, že na ně pokřikují a dělají problémy ze svého pozemku. Je tedy otázkou, zda můžou snímat i jejich pozemek nebo jeho část - raději bych se na to zeptal na ÚOOÚ, jak je tu uvedeno, popřípadě si zjistil, zda je nutné vůbec nějaké důkazy pořizovat. Je možné, že jen samotným táháním po přestupkových komisích sousedům dojde, že budou muset chování změnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olsik
Datum: 14.07.14 09:45

Dobrý den, domluvit se s nimi na něčem není možné ještě jsem za to dostal vynadáno, že za všechno můžu já a moje povedená manželka.

Datum: 08.07.14 22:51
avatar

"Mám pocit, že čím člověk je slušnější tím je to horší."

Přesně řečeno. Ne nadarmo se říká "na hrubý pytel hrubá záplata". Někteří "primitivnější" lidé totíž považují slušnost za projev slabosti. Pokud to co píšete je pravda, překročili nejen meze slušného chování, ale i zákona. Obtěžování v takové míře je minimálně přestupkem. Musíte přejít do protiútoku. Nemíte už mlčky přejít ani jeden jejich prohřešek proti občanskému soužití. Pořiďte si malé skryté kamery, stojí pár korun, a všude s nimi choďte Vy i manželka. Jakmile shromáždíte důkazy, běžte na policii sepsat trestní oznámení. Nenechte se odbýt. Policie to bude muset prošetřit. Předpokládám, že dostanou alespoň pokutu. Když je ani to neodradí, na policii choďte klidně obden. Pokud by začali škodit i nějak "fyzicky", budete muset ještě přitvrdit. I na tomto serveru už toho bylo sepsáno hodně - jak na takové "sousedy" - stačí hledat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 10.07.14 13:25

Řešit to můžete na obci, na P ČR, k soudu. Ale je to válka. V podstatě kdo se nechá ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kveta*
Datum: 13.07.14 10:51

Tento problém aktuálně taky řešíme se sousedem z vedlejšího bytu, který se chová podobně. Mrzutý důchodce nikam nechodí a jeho náplní dne je nadávat na chodbě, postávat nám za dveřmi, kopat do nich, vyhrožovat a chovat se agresivně. Domluvy nepomáhají, nikdo nechce nic řešit.

Je třeba jít si stěžovat na radnici/policii/přestupkovou komisi, podat oznámení o jejich chování. Vyzvěte je ke slušnému chování prokazatelnou formou - zkuste se domluvit před svědky nebo ještě lépe mailem, kterými můžete svou snahu o smírné řešení kdykoliv přesně doložit.

Příhodné je pořídit záznamy, nahrávky, svědectví sousedů. Pokud mají špatné zkušenosti i oni, můžete je po domluvě uvést jako svědky nebo mohou oznámení podat taky, čím víc, tím líp.

Ke každému výstupu neváhejte volat policii i kdyby měli jezdit 5x denně. Při výjezdu si zkuste vyžádejte kopii záznamu a zapište si jejich služební čísla nebo SPZ. Všechno pečlivě dokumentujte, zase - čím víc, tím líp. Je to byrokratická válka

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: kveta*
Datum: 13.07.14 11:23

A abych nezapomněla, vaše nahrávka musí být adresná. Útočník vás musí nazvat jménem, aby se nemohl vymlouvat, že křičel na někoho za vámi. Paradox, ale je to tak. Rozhodně jim ale nic neoplácejte, nechovejte se stejně vy ani ostatní sousedé. Můžete ale zkusit např: nejsem cikánka, jmenuji se...

Asi všechno k tomu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olsik
Datum: 13.07.14 20:23

Dobrý večer, jsem moc vděčný, že jsem se na Vás mohl obrátit. Děkuji.

Od: elevien
Datum: 23.07.14 20:32

Já bych doporučila vysázet kolem pozemku túje a ty nechat vyrůst do potřebné výše, aby sousedům zabránily slídění, co se u Vás děje. A zároveň to je určitá zvuková kulisa.

Jejich chování bohužel moc neovlivníte, jen ho můžete eliminovat směrem k sobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brablenec
Datum: 26.07.14 13:55

Neni problem natocit par sosedovych hulvatskych vystupu na digitalni fotak (kazdy je schopen filmovat zvuk i obraz), aby se to dalo pouzit legalne, tak nekde dat nenapadnou cedulku "usmivejte se jste na kamere". Slusne bych souseda vyprovokoval aby byl co nejhulvatnejsi. Vybral bych par nejlepsich klipu a navstivil advokata. Samozdrejme k trestu patricnou pokutu, vcetne nakladu meho casu na tom straveneho, advokata a soudni vylohy i s uroky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.