Umístění el. bojleru

Od: Datum: 26.06.14 00:06 odpovědí: 10 změna: 26.06.14 21:52

Zdravím,dělám rekonstrukci jádra a říkal jsem si že bych bojler dal na chodbu ( viz.přiložený náčrtek ),kde mám víc místa než v koupelně panelového bytu.Snižuju lehce stropy,takže trubky ppr mám kam schovat.Nečeká mě nějaký problém?Např.použití čerpadla,...

Bojler mám vyhlídnutý Dražice OKCE 100 nebo 125

Děkuji za rady,Zinzik

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.14 04:58
Voda je pod tlakem, takže poteče bez čerpadla. Ovšem čím větší bude vzdálenost mezi vývody a bojlerem, tím déle budete čekat, než přiteče na začátku teplá voda a tím větší budou její ztráty.
Bude třeba kvalitně izolovat obě potrubí v mezistropu, aby se na jejich studeném povrchu nesrážela vzdušná vlhkost a nekapala dolů. Uvažujte také nad
možností zvýšení hladiny zvuku proudící vody.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.06.14 06:38

doplnění odpovědi - trubky teplé vody,byť budou z palstu, dobře odizolovat a snížit tak ztráty,které sice nejsou nějaké hrozné,ale jsou.Je to má vlastní zkušenost.

Datum: 26.06.14 13:14

Hlavně nezapomeňte na přetlakový ventil a počítejte s tím, že vám z něj průběžně bude kapat voda.

Datum: 26.06.14 16:39

Ahoj. Vše bylo tak nějak napsáno. Jen doplním. Pro to možné odkapávání by byl vhodný nějaký odvod do kanalizace. Taky by mohla stačit nějaká nádoba a občas ji vylít. Stávají se ale případy, že si ten sichr odfrkne víc a voda může téci nechutně moc. Že to ani práh nezastaví a případ v patře, je potíž pro sousedy pod vámi.

Od: almeida
Datum: 26.06.14 19:43
Ten pretlakovi ventil se dá nahradit expanzní nardzi takže nic nikam neteče

Datum: 26.06.14 20:56

To mě zajímá. Vy to tak používáte? Co se stane v případě, že nevypne termostat a začne se voda v bojleru vařit? Tlak se zvyšuje i v té expanzi a co se děje pak, když to protrhne tu membránu?

Datum: 26.06.14 21:01
PV u ohřívače vždy musí být a žádná expanzní nádoba ho nenahradí.EN pokud se osadí "jen" výrazně omezí odkapávání PV.

Datum: 26.06.14 21:52

almeida - jak vás toto mohlo napadnout ! Právě jste z bojleru udělal bombu , která někdy dokáže i zbourat RD . Přetlakový ventil je POJISTNY ventil. Ten tam MUSI být.

Pokud to takhle máte doma , okamžitě to zrušte a vsaďte pojišťovák. !

Ohodnoceno: 1x

Od: zinzik
Datum: 26.06.14 21:47

Děkuji za odpovědi,trubky mám v plánu izolovat armaflexem o síle stěny cca 13mm tak snad to trochu pomůže

Datum: 26.06.14 21:48

Zdravím . Co se týče praxe . ( u vás jak tam vidím namalované dveře to nejde) nikdy bych nedával hadičku z pojišťováku přímo do odpadu. Pojišťovák vam bude propouštět , vy to nezaznamenáte a potom se nedoplatíte za vodu. Dále jak tady někdo píše , že pojišťovák by měl ukapávat , tak to je dle mého hloupost. Vždy se snažte , aby tam nebyl takový tlak , aby musel ukapávat. Mezi sedlo se pak dostává bordel a pojišťovák kape čím dál více.

Bojler - nejlepší na našem trhu Dražice . Jak velký? Na to je jednoduchá směšovací rovnice - základní škola fyzika.

Vždy si před montáží bojleru změřte tlak ! Pojišťovák otvírá při 6,3 bar. Při více jak 4,5 bar vsaďte redukční ventil a nebo expanzku - pozor kontrolovat tlak v EN . Já na snížení tlaku v bojleru mám jednoduchý trik . Ten vám bohužel nemohu prozradit neb odporuje předpisům pro bojlery. Čerpadlo nepotřebujete , voda je tlaková. Nezapomeňte mezi bojler a pojišťovák vsadit vypouštěcí ventil !

ještě bych dodal . Píšou tady o izolaci. Na studenou nedávejte Tubex nebo Miralon , ale řádně to omotejte (třeba ve dvou vrstvách ) plstí. Tubex vám nesaje vlhkost a ta pak na konci skapává. Plsť ji nasaje a pomalu uvolňuje do okolí.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.