Zelená usazenina na dně bazénu

Od: Datum: 24.06.14 15:45 odpovědí: 2 změna: 30.06.14 18:01

Dobrý den, potřeboval bych poradit od někoho kdo má zkušensti s bazény.

Před 3 týdny jsem si na zahradu nechal zabudovat bazén a vodaři mi jej napustili pitnou vodou. Voda byla opravdu čistá bez jakýchkoliv usazenin a nečistot. Jenže během dvou dnů se mi na dně začal objevovat zelený povlak. Do vody pravidelně dávám projasňovače, kontroluji ph, které je v pořádku a téměř kadžý den vysávám. Ale ani neustálé vysávání zelený povlak neodstraní, za ty 3 týdny ze dna neubyl ani kousek.

Bazén má rozměry- 5,5 x 3,7 a na houbku 1,2m. Filtraci mám puštěnou denně přibližně 6 hodin.

Nevíte co ještě udělat pro to, aby ten kal ze spodu zmizel?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.06.14 00:23

Kupte si chloršok a pak chlorové týdenní tablety. Preventivně ještě jednou za měsíc přidávám polévkovou lžíci modré skalice.

Ohodnoceno: 0x

Od: ivana1
Datum: 30.06.14 18:01

Pokud to jsou řasy, tak ty zabijete chloršokem. Kal musíte dostat do vznosu a přefiltrovat přes pískovou filtraci. Pokud je kalu více a je jemný, potom se začne vracet tryskami - můžete to i vidět, pokud nefiltrujete v noci. Vysáváním dostanete kal do vznosu a následně zase klesne ke dnu. Takže nejúčinnější je vložit do košíku skimmeru filtrační textilii do kuchyňského odsavače (bílá netkaná), složit na 4x, aby vyplnila košík a rozvířit kaly vysavačem a mít stále puštěnou pískovou filtraci třeba týden v kuse. Každé ráno filtrační tkaninu vyprat v čisté vodě a zase vrátit do koše skimeru. Tak dlouho než je bazén čistý. A udržovat chlor třeba chlorovými tabletami do skimeru, kterými tu filtr. textilii zatížíte. Já nic kromě tohoto postupu neužívám, bazén mám bez krytu a po zimě dostanu pokaždé vodu během týdne ze zelenohnědé na křišťálově čistou (bledě modrou)...:))

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.