Odvětrávání stoupaček

Od: Datum: 26.06.14 05:09 odpovědí: 6 změna: 26.06.14 15:54

Stačí pro odvětrání stoupačky, do níž jsou připojeny čtyři byty, větrací komín nebo je nikoliv lépe, ale podmínkou nainstalovat ventilační turbínu? Díky za názory a rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.14 08:16

Měli jsme v paneláku z 80.let turbínku do větracího komína u každého bytu.Dnes se již nedávají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.14 08:41

Co míníte termínem stoupačka?

Ventilační turbína je podvod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 26.06.14 08:50
avatar

Dobrý den, já otázce rozumím tak, že nejde o světlík pro odvod pachů, ale stoupačku odpadní. Bydlel jsem léta ve starém šestipatrovém činžáku a tam na této stoupačce žádné přídavné zařízení určitě nebylo - stačil komínek vyvedený nad střechu. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.06.14 08:57

Jde-li o odpadovou rouru, pak může jakýkoli pokus o vytváření podtlaku jen uškodit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.06.14 10:12
avatar

Jen doplnim, podtlak muze vycucnout vodu z pachovych uzaveru a potom budete it doma jako v opicarne :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.06.14 15:54

Ahoj. Chlapi, buďte ke svým spoluobčanům trochu tolerantní a třeba i schovívaví. Každý nemá tucha o tom, co jsou stoupačky, zpátečky, cirkulace, odpady a kanalizace. Třeba se mi to povede trošku osvětlit.

Stoupačky: rozvod potrubím směrem do stavby. Od přívodu ke spotřebičům. Vede vodu teplou i studenou a otopnou vodu.

Zpátečky: rozvod otopné vody směrem ke kotli nebo výměníku.

Cirkulace: Další přidaná trubka v rozvodu teplé vody TUV. Má menší průměr a je v systému pro doručování stále teplé vody do míst blízkých výtokům. Má to vlastní oběhové čerpadlo.

Odpady a kanalizace: To jsou rozvody např. od umyvadel, dřezů, sprch a van. Mají menší průměry a končí v kolmých větších potrubích, tam bývají zaústěny i odpady od WC. Které jsou zase zaústěny ve sklepích do vyspádovaných vodorovných kanalizací, které z těch domovních potom končí v uličních kanalizačních rozvodech, které potom vedou do nějakých čistíren. Nejčastěji. A právě ty největší průměry odpadního potrubí od WC-záchodů, vedou až do podstřeší a většinou nějak redukované na průměr asi 65-80mm až nad střechu do komínku. Jím právě dochází k vnikání-přisávání vzduchu do odpadů při splachování a proto nedochází k odsátí hladinek sifonů a pronikání smradu z kanalizací do bytů. Tak nějak v kostce. Ahoj.

doplněno 26.06.14 17:05:

Koukám, že v zadání je základní chybka. Odvětrání stoupačky a větrací turbínka. Tazatel měl nejspíše na mysli nucené odvětrávání odtahů od digestoří. To se na konce těchto potrubí, dávají takové větrem-tahem rotující hlavice. Některé mohou asi mít i ten tah nucený nějakým ventilátorem. Tyto nehnané hlavice se přidávají i na komíny od vytápění. Mají prý přispívat na úsporu paliv.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.