Jak zjistit kde utíká vzduch z límce bazénu?

Od: Datum: 23.06.14 12:18 odpovědí: 6 změna: 23.06.14 15:49

Dobrý den mám nafukovací bazén s límcem.Každý den dvakrát denně nafukuji límec protože uchází a nemužu zjistit kde.Poradí mi někdo jak bych mohla najít dirku?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.14 12:21

Zkuste natřít onen límec nějakou hodně pěnivou látkou (mýdlová voda, voda s Jarem..atd)...a sledujte bublinky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.06.14 12:26
Mýdlová nebo jarová voda, štětec a kus po kuse natírat. Bublinky díru odhalí.
Tak mne napadlo, namočit do té jarové vody třeba hadr na podlahu a položit na límec. Pokryje najednou větší plochu
doplněno 23.06.14 12:31: Martin má zřejmě klávesnici. Já to datluji na mobilu.
Ale princip je stejný.
Ještě by možná šlo ten límec tou vnitřní stranou po kousku potápět do vody v bazénu. Bublinky budou, voda nebude od mýdla. A na vnější stranu to mýdlo...

Datum: 23.06.14 13:19

Kousek po kousku namáčet límec do bazénu. Tak po 30 - 50 cm. Kde budou utíkat bublinky, dírku najdete snadno. Označit, zalepit.

Nám ten límec naprosto proděravěly kočky. Cizí, vlastní kočky nemáme. Asi se o něj v noci opíraly drápy, protahovaly se a díry byly na světě. Manžel je lepil záplatami na kolo a občas i 3 denně.

Loni jsme si koupili nový bazén, ale zase ten levný, s límcem. Na něj ale hned i krycí plachtu. Večer bazén přikryjeme a i když se kočky třeba snaží, tu plachtu až na bazén neprodrápnou. Ještě jsme od té doby nespravovali. A to ta plachta stála jen pětistovku! Kromě této ochrany před prodrápnutím nám plachta chrání bazém i před kaděním ptáků.Nad bazénem jsou dráty, na nich většinou vlaštovky a padá to dolů. Do bazénu naštěstí už ne - do plachty. A tu občas vydrhnu. Takže jsme s plachtou po všech stránkách spokojeni. Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.06.14 13:48

handa - tak přesně tenhle problém teď řeším taky. Vyzkoušel jsem všechny věci které tady psali kolegové předemnou a nic. Už si u toho připadám jak ten největší tupec. Přitom ten límec poměrně dost uchází a fyzika je jasná věc . Už jsem se domluvil se sousedem že to nafouknu a půjdu to ponořit do jejich bazénu. ( ještě nemám napuštěné vodou) Snad se to tam ukáže. Vám přeji větší štěstí.

Od: pc*
Datum: 23.06.14 15:16

nám to utíkalo přes ventilek

Datum: 23.06.14 15:49

Jo,jo,kočky,to znám moc dobře. Ta naše se na tom límci snad opaluje. Jinak zkouším to tak že když je límec tak zpola nafouklý,tak ho kousek po kousku uhnu dovnitř bazénu a ve vodě to je poznat hned.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.