Jak zjistit kde utíká vzduch z límce bazénu?

Od: Datum: 23.06.14 12:18 odpovědí: 6 změna: 23.06.14 15:49

Dobrý den mám nafukovací bazén s límcem.Každý den dvakrát denně nafukuji límec protože uchází a nemužu zjistit kde.Poradí mi někdo jak bych mohla najít dirku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.14 12:21
avatar

Zkuste natřít onen límec nějakou hodně pěnivou látkou (mýdlová voda, voda s Jarem..atd)...a sledujte bublinky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.14 12:26
avatar
Mýdlová nebo jarová voda, štětec a kus po kuse natírat. Bublinky díru odhalí.
Tak mne napadlo, namočit do té jarové vody třeba hadr na podlahu a položit na límec. Pokryje najednou větší plochu
doplněno 23.06.14 12:31: Martin má zřejmě klávesnici. Já to datluji na mobilu.
Ale princip je stejný.
Ještě by možná šlo ten límec tou vnitřní stranou po kousku potápět do vody v bazénu. Bublinky budou, voda nebude od mýdla. A na vnější stranu to mýdlo...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.14 13:19
avatar

Kousek po kousku namáčet límec do bazénu. Tak po 30 - 50 cm. Kde budou utíkat bublinky, dírku najdete snadno. Označit, zalepit.

Nám ten límec naprosto proděravěly kočky. Cizí, vlastní kočky nemáme. Asi se o něj v noci opíraly drápy, protahovaly se a díry byly na světě. Manžel je lepil záplatami na kolo a občas i 3 denně.

Loni jsme si koupili nový bazén, ale zase ten levný, s límcem. Na něj ale hned i krycí plachtu. Večer bazén přikryjeme a i když se kočky třeba snaží, tu plachtu až na bazén neprodrápnou. Ještě jsme od té doby nespravovali. A to ta plachta stála jen pětistovku! Kromě této ochrany před prodrápnutím nám plachta chrání bazém i před kaděním ptáků.Nad bazénem jsou dráty, na nich většinou vlaštovky a padá to dolů. Do bazénu naštěstí už ne - do plachty. A tu občas vydrhnu. Takže jsme s plachtou po všech stránkách spokojeni. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.06.14 13:48

handa - tak přesně tenhle problém teď řeším taky. Vyzkoušel jsem všechny věci které tady psali kolegové předemnou a nic. Už si u toho připadám jak ten největší tupec. Přitom ten límec poměrně dost uchází a fyzika je jasná věc . Už jsem se domluvil se sousedem že to nafouknu a půjdu to ponořit do jejich bazénu. ( ještě nemám napuštěné vodou) Snad se to tam ukáže. Vám přeji větší štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pc*
Datum: 23.06.14 15:16

nám to utíkalo přes ventilek

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.14 15:49
avatar

Jo,jo,kočky,to znám moc dobře. Ta naše se na tom límci snad opaluje. Jinak zkouším to tak že když je límec tak zpola nafouklý,tak ho kousek po kousku uhnu dovnitř bazénu a ve vodě to je poznat hned.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.